דירוג שנחאי: האוניברסיטה העברית ב-100 הטובות בעולם

האוניברסיטה מדורגת במקום ה-65 בעולם ובמקום הראשון בישראל * במאיה השניה – אוניברסיטת ת"א, מכון ויצמן והטכניון ובהמשך אוניברסיטאות בר-אילן ובן גוריון

האוניברסיטה העברית - בין הטובות בעולם והטובה ביותר בישראל.
האוניברסיטה העברית - בין הטובות בעולם והטובה ביותר בישראל.

האוניברסיטה העברית בירושלים מדורגת במקום ה-65 ברשימת 100 האוניברסיטאות הטובות בעולם של אוניברסיטת שנחאי ג'יאוטונג שבסין, והיא האוניברסיטה הישראלית היחידה שנכנסה לרשימה יוקרתית זו. בראש הרשימה מופיעות האוניברסיטאות האמריקאיות הרווארד, סטנפורד וקליפורניה, ברקלי.

אוניברסיטת ג'יאוטונג שנחאי סוקרת בכל שנה יותר מ-2,000 אוניברסיטאות מכל רחבי העולם, ומדרגת את 500 הטובות שבהן. הדירוג נעשה לפי אמות מידה כמו מספר המחקרים שראו אור בכתבי עת מדעיים, מספר חתני פרס נובל, החוקרים המצוטטים ביותר ב-21 תחומים שונים, וההישגים האקדמיים של האוניברסיטה ביחס לגודלה.

האוניברסיטה העברית היא היחידה בישראל שנכנסה לרשימת 100 האוניברסיטאות הטובות. הדירוג מפורט רק לגבי 100 אוניברסיטאות אלו, והאחרות מדורגות לפי קבוצות: אוניברסיטת תל אביב והטכניון נכנסו לרשימת 151 האוניברסיטאות הטובות, מכון ויצמן נכנס לרשימת 200 האוניברסיטאות הטובות, ואוניברסיטת בר-אילן ובן-גוריון נכנסו לרשימת 400 הטובות.

אוניברסיטת גי'אוטונג, שנחאי גם פרסמה דירוג של 100 האוניברסיטאות הטובות ביותר לפי חתך אזורי. באזור אסיה והפסיפיק, הגיעה האוניברסיטה העברית למקום הרביעי, מיד אחרי האוניברסיטה הלאומית באוסטרליה, אוניברסיטת קיוטו ואוניברסיטת טוקיו.

נשיא האוניברסיטה העברית פרופ' מנחם מגידור הביע היום את שמחתו יחד עם דאגתו ואמר: ''העובדה שברשימת 500 המוסדות הטובים בעולם נמצאים 6 מוסדות ישראלים, והאוניברסיטה העברית נמצאת בין 100 הראשונים, מרשימה ביותר, בהתחשב בגודלה של ישראל. יחד עם זאת, לא יהיה ניתן לשמר את מעמדה של האקדמיה הישראלית בכלל ושל האוניברסיטה העברית בפרט, ללא פתרון למשבר החריף שמערכת ההשכלה הגבוהה שרויה בו היום''.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

7 תגובות

  1. ובאיזה מקום בדירוג האוניברסיטאות נמצאת אוניברסיטת ג'יאוטונג שנחאי שעורכת את הסקר והדירוג?

  2. יהיה מעניין לדעת את מיקומם של האוניברסיטאות במדינות האיסלם.
    למה אין הפניה למקור?

    סוף שבוע טוב לכולם
    סבדרמיש יהודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן