סיקור מקיף

מנכ"ל אינטל העולמית בארץ: פרס מנשיא הטכניון ותרומה למוזיאון המדע

ד"ר קרייג בארט, מנכ"ל אינטל העולמית עם ילדי פרוייקט ‘Intel Learn’. צילום: ישראל הדרי, באדיבות אינטל  * בארט משבח את ישראל על גילוי מחויבות לחינוך ולטכנולוגיה

 
  
 מנכ"ל אינטל, קרייג בארט, שיבח היום את מחוייבותה רבת השנים של ישראל לחינוך ולטכנולוגיה, זאת במהלך ביקור באינטל-ישראל לרגל 30 שנה להיווסדה.
בארט קיבל מנשיא הטכניון את פרס החדשנות בטכנולוגיה על תרומתה של אינטל לקידום ולפיתוח תחום המחשבים והתקשורת לטובת כלל האנושות.
במהלך ביקורו, שמע בארט מפי הסטודנטים כיצד שינתה התוכנית החדשה ביותר של אינטל בתחום החינוך, 'לומדים עם אינטל' (Intel Learn), את חייהם. "ישראל נבחרה כאחת מהמדינות הראשונות להרצת תוכנית 'לומדים עם אינטל' לאור מחויבותה להרחיב את רמת הבקיאות בטכנולוגיה, מיומנויות של חשיבה ביקורתית וכישורים של שיתוף פעולה, המהווים בסיס לכלכלת הידע של ימינו", אמר בארט בהרצאה בפני בני-נוער ומורים במוזיאון המדע על שם בלומפילד. "מרכז טכנולוגי זה, המבוסס על מעורבות הקהילה ותוכנית הלימודים של התוכנית Intel Learn, הוביל לכך ש- 28,500 משתתפים רכשו כישורים חיוניים אלה עד כה, וכ- 13,000 משתתפים נוספים עתידים לרכוש אותם עד סוף השנה".
במהלך ביקורו הדגיש בארט, כי ישראל גילתה מעורבות פעילה בתחום החינוך במשך שנים רבות, עם תוצאות מרשימות. ישראל משתתפת בתוכניתIntel® Teach to the Future , תוכנית כלל-עולמית שנועדה לסייע למורים לשלב את הטכנולוגיה בהוראה לצורך פיתוח מיומנויות חשיבה ברמה גבוהה יותר וקידום של תהליכי למידה. יותר מ- 20,000 מורים בישראל הוכשרו במסגרת התוכנית מאז השקתה בשנת 2000.
"לאור העובדה ש- 10% מאוכלוסיית המורים השלימה בהצלחה את התוכנית Intel Teach to the Future, מנהיגותה הדיגיטלית של ישראל ובניית מאגר אזרחים המגלים בקיאות בתחום הדיגיטלי יישארו במגמת עלייה," אמר בארט. "השילוב היעיל של טכנולוגיה בתהליכי חינוך פותח פתח לאפשרויות חדשות ומלהיבות ללמידה, ומעניק לצעירים את הידע והכישורים הדרושים לצורך גילוי חדשנות ועמידה בתחרות. ישראל אימצה בבירור את ההשקפה, שהטכנולוגיה היא המנוע להגברת התפוקות וכלי להשגת שגשוג כלכלי. ממשלות וחברות עסקיות מובילות המשקיעות בטכנולוגיה בעדיפות לאומית, כדוגמת ישראל, מסייעות להפוך את מדינותיהן לכוח כלכלי תחרותי כלל-עולמי".

אות נשיא הטכניון הוענק למנכ"ל אינטל העולמית

מנכ"ל (CEO) חברת אינטל העולמית, ד"ר קרייג בארט, קיבל את אות נשיא הטכניון על תרומתה של חברת אינטל לקידום ולפיתוח תחום המחשבים והתקשורת ועל הקשר רב השנים של חברת הענק שהוא עומד בראשה, עם הטכניון ועם מדינת ישראל. אלפי בוגרי טכניון עובדים כיום בחברת "אינטל", בארץ ובעולם, ובוגר הטכניון, דדי פרלמוטר, הגיע לדרגת סגן נשיא עולמית תאגידי של החברה.
ד"ר בארט הגיע לטכניון עם רעייתו, ברברה, במסוק שנחת בלב הקמפוס, והתקבל על ידי נשיא הטכניון, פרופסור יצחק אפלויג.
בדברי תודתו אמר ד"ר בארט כי ב"אינטל" ישראל עובדים כיום יותר מ-6000 איש, ומספר דומה של עובדים יש ל"אינטל" בעמק הסיליקון. "זה אומר משהו על החשיבות שאנו מייחסים לאינטל ישראל", הדגיש. הוא אמר כי הוא גא, בשם 85 אלף עובדי "אינטל" ברחבי העולם, לקבל את אות נשיא הטכניון, דבר שמבליט את חשיבות הקשר שבין התעשייה והאקדמיה.
יו"ר אגודת שוחרי הטכניון בישראל, האלוף (מיל.) עמוס חורב, אמר כי חדשנות היא שם המשחק, וכשם שהקמת הטכניון לפני 81 שנה הייתה חדשנות, כך גם הקמת חברת "אינטל" שבחדשנותה שינתה את העולם. אות נשיא הטכניון מוענק לראשונה. 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן