סיקור מקיף

פארק מטורף המבוסס על סדרת מסע בין כוכבים יוקם בעקבה וידגים טכנולוגיות קלינטק

הפארק ישתרע על שטח של 740 דונם בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר ע"י משקיעים מארה"ב וממדינות המפרץ * פאראמונט תספק את חוויית מסע בין כוכבים

 

תרשים פארק מתוכנן בעקבה המבוסס על סדרת מסע בין כוכבים. באדיבות אתר greenpropghet
תרשים פארק מתוכנן בעקבה המבוסס על סדרת מסע בין כוכבים. באדיבות אתר greenpropghet

תורגם באישור הכותבת מאתר greenprophet

למרות כמה פארקים אקולוגיים ונסיונות להקים בתים ירוקים, תומכי הסביבה לא הצליחו להשפיע על טכנולוגיות הבניה בירדן ולהפוך אותל לירוקות. אולי הפארק המשוגע בסגנון הסדרה מסע בין כוכבים יכול לסייע בכך. המלך עבדללה סבור כי הפארק שיוקם בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר בעיר הנמל עקבה, יוכל לשמש כהדגמה של טכנולוגיות המשתמשות באנרגיה מתחדשת.
מימון הפרויקט, יגיע ממשקיעים מארה"ב וממדינות המפרץ. חברת רוביקון שמושבה בעמאן תהיה אחראית לפיתוח ולמרכיבי הבידור של אתר הנופש, בעוד חברת פראמונט רקריאיישן תספק את רכיבי "מסע בין כוכבים".
אף כי מדובר בפארק עצום בגודלו – כאמור 740 דונם – והוא יכיל מלונות ארבעה כוכבים מ-17 איזורי בידור, יש לו יתרונות אקולוגיים והוא ילמד את האורחים על יתרונות הקלינטק ושאר הפתרונות הסביבתיים היצירתיים.
אחד הביתנים בו יראה ניצול מים אפורים, אנרגית השמש ומגוון של טכנולוגיות מתחדשות שתשולבנה בפיתוח הפרויקט עצמו. חברת קאליסון תעבוד עם רוביקון כדי לתכנן את המתקנים העתידניים שאמורים להאיץ את הפעילות התיירותית. עדיין נותר לראות האם בחישוב כולל ההשפעה הסביבתית שלו תהיה חיובית או שלילית.

http://www.youtube.com/watch?v=Kmut6FJ1d4M
המלך עבדאללה הוא חובב ותיק של סדרת מסע בין כוכבים ואפילו הופיע באחד הפרקים לכמה שניות (ותודה לקובי ס. ברוטר).

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

10 תגובות

 1. אבי
  המעבורות בנות 30. מעבר למה שג'ין רודנברי כתב – כלי טייס סובלים מתופעה של התעייפות חומר. זה נושא שהוא מעבר לעלות, וכל כלי טייס מתוכנן למספר שעות טיסה מסויים.

 2. משחק אדיר של המלך (אז נסיך) עבדאללה, הנהון הראש הרציני אמור היה להקנות לו פרס "אמי".
  חבל שלא סופרים את סדרות המדע הבדיוני ב"אמי".

 3. תשובה לגבי המעבורת – התקציב של נאסא הלך וקטן עם השנים, בשל סיבות רבות שאין המקום לפרטן כאן.
  המעבורות הגיעו למיצוי היכולת ואין פשוט סיבות להמשיך את טיסתן מהבחינה המדעית אלא רק לצורך "מעבורת" בלבד -העברת אסטרונאוטים לתחנת החלל ובחזרה לארץ. אבל משימה זו ניתנת להיעשות בצורה זולה הרבה יותר ע"י טילים רוסיים ולכן הוחלט לעשות כן במקום המעבורות.
  נאסא החליטה לאחרונה למקד את מאמציה לטווח הארוך יותר – טיסות מאוישות למאדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן