הוושינגטון פוסט: ישראל חימשה שלוש צוללות בטילי שיוט חדשים

המדובר בטילים בעלי יכולת לשאת ראשי קרב גרעיניים. הוואשינגטון פוסט: המערך יאפשר לישראל להגיב לנסיונות עיראק ואיראן להשמיד הנשק הגרעיני שלה

קצינים לשעבר בצבא ארה"ב ופקידים במשרד החוץ האמריקאי אומרים כי ישראל חימשה שלוש צוללות בטילי שיוט חדשים, היכולים לשאת ראשי קרב גרעיניים, כך מפרסם היום (שבת) הוואשינגטון פוסט.
הפיתוח החדש יעניק לישראל אלטרנטיווה ימית לשיגור טילים, שנעשה עד כה מהיבשה ומהאוויר. עד כה סירבה ישראל לומר אם יש בידיה נשק גרעיני, ואולם מומחים אמריקאיים טוענים כי יש בידיה מצבור קטן של כלי נשק גרעיניים.

לדברי פקידי פנטגון לשעבר, ישראל ביצעה לפני שנתיים באוקיאנוס ההודי, ליד סרי לנקה, ניסוי של טילי שיוט חדשים. על אף שמומחים אמריקאיים ניתחו את היכולת הגרעינית של הטיל, פקיד בכיר לשעבר בפנטגון אמר כי "הסוגיה אם הטילים שבצוללת חמושים בראשי קרב גרעיניים היא בדרגת 'סודי ביותר'".

אופציית שיגור טילים מהים תאפשר לישראל להגיב לנסיונת מצד עיראק ואיראן לפתח טילים היכולים להשמיד את כלי הנשק הגרעיניים שלה.
הפרסום בוואשינגטון פוסט, בא בעקבות פרסומו השבוע של ספר של מכון קרנגי לשלום עולמי. הספר טוען שישראל ניסתה לחמש את צוללות הדיזל שלה באמצעות ראשי קרב גרעיניים וביצעה ניסוי שיגור מהים של טילים בעלי טווח של 900 מיילים (1,450 ק"מ) במאי 2000.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן