סיקור מקיף

מפגשים בחזית המדע

סדרות של הרצאות פופולריות במגוון נושאים מדעיים בין-תחומיים

מגדל המאיץ ע"ש קופלר במכון ויצמן
מגדל המאיץ ע"ש קופלר במכון ויצמן

סמסטר האביב של סדרות המפגשים בנושאים מדעיים פופולריים ואקטואליים יוצא לדרך, במכון דוידסון לחינוך מדעי, המאגד את הפעילות החינוכית של מכון ויצמן למדע. המפגשים, בהנחיית מדענים וחוקרים ממכון ויצמן למדע, מיועדים לציבור הרחב, ומאפשרים לכל אדם ללמוד ולהכיר נושאים מחזית המדע, להשתתף, לשאול שאלות, ולהביע דעה.

הפעילות תתחדש ב-28 במארס ותתקיים במכון דוידסון לחינוך מדעי, בקמפוס מכון ויצמן למדע, ברחובות. ההרשמה תסתיים ב- 21 מארס 2011.
בסמסטר הקרוב יתקיימו ארבע סדרות:
"כחומר ביד היוצר" – סדרה מיוחדת לרגל שנת הכימיה הבין-לאומית. כמעט כל טכנולוגיה המשפיעה על חיינו – מפלסטר ועד אברים מלאכותיים, מאופניים פשוטים ועד מטוס סילון מודרני – מבוססת על הבנה מעמיקה של החומרים בהם היא משתמשת. תופעות "מוזרות" שנצפו בחומרים הובילו פעמים רבות לפריצות דרך משמעותיות מאוד בהבנתם של עקרונות יסוד במדעי החומר. בסדרת הרצאות זו יספרו מדענים מהפקולטה לכימיה במכון ויצמן למדע כיצד חוקרים תכונות של חומרים, כיצד מייצרים חומרים חדשים על פי דרישה, ומה קורה במעבר מ"חומר" ל"ננו-חומר".

הסדרה "אף אחד לא מבין את הקוואנטים אבל כולם משתמשים בהם" תתמקד בתחומים השונים בפיסיקה הנשענים על תורת הקוונטים. ההרצאות יציגו את פריצות הדרך הטכנולוגיות בתחומי הלייזרים, החומרים, וההתקנים התת-מיקרונים, שאיפשרו את יישומן של תופעות קוונטיות בחיי היום יום, בתחומי החישה, האנרגיה, המחשוב והתקשורת.
הזדמנות לבצע ניסויים מעשיים תינתן במסגרת הסדרה "מפגשים במעבדה", שבה יוצגו בפני המשתתפים תחומי המדע שונים באמצעות התנסות פעילה בניסויי חקר במעבדות מכון דוידסון לחינוך מדעי. המפגשים יכללו הרצאה מדעית בנושא רלוונטי לחיינו – כמו ייצור יין, המוסיקה של המדע, קוסמטיקה, מערכות אקולוגיות, בדיקות די-אן-אי וזירות פשע, ואחריה יתנסו המשתתפים בניסויים מעשיים.
המערכת החיסונית של גוף האדם התפתחה במשך מיליוני שנות אבולוציה לכדי מערכת חזקה ומתוחכמת, המגנה על גופינו מפני פולשים חיצוניים – כמו חיידקים, ופנימיים – כמו סרטן. הסדרה "מסע אל תוך מערכת החיסון" תעסוק במחקרים ובפריצות דרך מדעיות אשר מאפשרות לנו כיום להתמודד עם המחלות הרבות הפוגעות בתפקוד התקין של המערכת החיסונית.

הסדרות, הכוללות שמונה מפגשים, יתקיימו במקביל בימי ב', בין השעות 21:00-19:15.
לפרטים והרשמה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן