סיקור מקיף

תעודות הוקרה לתורמים בתחום המדע הפופולארי בכנס האיגוד הישראלי למדע בתקשורת

במסגרת הכנס השני למדע בתקשורת, חולקו תעודות הוקרה על תרומה ייחודית בתחום המדע הפופולרי בישראל לד"ר זהר גורי, עורכת כתב העת "ראש גדול", לאבי בליזובסקי, עורך אתר "הידען" ולסוניה פלדמן, אחראית תחום מדע וחינוך, המועצה הבריטית.

דר. מאיר צדוק, מנכל האקדמיה למדעים מעניק את תעודת ההוקרה לדר. זהר גורי
דר. מאיר צדוק, מנכל האקדמיה למדעים מעניק את תעודת ההוקרה לדר. זהר גורי

ד"ר זהר גורי היא המייסדת והעורכת של "ראש גדול", ירחון מדע לצעירים, החוגג החודש עשור לקיומו. היא הצליחה לרתום עשרות מדענים וחוקרים לחלוק את הידע שלהם עם קהל הקוראים הצעיר, ארגנה אירועי מדע, פרוייקטים של אוריינות מדעית, ותחרויות ארציות כמו החידון הארצי לאסטרונומיה וחלל ע"ש אילן רמון. ד"ר גורי היא דוגמא להתנדבות ומסירות לקירוב ילדים, נוער וכלל הקהילה לנושאי מדע וטכנולוגיה.

סוניה פלדמן היא האחראית לתחום המדע והחינוך במועצה הבריטית. במסגרת זו היא הביאה לישראל את פרויקט קפה-מדע שבמסגרתם נפגש מדען העוסק בתחומים המתקדמים עם הקהל הישראלי.

בשלוש השנים האחרונות מארגנת המועצה הבריטית בניצוחה של פלדמן את תחרות פיימלאב – מדען נולד, שבמסגרתה מתחרים מדענים צעירים על הסברת נושא מדעי בפני הציבור הרחב בשלוש דקות. התחרויות המוקדמות מתקיימות בשלוש ערים בארץ והגמר התקיים במרכז חמד"ע בת"א.

מתוך תעודת ההוקרה: אבי בליזובסקי הוא המייסד והעורך של אתר הידען, אתר התוכן המוביל בעברית בתחומי המדע והטכנולוגיה. האתר, שזה לא כבר חגג עשור לקיומו, מתעדכן בכל יום וכותבים בו בקביעות עשרות חוקרים. האתר מספק שירותי תוכן גם לערוץ המדע של YNET ובכך הוא מצליח להפיץ חדשות מדעיות מעבר לחוק המצומצם של שוחרי המדע הפופולארי בישראל. אבי בליזובסקי הוא דוגמה לכך שנחישותו של אדם אחד יכולה לשנות את התפריט המוצע לגולש העברי.

על התעודות חתומים ד"ר מאיר צדוק, מנכ"ל האקדמיה; דודי גולדמן, חבר מערכת וכתב מדע, ידיעות אחרונות; והוועדה המארגנת של הכינוס: ד"ר אילת ברעם-צברי, אילן פילו, אביטל בר, פרופ' עילם גרוס, פרופ' עידן שגב.

15 תגובות

 1. מזל טוב על הזכיה!
  אקח על עצמי את החופש להגיד גם המון תודה מהקוראים.

  בהחלט כיף גדול לקבל תוכן מסוג זה גם בעברית.

  תודה תודה!

 2. מר. בליזובסקי מה דעתך לפנות לגורמים הרלוונטיים ולדרוש לפתוח ערוץ מיוחד (ערוץ המדע) בטלויזיה שיוקדשו אך ורק למדע? אם צריך לכתוב עצומה להשיג חתימות או משהו כזה יש הרבה מאוד אנשים בארץ שיתמכו בך אני בטוח בזה.

 3. וואלה תשובה עיניינית מר.בליזובסקי, באמת כל הכבוד מגיע לך. היתי שמח אם היית עושה משהו כזה גם בטלויזיה אין ספק שהעם היה משכיל הרבה יותר.

 4. בקשר לשגיאות, דברים שנעשים בזמן אמת תמיד גוררים שגיאות. אשמח אם תציעו תיקונים ואתקן מיידית.
  באשר לתרגומים. מי שכבר שוחה באנגלית יכול לגלג על זה אבל אנחנו במיעוט מול המוני העם שרוצים לדעת מה קורה בעולם ותלויים בתקשורת הישראלית שמעדיפה לפמפם להם הישרדות, אח גדול, קוראת בקלפים בפריים טיים ועוד.

 5. חוץ מתרגומים של מאמרים אחרים (וגם זה עם שגיאות) האתר הזה לא מחדש כלום. לא מבין על מה הפרס, אבל אם כבר זכית קבל ח"ח.

 6. ברכות לאבי, לסוניה ולד"ר זוהר גורי. כולכם ראויים מאוד לתעודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן