ממשלת מלזיה ציידה את האסטרונאוט שיטוס מטעמה לתחנת החלל במדריך לשמירת מצוות בחלל

שייח' מוסזאפר שוקור, רופא מנתח במקצועו, ומוסלמי אדוק, יתלווה לצוות ה-16 של תחנת החלל ויחזור כעבור כשבוע עם חברי הצוות היוצא

בשבוע הבא ימריא לחלל האסטרונאוט המלזי הראשון. הוא יתלווה לחברי הצוות ה-16 של תחנת החלל הבינלאומית שימריאו על גבי סיפון חללית מדגם סויוז לתחנת החלל הבינלאומית.

לקראת המאורע ההיסטורי פרסמו השלטונות מדריך למוסלמים בחלל, בשם "קווי יסוד עבור המאמין האיסלמי בתחנת החלל הבינלאומית". המדריך מלמד את האסטרונאוט המוסלמי איך לשלב את שליחותו המדעית עם האמונה הדתית. בין היתר מסביר המדריך כיצד למצוא את כיוון התפילה לעבר העיר הקדושה מכה בעת ריחוף בחלל, איך לבצע טקס היטהרות בתנאי חוסר כבידה, מבהיר את זמני התפילה מחוץ לכדור הארץ ומספק דרכים יצירתיות כיצד לצום בתחנת החלל, שכן אנו נמצאים כעת בעיצומו של חודש הרמדאן.

שייח' מוסזאפר שוקור, מנתח אורטופדי ומרצה באוניברסיטה מקאולה למפור, ייצא לחלל ביום רביעי, ממרכז החלל בבייקונור שבקזחסטן. הוא אמר כי בכוונתו להקפיד ככל יכולתו על צום הרמדאן בחלל. הנסיך הסעודי סולטן בן סלמן, שהיה המוסלמי הראשון בחלל, אמר כי למרות שהצליח התפלל ולצום, הוא התקשה למצוא את מכה ולהשתחוות בזמן התפילה כפי שנדרש ממנו.
הסיבה שניסחנו את קווי היסוד למוסלמים בחלל היא שרצינו להבטיח שהאסטרונאוט שלנו יוכל להתרכז במשימתו, בלי שיצטרך לדאוג כיצד לבצע את מחוייבותיו הדתיות בחלל", הסביר עבדאללה מד-זין, שר לעניינ דת במדינה, בראיון לעיתון Star. הספרון בן 18 העמודים יתורגם לאנגלית, רוסית, ערבית ואולי לשפות נוספות, למען אסטרונאוטים מוסלמים בעתיד.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. לאבי עורך האתר באיזה יום הוא ימריא כתבת בשבוע הבא
    לארשמת באיזה יום תודה וסליחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן