סיקור מקיף

משלחת של תשעה בני נוער, זוכי התחרות הלאומית למדענים ומפתחים צעירים, ייצגו את ישראל בתחרות Intel ISEF 2013 שבארה"ב

מחקר העוסק במשאבת אימפדנס ללב לצד מערכת בקרת איזון ציפה אוטומטית לצוללנים, מודל חישובי חדש למציאת חלקיק היגס לצד דרך חדשה ליצירת סינתזה קולואידית של מוליכים למחצה ננומטריים ואפילו חיזוי מוקדם של רעידות אדמה.

זוכי התחרות הלאומית למדענים ומפתחים צעירים, המשתתפים בתחרות מטעם אינטל בארה"ב
זוכי התחרות הלאומית למדענים ומפתחים צעירים, המשתתפים בתחרות מטעם אינטל בארה"ב

משלחת של תשעת בני נוער, זוכי התחרות הלאומית למדענים ומפתחים צעירים, תצא בין התאריכים 11.5 – 20.5 לפנhיקס, אריזונה לייצג את ישראל בתחרות Intel ISEF היוקרתית בה יציגו את מחקריהם מול למעלה מ1,500 פרויקטים שביצעו בני נוער מכל רחבי העולם. תחרות מדענים ומפתחים צעירים בישראל נערכת זו השנה ה–16 על ידי אחד ממוזיאוני המדע בארץ, מינהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך וחברת אינטל.

ששת המחקרים שבוצעו על ידי תשעה תלמידי תיכון מצטיינים ואשר ייצגו את ישראל בתחרות הם חדשניים, פורצי דרך ומציגים חשיבה מדעית-טכנולוגית שונה. המחקרים מגוונים מאוד וכך, ניתן למצוא בהם מחקר העוסק במשאבת אימפדנס ללב לצד מערכת בקרת איזון ציפה אוטומטית לצוללנים, מודל חישובי חדש למציאת חלקיק היגס לצד דרך חדשה ליצירת סינתזה קולואידית של מוליכים למחצה ננומטריים ואפילו חיזוי מוקדם של רעידות אדמה. המחקרים ותוצריהם מעניקים פתרונות חדשניים ומצילי חיים לבעיות קיימות שעד כה לא ניתן להן פתרון.

מלבד השתתפות בתחרות הבינלאומית היוקרתית של אינטל ISEF וייצוג מדינת ישראל, הזוכים בתחרות צפויים לזכות בפרסים כספיים נכבדים וציונים לשבח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן