סיקור מקיף

הזמנה למפגש אישי עם ניוטון, ארכימדס וגליליאו גליליי – פעילות פורים בגן המדע במכון ויצמן

ניוטון, גליליאו, ארכימדס ואחרים, יקבלו את פני המבקרים בגן המדע על-שם קלור, מוזיאון מדע הפועל תחת כיפת השמיים בתוך מכון ויצמן למדע

אחד המתקנים בגן המדע ע"ש קלור, מכון ויצמן
אחד המתקנים בגן המדע ע"ש קלור, מכון ויצמן

ההודעה מוגשת כשירות לגולשי אתר הידען ואינה מהווה ידיעה חדשותית.

 

ניוטון, גליליאו, ארכימדס ואחרים, יקבלו את פני המבקרים בגן המדע על-שם קלור, מוזיאון מדע ייחודי הפועל תחת כיפת השמיים בתוך מכון ויצמן למדע.

מדעני העבר ידריכו את המבקרים בשבילי הגן ובשבילי המדע, תוך שהם מספרים מה בדיוק הבין ארכימדס כשנכנס עם כתר המלך לאמבטיה; מה הקשר בין התפוח שנפל על ראשו של ניוטון לבין שלושת חוקי ניוטון; על מלחמתו של גלילאו גליליי להראות כי כדור-הארץ מסתובב סביב השמש; וגם: הניסויים המוסיקליים והאקוסטיים של הלמהולץ.

המבקרים מוזמנים להשתתף בפעילויות נוספות: להכין רעשנים, צפצפות וחלילים מציוד מדעי ומחומרים ממוחזרים, לצפות בהדגמות מדעיות באווירה פורימית, ולהבין מהו קול וכיצד הוא נוצר.

בשני ימי החג, בשעה 14:00, תתקיים תחרות תחפושות מדעיות. המבקרים מוזמנים להתחפש למדענים, לתגלית מדעית, או לכל דבר הקשור במחקר מדעי – כיד הדמיון – ולזכות בפרסים.

גן המדע על-שם קלור הוא מוזיאון מדע ראשון מסוגו בעולם, הפועל תחת כיפת השמים. הוא כולל עשרות מוצגים המדגימים עקרונות פיסיקליים ותופעות אקולוגיות באופן חווייתי ופעיל. המבקרים מוזמנים לגעת במוצגים, להזיז אותם, לטפס ולהתנדנד עליהם. הגן, התפיסה המונחת בבסיסו ועיצובו זכו במספר פרסים בין-לאומיים יוקרתיים.

הפעילות תתקיים בפורים, בימים ראשון ושני, 21-20 במארס, בין השעות 10:00 – . 17:00

עלות כניסה: 30 שקלים

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן