סיקור מקיף

החללית LCROSS רוסקה על הירח, לא נראתה פלומת אבק

אכזבה מסויימת, אך בנאס"א אומרים כי ייתכן שניתן יהיה לראות פלומה בדקות הקרובות כאשר האבק ייחשף לאור השמש. האבל ושלושה מצפים גדולים בהוואי ממשיכים לעקוב

מכתש קבאוס
מכתש קבאוס

נאס"א: מבצע LCROSS הצליח. יש להמתין לבדיקה מקיפה של הממצאים כדי לדעת אם יש שם מים

נאס"א ריסקה לפני דקות אחדות (13:30 שעון ישראל) טיל קנטאור, וארבע דקות אחריו גם את החללית LCROSS במכתש קבאוס באיזור הקוטב הדרומי של הירח. הטלוויזיה של נאס"א (ובישראל ניתן היה לצפות בשידור ברשת sky news) העבירה צילומים בשידור חי ממצלמות LCROSS. מסתבר שבשעה 13:30 לא נראה דבר למרות שהטיל פגע בקרקע. במעבר לצפיה באינפרה אדום נראתה פעילות כלשהי סביב נקודה בקצה המכתש.

בכל הזמן הזה שידרה החללית LCROSS את ממצאיה לכדור הארץ, מכיוון שלא היה טעם לאחסן נתונים דקות ספורות לפני שהחללית על כל מכשיריה יהפכו לעיסת מתכת בקרקעית המכתש. כעת יבחנו בנאס"א את הנתונים.

בנוסף ל-LCROSS עצמה שתיעדה את מותה, נצפה האירוע מגובה 50 ק"מ על ידי החללית LRO, וכן התבוננו בו טלסקופ החלל האבל ושלושת הטלסקופים הגדולים ביותר בהוואי ובהן קק וסובארו.

נאס"א תכנס בהמשך היום מסיבת עיתונאים ובה יימסרו ממצאים ראשונים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

13 תגובות

 1. ביגיבום קראתי בזמנו, וגם התכתבתי עם העורך, ההגדרה שכל גרסה רשמית מיד חשודה כשקר היא בעייתית.
  בנוסף הנה יש לכם הוכחה שנאס"א עמדה במילה שלה- לא רק שלא עף חצי מהירח אלא שבקושי ראו משהו. מסקנה שגם בקונספירציות צריך להזהר כי לפעמים אפשר להעמיד אותן במבחן כמו הפעם.

 2. אבי
  1.אני מאוד מעריך את חוכמתך,ושמח על כך שיש אתר כמו הידען בישראל

  2.בדרך כלל, לא תמיד רוב התגובות שלי הם הומריסטיות ואינך צריך לקחת אותם בירצינות,אלא רק להנות מן התוכן (תגובה 8 סעיף 3)
  3. אני מחשיב את עצמי כאדם משכיל שלא כל האומרים לו מפרש בצורת הפשט,ותמיד מנסה להבין את המסר שמאחורי ,לפעמים לשוו ,העניין הוא שלא תמיד קונפירציות נכונות לפעמים הם בדיה שעולה במוחם של אנשים או שלא ,אבל בטוח הוא שיש גופים גדולים בעולם שפועלים מאינטרסים,אפיולו בעבר היה כתבה באתר זה על אסון התאומים קונספירציה .
  אני אקצר ואומר שאיני מאמין נלהב בכל קונספירציה ,אך זה לא משנה את העובדה שכיף לישמוע על אחת כזו לחשוב עליה ולנתח אותה,גישתי לגבי רוב הדברים בעולם היא בגדר סימן שאלה, שאין לו תשובה ודאית ובדרך כלל היא פרדוקסלית ואין סופית החל בפילוספיה ופיזיקה מודרנית

 3. על החללית היו שבעה מכשירים שעשו עבודה בחודשים הללו ולכן זה לא כמו לבנות חללית רק בשביל לרסק. חוץ מזה, נניח שהחללית שוקלת טונה (זו הגזמה), כמה זה לעומת המסה של כדור הארץ או של הירח? גם אם תחשב מחדש זה לא יזיז את הספרה החמישים אחרי הנקודה.
  ספר לחברים שלך באתר אמת אחרת שלא עף רבע מהירח כמו שהם חשבו, ועוד אמרו שאי אפשר להאמין לנאס"א, כי זו רשות ממשלתית.

 4. 1. טכלס נשמע כמו סיפור מכור
  2. לבנות חללית בשביל לרסק אותה עדיף להישתמש במתכת כבדה או צואת חזירים לא חבל?
  3. לקחת חומר מכדור הארץ ולהשליכו בטוח יגרום לשינו הכמותהכבידה :עכשיו תחשבו הכל מחדש

 5. נועם
  תקרא את "טבעת כרון" ו "הכדור שנופץ" של רוג'ר מקברייד אלן.
  הכל כתוב שם.

 6. אכן, צריך להיזהר – סביר שהחייזרים יגיבו בחטיפות אנשים על כדור הארץ –

  (כדאי גם להתייעץ עם חנן סבט וגיליאן לגבי איזורים מסוכנים במיוחד).

  ראו הוזהרתם!

 7. אחד שיודע,

  אולי תוכל לספר לנו על האישושים המרשימים שהזכרת?

  לינקים בנושא יבורכו.

 8. יש תיאוריה עם אישושים מרשימים משנות ה 70 של מדענים רוסיים שטוענים כי הירח הוא בסיס של יישות תבונית החיה בתוכו…אולי בכל זאת הם צדקו…

 9. וכך ירדו להם לטמיון עוד כמה עשרות מליוני דולרים, מתקציבה הדל גם ככה של נאס"א (לאחר היבחרו של ברק חוסיין אוסאמרקס). הגיע הזמן להפסיק להשקיע בפרויקטים חסרי משמעות כאלה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן