סיקור מקיף

מקבץ ידיעות עסקיות: לקסיפון – מפתחת מערכת לתרגום סימולטני בשיחת טלפון פתחה מרכז פיתוח בסין; וגם: גלטן ביודיזל, פלוריסטם

לקסיפון החיפאית חתמה על מזכר הבנות עם העיר הסינית צ’אנגז’ו * מנכ”ל פלוריסטם זמי אברמן נבחר לרשימת 50 האנשים המשפיעים בעולם תאי הגזע * הסכם לגלטן ביודיזל באמריקה הלטינית ועוד

הסכם להקמת מרכז פיתוח בסין עבור חברת לקסיפון הישראלית, עם סגן ראש עיריית צ'אנגג'ו. צילום: שלומי מזרחי
הסכם להקמת מרכז פיתוח בסין עבור חברת לקסיפון הישראלית, עם סגן ראש עיריית צ’אנגג’ו. צילום: שלומי מזרחי

בשבוע שעבר נחתם מזכר הבנות בין חברת לקסיפון החיפאית בראשות ד”ר אייק שגיא, המייסד והמנכ”ל, לבין נציג העיר, סגן ראש הממשל המקומי של צ’אנגז’ו, Mr. Fang Guoqiang, הממונה על פיתוח כלכלי.

פאנג מבקר בארץ בימים אלה בראש משלחת בכירים מהעיר לרגל פגישות והסכמים עם חברות טכנולוגיה ישראליות. על יוזמת ההסכם ומימושו בפועל מופקדת חברת PTL Group בראשותו של צבי שלגו, יו”ר לשכת המסחר הישראלית בשנגחאי לקסיפון פיתחה טכנולוגיה המאפשרת תרגום סימולטני בין שני דוברים, כאשר כל אחד מהם דובר שפה שונה. מערכת התרגום של החברה מתבססת על גישה בזמן אמת לכוח המיחשוב של שרתים חכמים, ומסוגלת היום לתרגם את מירב השפות הנפוצות – סינית, צרפתית, אנגלית, גרמנית, ספרדית, רוסית, איטלקית, פורטוגזית ועוד.

השירות שמספקת החברה מתרגם שיחות טלפון בזמן אמת משפה אחת לאחרת ולהיפך, וכך מאפשר לאנשים שאינם דוברים שפה משותפת לתקשר ביניהם בטלפון. את החברה הקים ד”ר יצחק “אייק” שגיא, מייסד ומנכ”ל החברה. “סין הפכה בשנים האחרונות למעצמה כלכלית אדירה ומחסום השפה עדיין מהווה קושי בעסקים הבינלאומיים”, אומר ד”ר אייק שגיא, מנכ”ל לקסיפון. במסגרת ההסכם, בכוונת לקסיפון לגייס צוות של כ-10 אנשים, בהם בעיקר בלשנים סינים וכן אנשי שירות ותמיכה.

בכוונת החברה לפתח רכיב של החברה המתאים אותה לשוק הסיני.לקסיפון, ממרכז הפיתוח הראשי שלה בישראל, תנחה את הצוות באופן צמוד מבחינה מדעית. לקסיפון מתכוונת לגייס כ-10 מליון דולרים לצורך הרחבת פעילותה, לרבות בסין. לדברי צבי שלגו, מנכ”ל PTL Group, “צאנגז’ו כבר הוכיחה את יכולותיה ורצונה לספק עידוד מקומי חזק לחברות ישראליות – ובהן גם חברות קטנות ובינוניות”

“בכוונתנו להמשיך ולהרחיב את שיתוף הפעולה עם חברות טכנולוגיה ישראליות, עד להקמת פארק שלם לטכנולוגיה סיני-ישראלי בצ’אנגז’ו” אמר פאנג גואקיאנג ( Fang Guoqiang) סגן ראש העיר צ’אנגז’ו. באירוע שנערך במשרדי קרן ג’מיני לכבוד המשלחת,

גלטן ביודיזל מודיעה על שיתוף פעולה אסטרטגי באמריקה הלטינית

חברת גלטן ביו-דיזל הפועלת לגידול והפקה של שמן מצמח הג’אטרופה מודיעה על שיתוף פעולה אסטרטגי באמריקה הלטינית. החברה חתמה על מסמך עקרונות להקמת חברה משותפת, בחלקים שווים, עם ענקית התשתיות המקסיקנית Constructa Cota S.A. מטרת שיתוף הפעולה הינה גידול עצי ג’אטרופה במקסיקו על-מנת לייצר שמן צמחי גולמי בכמויות מסחריות. כמו כן, החברות תפעלה במשותף בפרויקטים הקשורים לג’אטרופה באמריקה הלטינית.

דורון לוי, יו”ר דירקטוריון גלטן: “תחום הביודיזל בו אנחנו פעילים מעורר עניין רב בקרב חברות וארגונים בכל העולם. החתימה על מסמך העקרונות להקמת חברה משותפת שתפעל באמריקה הלטינית והנכונות של גוף עסקי ותיק ומנוסה להשקיע מיליוני דולרים מהווה הוכחה לפוטנציאל המסחרי הטמון בהפקת ומכירת שמן מצמח הג’אטרופה. אנו מאמינים שבשנים הקרובות נממש את התוכנית העסקית להגדלת שטחי הג’אטרופה המניבים של החברה”.

מנכ”ל פלוריסטם זמי אברמן נבחר לרשימת 50 האנשים המשפיעים בעולם תאי הגזע של פורבס

לקראת הוועידה השנתית לרפואה משקמת בלונדון, שתתקיים במאי 2013 ותתמקד בתחום תאי הגזע, חשפו המארגנים את רשימת 50 הדמויות הבולטות והמשפיעות בתעשיית תאי הגזע העולמית. זמי אברמן, מנכ”ל חברת פלוריסטם הישראלית, דורג במקום ה-19 ברשימה היוקרתית, שמוגדרת על ידם כ-“100 המשפיעים של פורבס – של עולם תאי הגזע”.

את 50 האנשים בחרו אלפי נסקרים מהקהילה המדעית, רפואית ומקצועית העוסקת בתחום תאי הגזע. לצד אברמן, הישראלי היחיד ברשימה, מופיעים ברשימה אנשי אקדמיה בעלי שם עולמי, שחקנים מרכזיים בשוק הפארמה, בכירים בגופים רגולטריים ועוד. חברת Terrapinn, שעומדת מאחורי הוועידה והסקר, נחשבת לאחת החברות המוערכות והמובילות בתעשיית הביו רפואה בעולם, והכנסים שלה מהווים אבן שואבת לבכירי הקהילה. 50 האנשים המשפיעים בתעשייה דורגו בהתאם להישגים משמעותיים אליהם הגיעו במהלך הקריירה שלהם, כמו תגלית פורצת דרך, מחקר חדשני, מתן מימון, מפעל חיים, או היותם מקור השראה לאחרים.

את הבחירה באברמן נימקו בכך שהוא “הצטרף לפלוריסטם בספטמבר 2005 והוביל שינוי אסטרטגי בחברה לכיוון טיפול במחלות כלי דם. החזון של אברמן לעשות שימוש בחלק האימהי של השלייה כמקור לריפוי תאי בשילוב עם טכנולוגיית ריבוי התאים התלת מימדית של פלוריסטם, הובילו את החברה לפתח מוצרים ייחודיים”. פלוריסטם תרפיוטיקס בע”מ היא חברת ביוטכנולוגיה המפתחת טיפולי תאים עבור מגוון של מחלות בבני אדם.

מוצרי התאים של פלוריסטם מופקים משליות אדם, אותן נהוג להשליך כפסולת רפואית לאחר הלידה. פלוריסטם מרבה את תאי השלייה הללו באמצעות פלטפורמה תלת ממדית ייחודית ובלעדית לחברה המבטיחה ייצור המוני יעיל ומבוקר של מוצרי התאים של החברה, המכונים תאי PLacental eXpanded (PLX). תאי ה-PLX פועלים על ידי הפרשת כימוקינים, ציטוקינים וגורמי גדילה רפואיים בתגובה לאותות המופקים על ידי הפרעות דלקתיות ואיסכמיות בתוך הגוף. תאי ה-PLX זמינים לשימוש בחולים באופן מיידי ולא נדרשת התאמה גנטית בין תורמת השלייה לבין החולה לפני מתן הטיפול.

תגובה אחת

  1. קחו google translator, שרשרו אליו קול מלאכותי, ויש לנו מתורגמן מכל שפה לכל שפה, באיכות סבירה. נכון בכ 20% או יותר, מהמקרים התרגום לא קולע, אבל זה מספיק טוב.בשביל מה להמציא את הגלגל שוב.
    המנוע של גוגל עם ממשק קול אנושי ויכולת גלישה באינטרנט הוא מספיק טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן