סיקור מקיף

הודו תשגר באוגוסט לווין ישראלי

הלווין פולאריס (לשעבר TECHSAR), של אלתא, יצלם את כדור הארץ באמצעות מכ"מ, ביום, בלילה ובכל מזג אוויר * לראשונה ננקב תאריך לשיגור לווין זה 

העיתון ההודי "The Hindu" מוסר במהדורתו מה-25 באפריל 2007 כי הארגון ההודי לחקר החלל (ISRO) – למעשה סוכנות החלל ההודית  – ישגר לווין ישראלי המכונה פולאריס – באמצעות משגר הלווינים הקוטבי (PSLV) באוגוסט השנה משריהאריקוטה. הלווין, שמשקלו  300 ק"ג יוכל לצלם את כדור הארץ גם דרך עננים וגשם, וכמובן בלילה.  ההודים לא פרסמו זאת, אך מפרסומים גלויים בארץ, מדובר בלווין SAR מתוצרת אלתא.

העיתון מוסר מפי מקורות יודעי דבר כי הישראלים מבקשים לשגר את הלווין בתצורה של core-alone (שיגור על גבי משגר בסיסי), כדי לשגר את פולאריס למסלול.  לווין  איטלקי קטן שוגר בדרך זו ביום שני שעבר, ומומחי החלל אומרים כי דרך שיגורי הלווינים הקטנים הללו מבקשת הודו להכנס לענף שיגורי הלווינים המסחריים הבינלאומי

 בתצורה רגילה ניתן להוסיף למשגר ה-PSLV עוד ששה מאיצים סביב השלב הראשון שלו.  ה-PSLV הוא משגר בעל ארבעה שלבים, באורך כולל של 44 מטרים ומשקלו 295 טונות. בתצורה הבודדת, ששת המנועים הנוספים אינם בשימוש ולפיכך משקל המשגר רק 230 טונות.

ההודים מוסרים כי חברת השיווק האחראית למסחור שיגורי הטילים, ספייס אנטריקס, תשגר את פולאריס בתצורת משגר בודד בתעריפים המקובלים בעולם.

כזכור, ההודים ישגרו בשנת 2008 מצפה אסטרונומי בתחום האולטרה סגול טאווקס של אוניברסיטת תל אביב, שיורכב על גבי לווין הודי בשם GSAT.

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן