סיקור מקיף

אינטל תשקיע 55 מיליון שקלים במכון למחקר אקדמי לאינטליגנציה חישובית בישראל

שיתוף הפעולה של אינטל עם חוקרים אקדמיים יאיץ את הפיתוח של הדור הבא של טכנולוגיות המסוגלות ללמוד, להסתגל ולתקשר עם משתמשים ולאפשר חוויה מותאמת אישית

מנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג
מנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג

אינטל הודיעה היום על כוונתה להשקיע במהלך 5 השנים הבאות 55 מיליון שקלים במכון למחקר אקדמי משותף עם מספר מוסדות אקדמיים בישראל. המכון יעסוק במחקר מתקדם של אינטליגנציה חישובית (Computational Intelligence) ויבחן דרכים לאפשר למערכות מחשוב להעצים את יכולות המוח האנושי במגוון רחב של משימות מורכבות – ניתוח כמויות נתונים עצומות, הבנת קלטים מורכבים, קבלת החלטות עצמאית של המחשב ותקשורת בעלת משמעות עם בני אנוש. המכון יתמקד בשילוב הטכנולוגיות המשמשות כתשתית לאינטליגנציה חישובית: ארכיטקטורת מעבדים מתקדמת וטכניקות של מערכות מחשוב לומדות לעיבוד נתוני חיישנים והמרתם לבינה. שיתוף הפעולה של אינטל עם חוקרים אקדמיים יאיץ את הפיתוח של הדור הבא של טכנולוגיות המסוגלות ללמוד, להסתגל ולתקשר עם משתמשים ולאפשר חוויה מותאמת אישית. אינטל תממן את התוכנית שתעסוק במחקר חיוני לעתידן של מערכות המחשוב. המכון החדש ינוהל במשותף על ידי חוקרים מאינטל והאקדמיה.

"המכון החדש מדגיש את מחויבותה של אינטל לקידום הדור הבא של החדשנות על ידי בניה ומימון של שיתוף פעולה במחקר אקדמי" הסביר ג'סטין ראטנר, מנהל הטכנולוגיה הראשי ומנהל המעבדות של אינטל העולמית. "צעד זה גם מדגיש את ההכרה והאמון שלנו ביכולות קהילת המחקר המדעי בישראל ומיקומה בחזית המדע".
"לאינטל מערכת יחסים ארוכת ימים עם הקהילה האקדמית בישראל," אמרה מקסין פסברג, סגנית נשיא ומנכ"לית אינטל ישראל. "המכון החדש יאפשר לנו להעמיק ולהעשיר את מערכת היחסים הזו והוא יעודד שיתוף פעולה הדוק בין חוקרים ומכוני מחקר מובילים ברחבי ישראל".

אינטל מפעילה ששה מרכזי פיתוח וייצור בישראל. תחומי המחקר ייבחרו בקפידה בכדי לאפשר שיתוף פעולה בין מומחי הפיתוח של אינטל לחוקרים האקדמיים. "אנו מאמינים שיכולות חישה יהיו חלק בלתי נפרד ממערכות המחשוב העתידיות וכי בני האדם ינצלו את המערכות שלנו כדי לפרש את המידע הנקלט," הסביר רוני פרידמן, סגן נשיא ומנכ"ל קבוצת פיתוח הארכיטקטורה באינטל העולמית.

בחודשים הבאים תפעל אינטל, יחד עם חברי סגל מובילים בתחומי המחקר הרלוונטיים על גיבוש המנהיגות האקדמית של המכון החדש, הצפוי להתחיל לפעול בתחילת 2012. צוותי המחקר האקדמיים ישתפו פעולה עם מומחי חומרה ותוכנה מצוותי מחקר ופיתוח רבים של אינטל.

8 תגובות

 1. מי יתן והמכון החדשני והיקר הזה יספק עבודה לא רק להיי-טק אלא אף ובעיקר לlow-tech וזה מכיוון שאינטל ממוקמת בין קריית גת לקריית מלאכי ולמצער אין בישובים מכובדים אלו מהנדסי-היי-טק ואנשי-תוכנה בכירים המסוגלים להיות מועסקים במכונים מסוג שכזה בעלי-אינטלגנציה ראציונאלית ורגשית עצומה שכזו הלוואי שברבות הימים והשנים יקרה נס כלשהו והמכון יקבל לעבודה מקומיים מהישובים בסביבת חברת אינטל והמכונים שהיא מקימה ועוד תקים והאבטלה בישובים אלו תרד בזכות חברת אינטל והמכונים שעל ידה שיספקו עבודה איכותית ומספקת לאנשי הישובים ושרמתם הטכנולוגית תעלה בעקבות כך אולי מי יתן וזה יקרה מתי שהוא???

 2. תפרסמו בבקשה אם יש לכם לינק להצעות מחקר.

  ברצוני להגיש הצעה ואינני חבר סגל.

 3. מעניין אם יתנו למחשב להחליט בעבורנו על בעיות כגון

  פעולה צבאית מול פעולה מדינית .
  פעולה רפואית חודרנית מול פעולה תרופתית נסיונית מול חוסר פעולה.
  האם עדיף ללמוד בביהס הנוכחי או כדאי לעבור ביה"ס או ללמוד לבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן