סיקור מקיף

סקר Jobinfo לקראת שבוע ביומד עליה של 45% ברבעון הראשון בביקוש לעובדים בתחום מדעי החיים

שנת 2010 התחילה עם רמת גיוסי כספים גבוהה מקרנות הון סיכון של חברות בתחום מדעי החיים, מציינת אילנה אחימאיר, מנכ”לית Jobinfo

אילנה אחימאיר מנכ"לית Jobinfo
אילנה אחימאיר מנכ"לית Jobinfo

סקר מיוחד שערכה חברת Jobinfo לקראת שבוע ILSI-ביומד ישראל 2011, שייפתח בתל אביב ב-23 במאי 2011, מדווחת כי ברבעון הראשון של שנת 2011 חלה עליה של 45% בביקושים לעובדים בתחום מדעי החיים, שבאה לידי ביטוי בעיקר בחברות הפארמה והמכשור הרפואי. Jobinfo מתמחה בהשמה בתחום ההייטק, פיננסים וביומד.

לדברי אילנה אחימאיר מנכ”לית Jobinfo, ברבעון הראשון של השנה היתה עליה בולטת – של מעל 60% – בביקושים לאנשי אבטחת איכות בכל רמות התפקיד (האחראים לעמידה בתקני איכות בינלאומיים וייעול תהליכים) כולל במשרות הבכירות בתחום מדעי החיים. בין הרבעון הראשון של 2011 לרבעון המקביל ב-2010 אף נרשמה עליה של 20% בדרישה למהנדסי מכונות העוסקים בעיקר בשלבי הפיתוח והובלת הפיתוח משלב הרעיון ועד למוצר הסופי של מכשור רפואי. בתחום הפארמה נרשמה עליה של 20% בביקוש לביולוגים העוסקים במחקר ופיתוח.

שנת 2010 התחילה עם רמת גיוסי כספים גבוהה מקרנות הון סיכון של חברות בתחום מדעי החיים, מציינת אחימאיר. “בסיכום שנת 2010, מגזר מדעי החיים (ביוטק וציוד רפואי יחדיו) היוו 28% מכלל ההשקעות במונחים דולריים. זה אמנם פחות מסך ההשקעות בשנת 2009 (33% מכלל ההשקעות), אבל בהחלט נתון מרשים. צריך לקחת בחשבון תמיד שתחום מדעי החיים דורש פיתוחים ותהליכים ארוכי טווח, התלויים בניסויים קליניים מורכבים ובאישורי איגודי בריאות עולמיים על מנת להגיע לשלב שיווק המוצר, מה שעדיין לא מבטיח את הצלחת החברה”.

אין תזוזות ברמות השכר

“מגמות השכר בתחום מדעי החיים מאוד יציבות, לא ראינו תזוזת ושינויים בשנתיים האחרונות”, אומרת אחימאיר. “לא ראינו גיוסי כוח אדם מאסיביים לאורך השנים, אבל, יחד עם זאת, במהלך שנת המשבר לא היינו עדים לפיטורים המוניים. יציבות זו מקרינה גם על רמות השכר בתעשייה. מנהל אבטחת איכות משתכר 10-13אלף שקלים בתפקיד ראשון ובין 25-30 אלף שקלים כאשר הוא מביא איתו מעל 5 שנות ניסיון. ביולוג מתחיל משתכר בין 6-12 אלף שקלים ויוכל להגיע ל- 25-35 אלף שקלים כאשר הוא בעל מעל 5 שנות ניסיון.

יש לזכור כי מדובר בקהל המגיע לשוק העבודה כשבידו תארים מתקדמים ברמה של Phd, עם ניסיון עבודה במעבדות, ולרוב ללא ניסיון עבודה בתעשייה”, אומרת אחימאיר. “מהנדסי מכונות יכולים להתחיל לעבוד מהיותם סטודנטים לתואר ראשון, ולצבור ניסיון בחברות שונות והן חברות של מכשור רפואי. כבוגר תואר ראשון רמות השכר הן 10-13 אלף שקלים וכראש צוות יוכלו להגיע ל 21-24 אלף שקלים”, מסכמת אחימאיר.

שבוע “ILSI- ביומד ישראל 2011” ייערך בין ה-23 ל-25 במאי במלונות הדיוויד אינטרקונטיננטל ודן פנורמה בתל אביב.

אתר האירוע

2 תגובות

  1. הניסוח מניפולטיבי ומעורר מדנים. כאשר כותבים שביולוג יכול להגיע לשכר של 25-35,000 ש”ח אחרי 5 שנות ניסיון נוצר הרושם שביולוג ממוצע מרוויח בסביבות 25,000 ש”ח אחרי 5 שנות עבודה אחרי PHD, ואם הוא טוב הוא יגיע ל 35,000 ש”ח.
    מהכרות עם לא מעט חברים שעובדים בתעשייה יש מעט מאוד ביולוגים שמגיעים ל 25,000 ש”ח בחודש, שלא לומר 30,000 ש”ח. הרוב המוחלט בקושי מגרד חצי מזה, גם שנים רבות לאחר סיום הדוקטורט.
    נכון, יש כמה ביולוגים שמגיעים למשכורת בגובה המוזכר, אבל הם בהחלט מיעוט מבוטל. בדרך כלל מדובר במהנדסים שעובדים בחברות שמפתחות מכשור רפואי שמקבלים את המשכורות הגבוהות.

    כזאת כתיבה רק מעוררת תסכול רב אצל הרוב המוחלט של הביולוגים (המסכנים) שמרווחים משכורות של 12-18,000 ש”ח גם הרבה שנים לאחר הדוקטורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן