סיקור מקיף

חברי הצוות ה-19 ותייר החלל החוזר הראשון צ'ארלס סימוני המריאו לתחנת החלל

שבוע עמוס בתחנה. רק אתמול בלילה יצא ממנה מעבורת החלל דיסקברי וכבר המריאה אליה חללית סויוז ובה שני חברי הצוות ה-19 וכן תייר חלל שכבר ביקר בתחנה ב-2005

הטיל ועליו החללית סויוז TM-14 ממריא מקזחסטן
הטיל ועליו החללית סויוז TM-14 ממריא מקזחסטן

מפקד הצוות ה-19 גנאדי פאדלקה ומהנדס הטיסה מייקל באראט שוגרו היום בשעה 13:49 שעון ישראל מבייקונור שבקזרסטן על גבי החללית סויוז TMA-14. הצוות ישהה בתחנה ששה חודשים.

פחות מעשר דקות לאחר השיגור, הגיעה החללית למסלול. האנטנות וקולטי השמש נפרשו זמן קצר לאחר מכן.

ביחד עם פאדאלקה ובאראט נמצא גם תייר החלל צ'ארלס סימוני, שהוא תייר החלל הראשון המבצע את אותו מסע בפעם השניה. סימוני שהה בתחנה באפריל 2007, כאשר המריא אליה ביחד עם חברי הצוות ה-15. סימוני ישוב לכדור הארץ בעוד כשבוע עם חברי הצוות ה-17: המפקד מייק פינקה ומהנדס הטיסה יורי לונצ'אקוב בחללית סויוז TMA-13 ששוגרה לתחנה ב-12 באוקטובר 2008.

הצוות ה-19 יזכה לקבלת פנים מצדם של חברי הצוות ה-18, שרק השבוע הצטרף אליהם האסטרונאוט היפני קואיצ'י וואקטאה. וואקאטה הגיע לתחנה במעבורת החלל דיסקברי במשימה STS-119 ששוגרה ב-15 במארס וצפויה לנחות בשבת לאחר שעזבה את התחנה הלילה כדי לפנות מקום לצוות החדש. וואטקה, שישהה גם הוא כחצי שנה בתחנה, יצטרף כמובן גם הוא לצוות ה-19 ולקראת הסוף – גם לצוות ה-20, וישוב לכדור הארץ במשימה STS-127.

פדאלקה, קולונל בחיל האוויר הרוסי יפקד על הצוות ה-19 וגם על הסויוז. הוא שירת כמפקד הצוות התשיעי ב-2004. במהלך השהות הראשונה של פדאלקה בתחנת החלל הבינלאומית הוא ביצע ארבע הליכות חלל.

באראט, שזו לו טיסתו הראשונה שימש כמנתח בצוות שליווה רפואית את הדיירים הראשונים של תחנת החלל ולאחר מכן, ביולי 1998 הוא עבר לקורס אסטרונאוטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן