סיקור מקיף

MeMed גייסה 93 מיליון דולר לטובת מסחור הטכנולוגיה להבדיל בין מחלות מחיידקים או מנגיפים

הפיתרון של חברת MeMed  מאפשר קבלת החלטה מושכלת באם לטפל באנטיביוטיקה או לא ובכך תומך במאבק בעמידויות של חיידקים לאנטיביוטיקה ההשקעה תשמש להאצת פיתוח מוצרים נוספיםולשיווק ולהתרחבות גלובלית

ערן עדן וכפיר עובד מי-מד באדיבות מי-מד
ערן עדן וכפיר עובד מי-מד באדיבות מי-מד

חברת MeMed הישראלית, מודיעה היום (ב’) כי על השלמת סבב גיוס של 93 מיליון דולר, השקעה שמביאה את סך ההשקעות בחברה למעל 200 מיליון דולר (כולל מענקים מצבא ארה”ב ומהאיחוד האירופי). ההשקעה תשמש להאצת פיתוח מוצרים נוספים לאבחון תגובת מערכת החיסון, הרחבת הייצור, מסחור והתרחבות גלובלית.

MeMed המתמחה באיבחון תגובת הגורם המאכסן (Host-response), קיבלה לאחרונה את האישור הרגולטורי (K510) ממנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA), לשיווקה בארה”ב של בדיקת ה-MeMed BV, בדיקה המסייעת לקלינאים להבחין בין זיהומים ויראליים לבין זיהומים חיידקיים, ושל ה–  MeMed Key פלטפורמה פורצת דרך למדידת מספר רב של חלבונים בו-זמנית, תוך מספר דקות וברמת דיוק גבוהה. הבדיקה אושרה לשימוש בילדים ובמבוגרים. MeMed פיתחה גם את בדיקת  COVID-19 Severity™, המסוגלת לחזות הדרדרות במצבם הבריאותי של חולי קורונה, אשר אושרה לשיווק באירופה ובישראל.

את הגיוס הובילו משקיעים חדשים לצד משקיעים קודמים בניהם: קרן הורייזון ונצ’רז, קרן שביט קפיטל, חברת קיסריה מדיקל אחזקות, יוניון טק ונצ’רס, כלל ביטוח, הפניקס, בנק הפועלים, קרן Social Capital, קרן Touchwood Capital,La Maison Partners, WTI ומשקיעים נוספים.

 MeMed BV בודקת חתימה חלבונית מבוססת תגובת מערכת החיסון, שפותחה ותוּקפה לאורך עשור של שיתופי פעולה עם שותפים אקדמאיים ומסחריים מובילים. היא מספקת לרופאים כלי חיוני להבחנה בין זיהומים בקטריאליים וויראליים ולמענה על שאלת מפתח קלינית זו עם רגישות וסגוליות של למעלה מ-90% (NPV>98%), ללא תלות בסוג הפתוגן, זמני הופעת הסימפטומים, או בנוכחותם של מיקרואורגניזמים לא מזיקים.


 MeMed BV מודדת ומשקללת באמצעות אלגוריתם חישובי את הרמות של שלושה חלבונים המשתתפים בתגובת מערכת החיסון: TRAIL, IP-10, ו-CRP. הבדיקה מבוצעת על דגימת סרום באמצעות ה-MeMed Key® ומספקת תוצאה תוך 15 דקות.

 MeMed BV תוּקפה במחקרים קליניים בינלאומיים רבים שנערכו בסמיות כפולה (double-blind), ופורסמו לאחר ביקורת עמיתים בכתבי עת מובילים (כולל Pediatrics, The Lancet ID, PLOS One, BMJ Peds, ו-European Journal of Clinical Microbiology & Infectious Diseases), וכן בעזרת נתונים שנאספו מיותר מ-15,000 חולים כחלק מרוטינת הטיפול בהם בבית החולים.

MeMed BV אושרה לשיווק באירופה (CE Mark) ובישראל (אמ"ר).

“ההשקעה תאפשר לMeMed- להאיץ את הפיתוח הטכנולוגי שלה ולהתרחב גלובלית בדגש על השוק האמריקאי” אמר ד”ר ערן אדן, מנכ”ל ומייסד שותף ב- MeMed. “אנו מודים למשקיעים על האמון ונמנף את ההשקעה הנוכחית, בשילוב אישור ה-FDA שקיבלנו, כמו גם רשת הקשרים והשותפויות ההולכת ומתרחבת שלנו, על מנת להעניק למטופלים גישה לטכנולוגיות המתקדמות שלנו, לצד המשך פיתוח מוצרים חלוציים נוספים  בתחום איבחון תגובת מערכת החיסון.

פטריק זאנגמקרן הורייזון ונצ’רז הוסיף: “אנו מאמינים שהאסטרטגיה של MeMed  הכוללת פיתוח מוצרים לפענוח תגובת מערכת החיסון, מהווה יתרון משמעותי בשיפור שני תחומים עיקריים אשר מעסיקים את הרפואה המודרנית כיום: עמידותם של חיידקים לאנטיביוטיקה וטיפול יעיל בחולי קורונה. אנו מברכים על השותפות עם MeMed – מובילת הקטגוריה בתחום זה וגאים לקחת חלק במסע ובאופן שבו היא משפרת את האופן שבו ניתן לאבחן ולטפל במטופלים ברחבי העולם”

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן