אוניברסיטת חיפה תשתף פעולה עם אוניברסיטת סטנפורד בארה"ב במחקר רחב היקף בנושא הפקת אנרגיה מהים באמצעות גז

המחקר יערך במסגרת בית הספר החדש ללימודי ים, המוקם בימים אלה באוניברסיטת חיפה בזכות תרומה של איש העסקים האמריקאי ליאון צ'רני

אוניברסיטת חיפה תשתף פעולה עם אוניברסיטת סטנפורד בארה"ב במחקר יוצא דופן ורחב היקף בנושא הפקת אנרגיה מהים באמצעות גז שיהווה תחליף לנפט. המחקר יערך במסגרת בית הספר החדש ללימודי ים, המוקם בימים אלה באוניברסיטת חיפה בזכות תרומה של איש העסקים האמריקאי ליאון צ'רני.

"אחת המטרות העיקריות של בית הספר היא לבדוק את האפשרויות של הפיכת הגז שיופק מהים למשאב כלכלי רב ערך שיסיר את התלות בנפט וישנה את המציאות הגאו-פוליטית בעולם", אמר צ'רני, שתרם 8 מיליון דולר כתרומה ראשונית להקמת בית הספר ללימודי ים שישא את שמו. צ'רני מתכוון להפוך את בית הספר באוניברסיטת חיפה למרכז עולמי מוביל לחקר הנושא.

"בשעה שכל העולם מוטרד מעתידו של כדור הארץ, החלטנו באוניברסיטת חיפה להוביל את המחקר בנושא ים ואנרגיה, שבו טמון העתיד של כולנו. המחקר שלנו יתמקד בהפקת אנרגיה חלופית מהים במקום מנפט ויש בכך מהפכה של ממש בתחום האנרגיה. אנו שמחים שאוניברסיטת סטנפורד משתפת איתנו פעולה במחקר חשוב זה", הוסיף צ'רני שהדגיש שמקור אנרגיה זה קיים בעולם כולו והפקתו תחסל את התלות של העולם בנפט שנמצא במספר מדינות מזרח תיכוניות.

בראש הקבוצה של סטנפורד יעמוד פרופ' עמוס נור, מהחוקרים המובילים בעולם בתחום. אוניברסיטת סטנפורד הודיעה כי תעמיד לרשות הצוות המיוחד, בו שותפים חוקרי אוניברסיטת חיפה, את כל האמצעים והמעבדות העומדים לרשותם על מנת לקדם יחד מחקר זה.

בית הספר ללימודי ים באוניברסיטת חיפה יאגד מחקר בין תחומי במגוון נושאים הקשורים לים – מגיאולוגיה, גיאופיזיקה וביולוגיה ועד לאסטרטגיה וארכיאולוגיה ימית. בקרוב ירכוש בית הספר ציוד חדש שיאפשר מחקרים ימיים לבדיקת האפשרויות הגלומות בהפקת אנרגיה חלופית מהים.

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן-זאב הודה לצ'רני על תרומתו הנדיבה, וציין כי בית הספר ללימודי ים ישתף פעולה עם גופים אקדמיים מובילים נוספים בעולם. "בית הספר החדש מבטא את שני הנדבכים החשובים של אוניברסיטת חיפה – מחקר בין תחומי ושתוף פעולה בינלאומי עם מוסדות אקדמיים בעולם", ציין פרופ' בן-זאב.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

5 תגובות

 1. ברשותי פטנט איך לנצל את גלי הים באופן נכון איך אמר אדיסון כשאני ממציא פטנט אני ממשיך במקום שאחר נכשל ובתחום הזה נכשלו רבים עד כדי כך שכמעט הפסיקו להתענין אני מזמין גורמים המסוגלים לקדם ולהרים את הנושא כדי לשנות את מפת האנרגיה לטובת העולם והעוסקים בכך להשתמע

 2. ברשותי פטנט שיכול באמת להפיק אנרגיה מגלי הים זה לא פטנט איך ליצר חשמל אלא איךלהשתמש בצורה הטובה ביותר באנרגית הגלים ץ בעלי ענין כלכלי 6

 3. ידידיי,

  זו אינה כתבה אלא הודעה לעיתונות מאת אוניברסיטת חיפה, כמצויין בברור בראש העמוד.

 4. חנן שלום,
  הרשה לי לסכם את הכתבה בשבילך:
  מישהו נתן כסף ומתכננים מחקר שקשור באנרגיה מהים.

  הכתבה ריקה מתוכן מדעי אך מלאה בתוכן פרסומי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן