סיקור מקיף

לוויין בואינג 702 ישוגר עם מערך סולארי מדגם חדש

   שיגור הגלקסי IIIC, לווין מדגם 702 מתוצרת בואינג, שנועד ל-15 ביוני, יסמן את חזרתו לטיסה של לוויין התקשורת החזק ובעל הקיבולת הגבוהה ביותר בעולם

10.6.2002
מאת: הודעה מטעם בואינג
שיגור הגלקסי IIIC, לווין מדגם 702 מתוצרת בואינג, שנועד ל-15 ביוני, יסמן את חזרתו לטיסה של לוויין התקשורת החזק ובעל הקיבולת הגבוהה ביותר בעולם.
גלקסי IIIC, השביעי בסדרת לווייני בואינג 702, יהיה הראשון מדגם זה שיישא את טכנולוגיית המערך הסולארי החדשה של בואינג.
שיגור הגלקסי IIIC יתבצע בשעה 15:39 לפי שעון החוף הפסיפי (18:39 שעון החוף המזרחי, 22:39 שעון גריניץ') מקו המשווה על טיל של חב' סי לאונץ'. הלוויין יספק שירות לארה"ב ולאמריקה הלטינית ויוסיף יכולות של 77 ערוצי שידור לצי PanAmSat Corp, אחת ממערכות הלוויין הקבועות גיאוגרפית הגדולות בעולם.
זהו הלוויין ה23- שבנתה בואינג עברו פאן-אם-סאט בעשרים השנים האחרונות. את הלוויין בנתה "בואינג חלל ותקשורת" (S&C), חטיבה בחב' בואינג.
"יש לנו אמון מלא באיכותו ובאמינותו של לוויין גלקסי IIIC," אמר רנדי ברינקלי, נשיא "בואינג מערכות לוויין", זרוע ייצור הלוויינים של בואינג חלל ותקשורת. "אנו מצפים להזדמנות להדגים את ביצועי הלוויין on-orbit, אשר יוכיחו ללקוחותינו שבואינג 702 הוא מס' 1 בעולם באמינות ובגמישות ושירות הלוויין הזול ביותר פר טרנספונדר.
"הדגם החדש של מערך הסולארי הוא מערך מישורי שטוח מוכח ואמין, ששירת את לקוחותינו נאמנה בעשור האחרון על גבי לווייני בואינג 601," הוסיף ברינקלי. "מלבד הדגם הקלאסי, הוספנו תקני איכות מחמירים המבוססים על 'מיטב נהלי העבודה של בואינג' שאנו מיישמים בחודשים האחרונים."
עם חיי חוזה של 15 שנה, גלקסי IIIC יפעל בתדרי C-band ו-Ku-band ממיקומו במסלולו בקו הרוחב 95 מעלות מערב. שטח הכיסוי הנרחב יספק לפאן-אם-סאט את הגמישות לשנות את פריסת השוק שלה בהתאם. הלוויין נושא 24 טרנספונדרים C-band ו58- טרנספונדרים Ku-band.
חב' פאן-אם-סאט , השוכנת בווילטון שבקונטיקט, היא ספקית מובילה של שירותי שידור גלובליים של וידאו ונתונים באמצעות לוויין. החברה בונה ומפעילה רשתות משלה, המעבירות משדרי בידור ומידע למערכות טלוויזיה בכבלים, לחברות בנות לשידורי טלוויזיה, למפעילים ישירים לבית, לספקי שירות אינטרנט ולחברות טלקומוניקציה.
חב' Sea Launch L.L.C., שהמטה שלה נמצא בלונג ביץ', קליפורניה, היא היחידה בעולם המספקת שירותי שיגור ימיים מקו המשווה. השותפות הבינלאומית של בואינג (ארה"ב), אנרגיה (רוסיה), יוז'מאש/יוז'נויה (אוקראינה) וקוורנר (נורבגיה), מספקת שירותי שיגור אמינים, זולים ובעלי ביצועים מעולים למטענים מסחריים בטווח של 4,500 – 6,000 ק"ג ל-geosynchronous transfer orbit (GTO) עם רכב Zenit-3SL. גלקסי IIIC הוא הלוויין השביעי מתוצרת בואינג שישוגר ע"י סי לאונץ'.
מטה בואינג חלל ותקשורת נמצא בסיל ביץ', קליפורניה, והיא חברת החלל והתקשורת הגדולה בעולם. כחטיבה של חב' בואינג, חלל ותקשורת מספקת פתרונות אינטגרטיביים בתחום שירותי השיגור, משלחות אדם ומחקר לחלל, הגנת טילים ומידע ותקשורת. החברה היא הספקית הגדולה ביותר של נאס"א, ספקית מובילה של שירותי תקשורת מבוססי חלל, אינטגרטורית המערכות הראשית של תוכנית הגנת הטילים של ארה"ב וספקית מובילה של שירותי מודיעין, עיקוב וסיור. לחברה הבינלאומית לקוחות בכל העולם ומפעלי ייצור במקומות שונים בארה"ב ובאוסטרליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן