סיקור מקיף

האם המפלצת מלוך נס התגלתה באמצעות google earth?

אנשים רואים בגוגל ארץ את מה שהם ורצים לראות. הנה דוגמה נוספת מהשבוע.

התמונה החשודה, האם זו המפלצת מלוך נס?
התמונה החשודה, האם זו המפלצת מלוך נס?

כמו שרק טבלואיד בריטי יכול, השבוע דווח הסאן הלונדוני על צילום בתוכנת Google Earth בה נראית המפלצת מלוך נס. “תמונה מדהימה זו של גוגל ארץ יכולה לספק עדות חד משמעית לקיומה של המפלצת מלוך נס” נכתב בסאן.

ובכן, בדבר אחד בטוח, היא לא נראית כמו נסי מהצילום המפורסם. אין לה צוואר שחור ארוך, ועוד משהו – היא נראית באופן מפתיע כמו… סירה.

בתקריב התמונה של google earth רואים היטב ותראו את צורת האגרוף או ירכתי הספינה, כך גם הירכתיים העגולים הקדמיים, והפסים המוזרים בצדדים ומאחור הם פשוט שובלי המים שמשאירה אחריה הסירה בנסיעתה. השוו זאת לתמונה אחרת של סירה בלוך נס באתר בינג (למטה). הכנסו לאתר בינג ובצעו זום כדי להבחין בהשפעה המרבית.

כדי לצפות בתמונה בתוכנת google earth גשו לקוארדינטות הבאות: קו רוחב: 57°12'52.13″N, קו אורך 4°34'14.16″W. עשו סיור בלוך נס (די נחמד שם) ותוכלו לראות הפתעות רבות – בפרט המון דברים לבנים באגם. נכון, גם אלו סירות.

צילום של סירה דומה בלוך נס. מתוך אתר בינג
צילום של סירה דומה בלוך נס. מתוך אתר בינג

עוד בנושא באתר הידען:

לידיעה ביוניברס טודיי

7 תגובות

  1. השאלה היא מה גודל הלוך יחסית לאמצעי הסריקה שלהם…
    לפי ויקי, 56 קמ"ר לעומת 166 קמ"ר של הכנרת. אורך מירבי של 39 קמ לעומת 21 קמ של הכנרת. כלומר רוחב מירבי של בערך שלושה קילומטרים. אם הסורקים על הסירה סורקים לעומק של קילומטר ורוחב של שלושה קילומטרים בלי הפרעות מיוחדות, שום דבר לא יכול לחמוק… אלא אם נסי יכולה לצאת מהלוך לאיזו מערה תת קרקעית כפי שסופר ברומן המדע בדיוני "האילומינטוס!"…

    מצורפת תמונת לווין של הלוך מהאתר של גוגל:
    http://img199.imageshack.us/img199/2348/83107668.jpg

  2. יש גם " עב"מימם " מעיין ספרות בוהקות בכמה מקומות בעולם, זה מעניין כי התופעה חוזרת על עצמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן