סיקור מקיף

MeMed הוכרה כ"חלוצה טכנולוגית "על ידי הפורום הכלכלי העולמי

החברה נבחרה בשל פיתוח פתרון אשר יסייע כחלק מהמאבק באיום העולה של עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה

חיידקים. אילוסטרציה: shutterstock
חיידקים. אילוסטרציה: shutterstock

חברת MeMed, המפתחת בדיקת דם ופלטפורמת מדידה ברת-ניוד (Point-of-Care ) חדשנית אשר מבדילה בין זיהום חיידקי לוויראלי, הכריזה היום על בחירתה בידי הפורום הכלכלי העולמי (World Economic Forum) כחלוצה טכנולוגית (Technology Pioneer) לשנת 2019, אחת מ 56 חברות שנבחרו מרחבי העולם.

קהילת חלוצי הטכנולוגיה של הפורום הכלכלי העולמי מורכבת מחברות בשלבי קיום שונים מרחבי העולם, אשר צפויות להביא לשינוי משמעותי במגוון רחב של תחומים ושהינן בעלות השפעה מהותית על החברה והעולם העסקי. הפורום הכלכלי העולמי בחר ב-MeMed בשל הגישה פורצת הדרך שלה, אשר מסייעת לרופאים בקבלת החלטות מושכלות יותר סביב מתן אנטיביוטיקה ושימוש בבדיקות וטיפולים נוספים בחולים עם מחלה זיהומית חריפה. בכך תורמת MeMed למאבק להפחתת התפשטותם של זני חיידקים העמידים לאנטיביוטיקה.

"אנו נרגשים לקבל את MeMed לקבוצת חלוצי הטכנולוגיה החדשניים של 2019" אמרה פולביה מונטרסור, מובילת חלוצי הטכנולוגיה מטעם הפורום הכלכלי העולמי. "MeMed וחברותיה בקהילה שנבחרו השנה, מובילות בפיתוח ושימוש בטכנולוגיות חדשניות במטרה לעורר מהפך בתחומן. אנו רואים פוטנציאל אדיר בכוחן של חברות אלו לפתח פתרונות לאתגרים גלובאליים ולשפר את פני החברה בשנים הבאות".

החזון של MeMed הינו תרגום הסיגנלים המורכבים של מערכת החיסון לתובנות אבחנתיות פשוטות, בהן ניתן להשתמש על מנת לשנות מקצה לקצה את הדרך שבה מאבחנים ומטפלים במחלות זיהומיות ותסמונות דלקתיות אחרות, ובכך להעניק תועלת למטופלים הן ברמת הפרט והן ברמת כלל האוכלוסייה. הבדיקה פורצת הדרך של החברה, MeMed BV™, מבוססת על מדידת חלבונים בדם, הקשורים למערכת החיסון, וקובעת במהירות ובאופן מהימן האם זיהום נגרם על ידי חיידק שיגיב לטיפול באנטיביוטיקה, או על ידי וירוס, בו אין טעם בטיפול כזה. רמת הדיוק הגבוהה של בדיקת ה-MeMed BV™ הוכחה במספר מחקרים קליניים כפולי סמיות ((Double-blind שנערכו ברחבי העולם.

"לכבוד הוא לנו לקבל הכרה כחלוצה טכנולוגית לשנת 2019 על ידי הפורום הכלכלי העולמי ולהצטרף לקהילה של חברות עם חזון לשיפור החיים בקנה מידה גלובלי", אמר ד"ר ערן אדן, מייסד ומנכ"ל MeMed. "המטרה שלנו היא לפתח פתרונות לאתגרים הבריאותיים הגדולים ביותר בעולם, ולהביא לשיפור משמעותי בחיי מטופלים, וזאת גם על ידי טיפול בנושא עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה".

ד"ר כפיר עובד, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיה של MeMed, הוסיף: "אנו נרגשים על ההכרה על ידי הפורום הכלכלי העולמי אשר מדגישה את מחויבותנו לאפשר גישה רחבה לבדיקות אבחנתיות מהירות ויעילות, ולצמצום משמעותי בתופעת שימוש היתר באנטיביוטיקה. אלו צעדים קריטיים שנועדו למנוע את התפשטותם של חיידקים עמידים לתרופות, במטרה לשפר את בריאות הציבור".

תופעת התפשטות זני חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה גורמת לכ-700,000 מקרי מוות ברחבי העולם מדי שנה, נתון שצפוי לעלות ל-10 מיליון מקרי מוות בשנה עד שנת 2050, כפי שעולה מדו"ח של האו"ם שפורסם באפריל 2019. כדי להאיץ את המאמצים להילחם באיום זה, MeMed פיתחה בנוסף גם את MeMed Key™, פלטפורמת מדידה של חלבונים ברמת דיוק גבוהה בנקודת הטיפול ומאפשרת קבלת תוצאות עבור בדיקת ה- MeMed BV™ בתוך 15 דקות. הפלטפורמה תשמש גם עבור ביצוע בדיקות דיאגנוסטיות פורצות דרך נוספות של MeMed, הנמצאות כעת בפיתוח ואשר יספקו פתרונות למגוון רחב של אתגרים קליניים על ידי שילוב של למידת מכונה (machine learning) עם מדידות של התגובה החיסונית.

MeMed מצטרפת לקבוצה מגוונת של חלוצי טכנולוגיה לשנת 2019 שנבחרו על ידי ועדה בינלאומית בה חברים יותר מ-59 אקדמאים, יזמים, מובילי קרנות הון סיכון ומנהלי תאגידים שקובצו יחד למטרה זו על ידי ה-World Economic Forum. בקבוצת החברות שקיבלו אות כבוד של חלוצות טכנולוגיות בעבר נמצאות חברות כמוAirbnb , Editas Medicine, Spotify, Google, Foundation Medicine , Kickstarter, Mozilla, Proteus Digital Health, ו-Twitter.

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן