סיקור מקיף

הבי.בי.סי: הוכחנו כי המפלצת מלוך נס – אגדה

הצילום הידוע של נסי. לא התגלו סימנים מהמכשירים הסונאריםהערוץ שלח צוות מומחים מצויד במכשירים סונארים ומכשירי ניווט לווייניים לסריקת האגם, אך לא נמצא דבר; מומחים: אנשים פשוט רואים את מה שהם רוצים לראות

המפלצת הדמיונית מלוך נס
המפלצת הדמיונית מלוך נס

רשת הבי.בי.סי מנסה להוכיח כי המפלצת נסי, מהאגם לוך נס בסקוטלנד, כלל לא קיימת. לשם כך שיגרה הרשת משלחת מומחים מצוידת ב-600 מכשירים סונארים (לגילוי עצמים מתחת למים באמצעות גלי קול) ובמכשירי ניווט לווייניים, כדי לוודא שכל שטח האגם נסרק. ממצאי הבדיקות הראו כי אין עדות לכך שהמפלצת חיה באגם. המבצע הוקלט וישודר בערוץ בי.בי.סי וואן.

דיווחים קודמים שהעידו על קיומה של המפלצת, הביאו לסברה שאולי מדובר בשריד לזוחל ימי שנעלם מכדור הארץ יחד עם הדינוזאורים. אנשי הצוות היו משוכנעים כי זוחל מסוג זה יכול היה לשרוד במים הקרים של אגם לוך נס, למרות העדפתם של הזוחלים הימיים הקדומים למים באקלים סוב-טרופי.

החוקרים ערכו צפייה בזוחלים ימיים של ימינו, כמו תנינים וצבי עור (סוג של צבי ים), כדי לנסות ולחזות כיצד נסי היתה מתנהגת. הם קיוו כי חיישני המכשירים הסונארים יזהו את האוויר הנפלט מריאותיה של נסי. הם לקחו מצוף וקשרו אותו מטרים רבים מתחת לפני המים, כדי לבדוק שהחיישנים אכן מזהים את האוויר שבתוכו.

באותו הנושא: נפתרה תעלומת המפלצת מלוך נס

“סרקנו את האגם מחוף לחוף – מהקרקעית ועד לפני המים, כיסינו את כל שטח האגם ולא מצאנו סימן לחיים של זוחל ימי גדול במימי האגם”, אמר איאן פלורנס, אחד המומחים שנשלחו על ידי הבי.בי.סי.

מומחה אחר, יו מק'יי, הוסיף: “הצלחנו לקבל תמונה צלולה ונתוני אמת של הלוך, אך לא מצאנו שום דבר לא שגרתי באגם. היתה ציפייה שנקבל אנומליה סונארית (סטייה בקבלת נתונים) שעשויה להעיד על קיום המפלצת, אך זה לא קרה”.

לדברי הצוות, ההסבר היחידי לאמונה העיקשת בקיומה של המפלצת נסי, היא שאנשים פשוט רואים את מה שהם רוצים לראות. כדי להוכיח את טענתם זו, שתלו אנשי הצוות עצם מרובע מתחת לפני המים והרימו אותה כאשר הגיעו למקום קבוצת תיירים. כשנשאלו התיירים לאחר מכן מה ראו, חלקם סיפרו כי אכן ראו עצם מרובע, אך רבים תיארו ראש של מפלצת.

7 תגובות

 1. אני חושבת שהחיה אמיתית ורק בישביל וכוחים כאלה אני עושה מחקר אים היא קימת או שהיא לא קימת ואים היא קימת מה אתם רוצים כול כך ממנה ואים הטיעון שלי לא מספיק משכנע אתכם אז תחשבי לבד.

 2. השאלה היא מה גודל הלוך יחסית לאמצעי הסריקה שלהם…
  לפי ויקי, 56 קמ"ר לעומת 166 קמ"ר של הכנרת. אורך מירבי של 39 קמ לעומת 21 קמ של הכנרת. כלומר רוחב מירבי של בערך שלושה קילומטרים. אם הסורקים על הסירה סורקים לעומק של קילומטר ורוחב של שלושה קילומטרים בלי הפרעות מיוחדות, שום דבר לא יכול לחמוק… אלא אם נסי יכולה לצאת מהלוך לאיזו מערה תת קרקעית כפי שסופר ברומן המדע בדיוני "האילומינטוס!"…

  מצורפת תמונת לווין של הלוך מהאתר של גוגל:
  http://img199.imageshack.us/img199/2348/83107668.jpg

 3. ייתכן שההוכחה שלהם שגויה !
  אם הם באמת השתמשו בסירותכדי לסרוק את האגם, זה אומר שקיים סיכוי שהחיה הזו התרחקה מהם כשהרגישה שהם מתקרבים אליה.

  אני לא טוען שהיא קיימת או לא קיימת, אני רק טוען שהטענה שלהם בדבר הוכחה היא מופרכת מכיוון שכדי לשלול קיום של חיה כזו באגם הזה, צריך לסרוק את כולו לאורך/לרוחב באותו הזמן !.

 4. מי קבע שמפלצות,יצורי קסם,קסם בעצמו,בעליי כנפיים וכ’ו לא קיים ?
  מי קבע שקסם לא קיים ?
  אז אם אתם לא יודעים אז מה אתם אומרים סתם ?

  לפי דעתי המפלצת קיימת ואם כן עיזבו אותה
  תנו לה לחיות את חייה כמו שהיא נותנת לכם
  לחיות את חייכם ולא חוקרת אותכם !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן