סיקור מקיף

תערוכת IMAGINARY ותחרות לתכנון משטחים יפים מגיעות למרכז לחקר המוח בבר-אילן

IMAGINARY – through the eyes of mathematics היא תערוכה אינטראקטיבית, שבה הצופים מציבים נוסחה כרצונם על מסך מגע ומול עיניהם עולה משטח המספק הדמייה לנוסחה, אותו הם גם יכולים להדפיס אפילו בתלת ממד.

מתוך תערוכת: IMAGINARY – through the eyes of mathematics
מתוך תערוכת: IMAGINARY – through the eyes of mathematics

השבוע נפתחת במרכז הרב-תחומי לחקר המוח ע"ש לסלי וסוזן גונדה (גולדשמידט) באוניברסיטת בר-אילן, תערוכת IMAGINARY – through the eyes of mathematics, וכן תחרות לעיצוב משטחים.

IMAGINARY – through the eyes of mathematics היא תערוכה אינטראקטיבית, שבה הצופים מציבים נוסחה כרצונם על מסך מגע ומול עיניהם עולה משטח המספק הדמייה לנוסחה, אותו הם גם יכולים להדפיס במדפסות דו ממדיות ותלת ממדיות. התערוכה תהיה פתוחה בין ה-24 לדצמבר 2015 ל-29 בינואר 2016. הכניסה חופשית.

התערוכה מהווה חלק מפרויקט הממומן על ידי משרד החינוך והמחקר הגרמני תחת הכותרת "מחקר בגרמניה", והיא נדדה בין האוניברסיטאות המובילות בעולם. בשבועות האחרונים התקיימה תערוכה דומה בגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן.

פרופ' מינה טייכר, ראש מכון אמי נטר וממארגנות התערוכה (ביחד עם פרופ' משה בר, מנהל המרכז לחקר המוח), אומרת כי במסגרת האירועים הסובבים את התערוכה תתקיים גם תחרות המכונה SURFER שבה יתחרו המשתתפים ויזכו אלו שייצרו את המשטח היפה ביותר באמצעות הנוסחאות שיציבו.

באתר הגוף המארגן את התערוכות הללו , imaginary.org ניתן הסבר: "התערוכות הן הדרך של IMAGINARY להגיע לקהל רחב בשטח. הן מוצגות בגלריות, במוזיאונים, בבתי ספר, בנקים, אוניברסיטאות פארקים או אף תחנות רכבת. התערוכות מגוונות: הם יכולות לכלול תמונות, תוכניות אינטראקטיביות (כמו בתעורכה הנוכחית), פסלים. פאזלים, משחקים, לוחות מודעות טקטס ועוד. כל מי שמעוניין יכול להפיק בעצמו את החומרים לתערוכה ולהציג אותה אפילו בביתו."
"תערוכת IMAGINARY – through the eyes of mathematics היא תערוכה אינטראקטיבית נודדת שפותחה במקור בשנת 2008 על ידי the Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach. במטרה היא להציג הדמיות, התקנות אינטראקטיביות, מציאות מדומה, עצמים בתלת ממד והרגע התיאורטי שלהם בגיאומטריה אלגברית ובאמצעות תיאורית הסינגולריות בדרך מושכת ומובנת לציבור הרחב."

המארגנים מבקשים מנותני חסויות פוטנציאליים לתחרות לפנות אל ארקדיוס קלקה, בכתובת [email protected]

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן