סיקור מקיף

הפיתוח הזוכה בהאקאטון נצרת: אפליקציית ניווט וניהוג לרובוט מבוססת אנדרואיד

בין היתר יכול הרובוט "להשגיח" על ילד על ידי מעקב אחריו וצילומו בווידאו * יזם ההייטק ג'ף פולבר אמר באירוע בהאקאטון נצרת: "אם אתה גיק, לא משנה מה הדת שלך ומאיפה אתה. גיק זה גיק. זה אותו די.אנ.אי בכל מקום"

משתתפים באירוע הקאטון נצרת, ספטמבר 2012. צילום: מקבולה נאסר
משתתפים באירוע הקאטון נצרת, ספטמבר 2012. צילום: מקבולה נאסר

אחרי למעלה משלושים שעות פיתוח רצוף וארבע-עשרה צוותים, הסתיים האקאטון נצרת הראשון. במהלך האקאטון עבדו סביב השעון 14 צוותי פיתוח, מרביתם מהנדסי תוכנה מהחברה הערבית. את האקאטון יזמה קהילת מפתחי GDG נצרת ובחסות ראשית של גוגל ישראל וארגון צופן וחברות אוראנגֿ וסמסונג.

הפיתוח שזכה במקום הראשון הנו אפליקציית ניווט וניהוג לרובוט המבוססת אנדרואיד. בין היתר יכול הרובוט לעקוב אחר ילד ולצלם אותו בווידאו. הצוות המנצח זכה במכשירי אנדרואיד, מתנת גוגל ישראל, והכנת תכנית עסקית, מתנת החממה העסקית של נצרת.
מבין האפליקציות שפותחו: אפליקציה לחיפוש ותיוג אוטומוטי לתמונות, אפליקציית סלולאר לאיתור מיקום מדוייק של רכב תקוע ועדכון זמן הגעת הגרר (מעקב אחר הגרר בג'יפיאס), מדידת רייטינג בטלוויזיה דרך הסמארטפון, רשת חברתית לאמנים, אפליקציית פייסבוק להפיכת תמונות לקריקטורות.

למקום השני הגיע, צוות רים, על שם דג הזהב שהגיע איתם לתחרות, אשר פיתח אפליקציה יצירתית לבישול ביתי עם המצרכים שיש בבית – האפליקציה משכללת את מה שיש במקרר ובארון המטבח ומתאימה מתכונים שלא מצריכים קניה נוספת של מוצרים. המכתונים מקוטלגים לפי קטגוריות – ארוחה בשרית, קינוח ועוד.

ג'ף פולבר ששפט בהאקאטון אמר: "זה ממש מדהים לראות אנשים מתכנסים יחד, מפשילים שרוולים ומקודדים. צריך לעשות את זה יותר בתדירות. צריך לאפשר יותר מקומות לגיקים – אם אתה גיק, לא משנה מה הדת שלך ומאיפה אתה: גיק זה גיק – זה אותו די.אנ.איי. צריך לאפשר פלטפורמות ליצירת הזדמנויות להתמחויות טכנולוגיות, להתבטאות אישית להצבת אתגרים לגיקים.” על ההבדל בין האקאטון בנצרת להאקאטון ניו יורק אמר פולבר:” פה חם יותר ויש יותר חומוס. אבל אנשים הם אנשים".

עוד שפטו, אייל גורה – סטרטאפיסט מצליח (PicSout), נביל סכראן – מנהל בכיר באינטל ישראל, אירית ישראלי–כהנא מקבוצת האנג'לים Afterdocs, אביטל יכין יזם סדרתי שהקים ומכר את Delver ל-Sears וגיא גרימלנד.

את האקאטון ניהל מוחמד זחלקה, ארכיטקט תוכנה ממקימי We! Consulting ו AgileBusiness. זחלקה: "הצלחת הארוע הינה בעצם קיומו כאירוע ראשון מסוגו בצפון המאורגן ע"י מתכנתים עבור מתכנתים והתגיסות קואלציה תומכת של חברות טכנולוגיות. נוצרו חיבורים וקשרים מעניינים שיובילו למפנה חיובי בגישה של סטודנטים ופנייתם ללימודי הנדסה ומדעים מדויקים.כל חברת היזנק, רעיון או חיבור שיצאו מארוע זה הנם בהחלט בונוס."

סמדר נהב, מנכ”לית צופן: "מדובר בהזדמנות שלא תסולא בפז להתנסות מעשית של מפתחים צעירים. התנסות אשר יכולה להצמיח את דור הסטרטאפים הבא”

ארגון 'צופן'הנו ארגון מקצועי ללא כוונת רווח,הפועל לחיבור בין תעשיית ההיי טק לאלפי מהנדסים ערבים,על ידי ייזום הקמת מרכזי היי-טק ביישובים ערבים ועידוד השקעות מדינה לקידום ההיי-טק ביישובים אלה.פעילות צופן מוכוונת למימוש הפוטנציאל המקצועי והתעסוקתי של אותם צעירים ולמתן מענה איכותי ונגיש לחברות ההיי-טק ישראליות ובינלאומיות.לצופן שיתופי פעולה עם חברות הייטק רבות.בין היתר משתפת צופן פעולה עם:אמדוקס,אינטל,‪ECI‬,צ'ק פוינט,‪HP‬,גליל סופטוור,בבקום סופטוור (מבית מטריקס),ו-‪NCS‬ (מבית‪ONE1‬). מודל ההשמה של צופן מוכיח את עצמו,ועד היום מעל80% מבוגרי הקורסים מושמים בחברות הגדולות.

לאתר התחרות

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

 1. פולבר:” פה חם יותר ויש יותר חומוס. אבל אנשים הם אנשים".. ממש ככה.
  אין ניסיונות להרוג יהודים כיוון שהם יהודים, לא היו אלפיים הרוגים לצד הישראלי מצד האנשים הללו. הים אותו ים.

  אני חש רע לערב מדע בפוליטיקה, אבל אמירה כזו פשוט מנותקת המציאות ולא מדעית, שנה טובה לכולכם

 2. פולבר:” פה חם יותר ויש יותר חומוס. אבל אנשים הם אנשים".. ממש ככה.
  אין ניסיונות להרוג יהודים כיוון שהם יהודים, לא היו אלפיים הרוגים לצד הישראלי מצד האנשים הללו. הים אותו ים.

  אני חש רע לערב מדע בפוליטיקה, אבל אמירה כזו פשוט מנותרת וחא מדעית, שנה טובה לכולכם

 3. האפליה של בני עדות המזרח היא רק נחלת החרדים. הבעיה בפריפריה לא שייכת לצבע העור אלא להזנחת הפריפריה בכלל. אני לא מכיר כמעט משפחות לא מעורבות. מי שחושב שהוא ישיג משהו מלצעוק אפליה, זו בעיה אישית שלו, אף אחד לא מפלה במכוון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן