סיקור מקיף

אוכלוסית ההיפופוטמים שהיתה הגדולה ביותר באפריקה – על סף הכחדה

סריקה אווירית של מה שהיתה פעם אוכלוסית ההיפופותמים הגדולה בעולם, ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, מראה שבעל החיים הענק נדחף אל הכחדתו. כך מסרה ביום שני קרן חיות הבר העולמי (WWF).

"ההיפופטמים נהרגים על ידי חיילים ואנשי מיליציות מקומיות כמו גם ציידים לא חוקיים מקומיים. מחירו של היפופוטם 50 דולר, והניבים של החיה עלולים לסיים את דרכם כחלק מהסחר הבלתי חוקי בשנהב." נאמר בהודעה.

אוכלוסית ההיפופטמים בפארק הלאומי וירונגה בקונגו, במזרח המדינה, מנתה 29 אלף בעלי חיים בשנת 1974.

ואולם עשור של מלחמות באיזור גבה את חייהם של בעלי חיים רבים, לרבות אוכלוסית ההיפופטמים של וירונגה.

לפי הסקר שערכה ה-WWF בשיתוף האיחוד היארופי והמכון הגונגולזי לשמירת הטבע, במקום חיים כעת רק 887, לעומת 1,309 היפופטמים לפני שנתיים.

ב-WWF אומרים כי המשבר האקולוגי פוגע לא רק בהיפופטמים "הכחדת ההיפופוטמים פוגעת גם בתושבים המקומיים, במיוחד מאלו המתפרנסים מדיג סביב אגם אדוארד השוכן בתוך הפארק, אמר.

האגם היה היצרני ביותר בעולם, מכיוון שההיפופוטמים דאגו לספק רכיבי מזון חיוניים לדגים. הירידה הדרמטית באוכלוסית ההיפופוטמים התבטאה גם בירידה חדה בתפוקת הדגים באגם. היפופוטם יכול להגיע למשקל של 3 טון ויותר וגליליהם מזינים את המערכות האקולוגיות המבוססות על מים טריים בכל רחבי אפריקה.

לצוד אותם זה עסק מסוכן מכיוון שהיפופוטם פצוע יכול להיות מסוכן מאוד ולתקוף את הציידים. הוא יכול לחתוך אדם לשתיים בפיו העצום ובשיניו החדות.

לידיעה באתר ה-WWF

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן