סיקור מקיף

מנכ"ל SpaceIL לשעבר, ד"ר ערן פריבמן, מונה למנכ"ל הסטארט-אפ NewRocket

ד"ר פריבמן ניהל בחמש השנים האחרונות את SpaceIL וכיהן כמנכ"ל אמדוקס אוסטרליה

ד"ר ערן פריבמן. צילום: אלון הדר, ניורוקט
ד"ר ערן פריבמן. צילום: אלון הדר, ניורוקט

חברת NewRocket, בוגרת חממת אינקוביט, הודיעה היום כי גייסה לשורותיה את הד"ר ערן פריבמן כמנכ"ל החדש של החברה. ד"ר פריבמן, ששימש עד לאחרונה כמנכ"ל SpaceIL, הצטרף ל- NewRocket כדי לממש את ההזדמנויות העומדת בפני החברה, להשלים את פיתוח המנוע הרקטי החדשני שלה ולהוביל אותה לחדירה לשוק הלווינות העולמי. צירוף התכונות הייחודיות של טכנולוגיית הפטנט החדשנית של NewRocket מוריד באופן ניכר את עלויות ההנעה הרקטית ומאפשר פריצת דרך בתחום הלוויינים הקטנים שמפותחים כיום בשוק ה-New Space.

ד"ר ערן פריבמן ניהל בחמש השנים האחרונות את SpaceIL המפתחת את החללית הישראלית הראשונה שמיועדת לנחות על הירח בתחילת השנה הבאה. בעברו כיהן פריבמן כמנכ"ל אמדוקס אוסטרליה, מילא תפקידי סמנכ"ל בחטיבת הבילינג של חברת אמדוקס וניהל את חטיבת הפיתוח הטכנולוגי של פרטנר. פריבמן הנו בעל תואר דוקטור במדעי המחשב עם התמחות בחקר המוח. את שירותי הצבאי עשה פריבמן כטיס קרב ובמגוון תפקידי פיתוח מערכות.

ד"ר ערן פריבמן ציין: "אני גאה להצטרף לחברה עם טכנולוגיית פטנט חדשנית, צבר פרויקטים ותשתית מסחרית שמעידים על הפוטנציאל המשמעותי של הטכנולוגיה ועל ההזדמנות להביא לפריצת דרך בתחום ההנעה של לוויינים קטנים. על בסיס היכולות והנכסים של החברה נוביל בקרוב סבב גיוס הון על מנת להאיץ את תהליכי הייצור והשילוב של טכנולוגיית NewRocket בלוויינים".

רן בר סלע, יו"ר דירקטוריון NewRocket ומנכ"ל אינקוביט מסר: "לד"ר ערן פריבמן יכולות וניסיון שיאפשרו לחברה להמשיך ולהתקדם למימוש הפוטנציאל הטמון בה ואנו שמחים על הצטרפותו. אני גאה ביכולת של חממת אינקוביט לסייע ל- NewRocket להתפתח משלב טכנולוגי ראשוני עד לחברה עם פתרון טכנולוגי מוכח, מודל עסקי בהיר, הזדמנויות עסקיות ממשיות, תשתית מסחרית וצוות ניהול מהשורה הראשונה. עיקר הפוטנציאל של הטכנולוגיה של NewRocket נמצא בתעשיית החלל האזרחית הבינלאומית, ושם נמשיך לרכז את המאמץ. אנו נפעל לפתח הסכמים עם מסחריים נוספים ולגייס מימון נוסף ממקורות שונים הכוללים מענק מהרשות לחדשנות במסגרת תכנית מימ"ד ומענק של סוכנות החלל."

חברת NewRocket נוסדה בשנת 2014 כחברת פורטפוליו של חממת אינקוביט של אלביט מערכות. החברה הוקמה על ידי היזמים זוהר שלגמן ומוטי אלישיב, על בסיס טכנולוגיה שהומצאה בטכניון ע"י פרופ' בני נתן. החברה פעילה בעיקר בשוק החלל העולמי, המצוי כיום בעיצומו של שינוי משבש ((Disruptive ותחילתו של עידן ה-New Space המתאפיין בהתגברות הדרישה ללוויינים קטנים וזולים בכמויות גדולות והולכות, כניסה מואצת של חברות פרטיות לשוק ולחץ גובר להורדת עלויות הייצור והשיגור. הטכנולוגיה שפיתחה NewRocket עונה על מכלול האתגרים הללו ומאפשרת הקטנה משמעותית של העלויות תוך שליטה ובקרה מדויקות על ההצתה והדחף של המנועים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן