סיקור מקיף

מלגות פולברייט לשנת 2005 לצעירים המבטיחים ביותר בישראל

קרן חינוך ארה"ב-ישראל, המנהלת בארץ את פולברייט, תוכנית חילופי האקדמאים היוקרתית והחשובה ביותר של ממשלת ארה"ב, העניקה ב-29 במאי 2005 את מלגות פולברייט לשנת 2005 לצעירים המבטיחים ביותר בישראל

 משמאל לימין: דן וילנסקי, יו"ר אפלייד מטריאלס-ישראל וקרן חינוך ארה"ב-ישראל, יחד עם מספר זוכי מלגת פולברייט היוקרתית לשנת 2005- דפנה קנטי-ניסים, נורית זימרמן, דורון גרבר, מאיה גורדון ועודד לוינסון.

 

 

קרן חינוך ארה"ב-ישראל, המנהלת בארץ את פולברייט, תוכנית חילופי האקדמאים היוקרתית והחשובה ביותר של ממשלת ארה"ב, העניקה ב-29 במאי 2005 את מלגות פולברייט לשנת 2005 לצעירים המבטיחים ביותר בישראל.

בין זוכי מלגות פולברייט בעבר נמנים: אהרון ברק, אהרון צ'חנובר, א.ב יהושוע, איתמר רבינוביץ', אילנה דיין, עוזי לנדאו ויאיר אורגלר.
עובדות נוספות: קרן פולברייט (www.fulbright.org.il) היא המלגה אליה נרשמים הכי הרבה אקדמאים בעולם, כאשר רק מספר קטן ואקסקלוסיבי ביותר מתקבל.
כבר 24 בוגרי פולברייט-ישראל זכו בפרס ישראל- 4 אף זכו השנה (פרופ' יחזקאל דרור, פרופ' יעקב לנדאו, פרופ' ששון סומך והסופר יצחק אוורבוך- אורפז)
4 מתוך 7 הנשיאים של אוניברסיטאות בישראל הינם בוגרי פולברייט.
במפגש זה, בו חולקו המלגות לאקדמאים מצטיינים, נאמר כי תוכנית פולברייט, הפועלת למען שיתוף פעולה בין האקדמיה הישראלית לאקדמיה האמריקאית, מסייעת לזרז את השלמתם המוצלחת של מחקרים, אשר את תוצאותיהם מיישמים באמצעות הקמת מפעלים בעלי סיכויי הצלחה כלכליים גבוהים בישראל.

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן