סיקור מקיף

אישור לשיגור מעבורת החלל דיסקברי מחר * שיא של ארבע נשים בו זמנית בחלל

השיגור מתוכנן ליום שני בשעה 13:21 שעון ישראל

בתמונה: האסטרונאוטית של סוכנות החלל היפנית נאוקו יאמאצאקי מימין והאסטרונאוטית האמריקנית ספטני וילסון, חברות צוות משימה STS-131 מתאמנות במערכת הדמיה של תחנת הת החלל במרכז החלל ג'ונסון ביוסטון.
בתמונה: האסטרונאוטית של סוכנות החלל היפנית נאוקו יאמאצאקי מימין והאסטרונאוטית האמריקנית ספטני וילסון, חברות צוות משימה STS-131 מתאמנות במערכת הדמיה של תחנת הת החלל במרכז החלל ג'ונסון ביוסטון.

הספירה לאחור נמשכת ואין בעיות מיוחדות. כך אומרים בכירים במרכז החלל קנדי במהלך תדרוך יומיים לפני שיגור מעבורת החלל דיסקברי למשימה STS-131. השיגור מתוכנן ליום שני בשעה מקומית 06:21 בבוקר – 13:21 שעון ישראל. וות הדיסקברי ישהה בחלל 13 ימים ויעלה חלקי חילוף לתחנת החלל.

לדברי מייק מוזס, מנהל שילוב השיגורים של מעבורת החלל במרכז החלל קנדי אומר כי אמנם התגלו כמה תקלות קטנות אך הן לא תפרענה להכנות לשיגור. מנהל השיגור, פיט ניקולנקו הוסיף: "הספירה לאחור לקראת שיגור משימה STS-131 נמשכת והכל נראה במצב טוב. הצוות עושה מה שצרך לעשות הכי טוב. הדבר היחיד שעלול להפריע זה ערפל באיזור".

קצינת מזג האוויר של המעבורת, קאתי וינטרס דיווחה כי התחזית ליום שני מבטיחה טובות, עם סיכוי של כ-20% בלבד לתנאים שיגרמו לדחיית השיגור. גם היא הזכירה את הערפל.

לאחר שיגורה ביום שישי של טרייסי קולדוול, בחללית סויוז, יצטרפו אליה במעבורת דיסקברי שתמריא מחר עוד שלוש נשים, בכך יישבר מחר שיא של ארבע נשים בו זמנית במסלול סביב כדור הארץ.

בין האסטרונאוטיות שימריאו מחר במשימה STS-131 גם מורה לשעבר מונקובר שבמדינת וושינגטון (הסמוכה לעיר הקנדית הנושאת שם זה), כימאית וחשמלאית לשעבר. שתיים מהנשים הן גם מהנדסות אווירונאוטיקה.

דורותי מאקאלף-לינדנברג, מחנכת בת 34, היא גם אם לילדה בת שלוש. יחד איתה תמריא במעבורת עוד אסטרונאוטית שזו לה טיסת החלל הראשונה – נאוקו יאמאצאקי היפנית. ביחד איתן יגיע מספר הנשים ששהו בחלל לאחר ולנטינה טרשקובה ששוגרה ב-1963 ל-54 בלבד. ביחד איתן תמריא גם סטפני וילסון, 43, שזו תהיה לה טיסת החלל השלישית. וילסון הפכה לאסטרונאוטית השחורה השנייה בחלל בשנת 2006. יאמאצאקי תהיה האישה היפנית השניה בחלל לאחר ד"ר צ'יאקי מוקאי ב-1994.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן