סיקור מקיף

2012 וסרטון התגובה של נאס”א: ה-21/12/2012 הוא רק סיום מחזור ותחילת חדש

עוד תשובות לסרט הקולנוע ולשטויות המופצות בטלוויזיה ובאינטרנט הנוגעות לניבירו וללוח השנה של בני המאיה. ליקטו כותבי אתר הידען ד”ר משה נחמני ויעל פטר

כוכב הלכת X שעלול לכאורה לפגוע בנו ב-2012. איור: universe today
כוכב הלכת X שעלול לכאורה לפגוע בנו ב-2012. איור: universe today

נאס”א מצטרפת למאבק בהבלים של הסרט “2012”

דר. משה נחמני

Don Yeomans, מנהל המשרד לעצמים קרובי-ארץ בנאס”א, הפיק סרטון וכתב מאמר המספקים את האמיתות המדעיות סביב ההתרחשויות השמימיות המתוארות בסרט האסונות “2012”. המדען עשה עבודה נפלאה בהסבריו לגבי מה שאמור ובעיקר לא אמור להתרחש בשנת 2012.

ואלו דבריו של החוקר:
“מטבע הדברים, ישנו עניין רב בעצמים שמימיים, מיקומם המדויק ומסלולי תנועותיהם בקיצה של שנת 2012. אני, באופן אישי, אוהב ספר או סרט טוב, ממש כמו כל אחד אחר. אולם, הדברים המסתובבים להם במרחב הממוחשב, בטלוויזיה ובקולנוע אינם מבוססים על מדע. משום כך – הרי לפניכם האמת המדעית בדבר ההתרחשויות השמימיות האמורות להגיע בשנת 2012:

1. ניבירו (Nibiru), המתיימר להיות עצם גדול שפניו מועדות לעבר כדור-הארץ – פשוט אינו קיים. אין כל ראיה מהימנה – טלסקופית או אחרת – לקיומו של עצם זה. בנוסף, אין כל עדות מכל סוג שהוא להשפעות כבידה שיש לו על עצמים אחרים במערכת השמש שלנו. אני, בכל אופן, אוהב את השם ניבירו – לו יהיה לי אי-פעם דג זהב בבית שם זה יהיה בראש הרשימה שלי.

2. לוח-השנה של בני המאייה אינו מסתיים בדצמבר 2012 – בדיוק כפי שלוח השנה התלוי במטבח או במשרד שלך לא יפסיק להתקיים לאחר השלושים ואחת בדצמבר, לוח השנה של בני המאייה אינו מסתיים בעשרים ואחת לדצמבר 2012. תאריך זה הינו סופה של תקופת ספירה ארוכת שנים של בני המאייה, אולם לאחר מכן, בדיוק כפי שלוח השנה שלך מתחיל שוב באחד בינואר – מתחילה תקופת ספירה נוספת של בני המאייה.

3. אין כל תחזיות מהימנות בדבר התרחשויות אסטרונומיות מדאיגות לשנת 2012. פעילות השמש הינה מחזורית ובעלת משך זמן של כאחת-עשרה שנים לערך והתקופה הבאה של מקסימום השמש (משך הזמן שבו פעילות השמש הינה המרבית) צפויה להתרחש בשנים 2010-2012. אולם, כדור הארץ חווה את ההתרחשות הזו של מחזורי פעילות מוגברת של השמש בצורה שגרתית מזה דורות על-גבי דורות – ללא כל השפעות מסוכנות עלינו. השדה המגנטי של כדור-הארץ, המסיט חלקיקים טעונים שמקורם בשמש, אמנם הופך את הקוטביות שלו בסקאלת זמנים של ארבע מאות אלפי שנים, אך אין כל ראיה לכך שהיפוך זה, האורך אלפי שנים, יחל בשנת 2012. אפילו אם היפוך שדה מגנטי זה, שאורך מספר אלפי שנים, יחל בשנת 2012 – הדבר לא ישפיע על סיבוב כדור-הארץ או על ציר הסיבוב שלו.

4. ההשפעות הכבידתיות החשובות על כדור-הארץ נובעות רק מהירח ומהשמש. לא צפויה כל התיישרות של כוכבים בעשורים הבאים, כדור-הארץ לא ייחצה את המישור הגלקטי בשנת 2012, ואפילו אם אכן יתרחשו מאורעות אלו, השפעותיהם על כדור-הארץ זניחות לחלוטין. בכל חודש דצמבר כדור-הארץ והשמש מתיישרים עם נקודת המרכז של גלקסיית שביל החלב, אולם זוהי התרחשות עונתית, חד-שנתית, חסרת השפעה על כדור-הארץ.

לסיכום – הנבואות בדבר יום-הדין או שינויים דרמטיים שיתרחשו בתאריך 21.12.2012 כוזבות כולן. נבואות זעם שגויות כבר הופצו מספר פעמים בכל אחת מהמאות שעברו. על הקוראים לזכור את דבריו של Carl Sagan, האסטרונום האמריקאי, מלפני שנים אחדות: “טענות יוצאות-דופן מחייבות עדויות יוצאות-דופן.”

לגביי כל טענה בדבר אסון או שינויים דרמטיים שיגיעו בשנת 2012 – נטל ההוכחה מצוי אצל האנשים הטוענים אותן. היכן המדע? היכן הראיה? הם נעדרים כליל, וכל הטענות הנלהבות, העקשניות והתועלתיות, בין אם הן מופיעות בספרים, בקולנוע, בסרטי תעודה ובין אם באינטרנט – אינן יכולות לשנות עובדה פשוטה זו. 1

אין כל ראיה מהימנה למי מטענות אלו בדבר התרחשויות בלתי-רגילות שתופענה בדצמבר 2012.

המאמר באתר נאס”א

מה עומד לקרות ב-21 לדצמבר 2012? האם העולם עומד להגיע לקיצו ב-21 לדצמבר 2012 בגלל לוח השנה של המאיה?

יעל פטר

הרעיונות של המאיה בנוגע לזמן ולוחות שנה היו מאוד מחזוריים. הדבר דומה ללוח שנה ענקי המתפרס על פני אלפי שנים. לדוגמא: יש לנו את תאריך ה-1 לינואר מדי שנה, יש לנו את ה-7 לחודש מדי חודש, יש לנו את יום שלישי מדי שבוע וכו'.

הלוח של המאיה היה קצת יותר מורכב, כך שלכל יום במחזור של 52 שנים היה שם יחודי שהורכב מצירוף מחזורים שונים (בדומה לרעיון שמדי 7 שנים ה-1 לינואר יוצא יום שני). מחזור 52 השנים הזה מכונה על ידי המאיה עיגול לוח השנה. על מנת לצפות תאריכים ארוכים יותר, המאיה יצרו לוח שנה ארוך טווח, שמספק אינדיקטורים מספריים יחודיים עבור כל יום. המספרים של המאיה לא התבססו על בסיס 10, כמו שיטת הספירה שלנו, אלא לרוב (אם כי לא תמיד) על בסיס 20. ולכן ניתן לסכם את לוח השנה ארוך הטווח של המאיה כך:

#days Mayan count
1 1 kin
20 20 kin 1 uinal
360 360 kin 18 uinal 1 tun
7200 7200 kin 360 uinal 20 tun 1 kactun
144000 144000 kin 8000 uinal 400 tun 20 kactun 1 bactun

המילה שמתארת תקופה עבור בני המאיה היא כנראה 13 bactuns, שזה 13*144000 ימים או 5125.26 שנים בקירוב. ישנה אי-וודאות האם המחזור של המאיה התחיל ב-11 או ב-13 לאוגוסט 3114 לפני הספירה. משמעות הדבר היא שהמחזור יסתיים ב-21 או 23 לדצמבר 2012.

כפי שצויין למעלה, לוח השנה של המאיה תוכנן כך שיהיה מחזורי, אז העובדה שהמחזור הארוך מסתיים בדצמבר 2012, מלבד היותו ציון סוף המחזור הארוך עבור המאיה (בדומה לציון חגיגות סוף המילניום שהיו לנו לפני כמעט עשור), אינה מעידה על סוף העולם שמתקרב ובא. למעשה למאיה היו שמות עבור תקופות ארוכות יותר מ-13bactuns, אז לוח השנה שלהם אפילו לא מסתיים שם, ואפילו אם הוא מסתיים שם אין זה מרמז על סוף העולם.

לידיעה בנושא

עדכון באוני' קורנל

לקריאה נוספת בנושא באתר הידען:

49 תגובות

 1. אורגדול, הכוונה – לוח השנה של המאיה פועל במחזוריות כפי שהלוח הגרגוריאני פועל במחזוריות. כך שכשהוא מסתיים, מתחילה תקופת ספירה נוספת.
  אני לא יודע מדוע הם החליטו להשתמש בלוח כך שספירתו תחל מה-11 או ה-13 באוגוסט, 3114 לפני הספירה, אבל אני לא מאמין שזה בגלל האמונה שלהם שבתאריך זה העולם נברא. אנו יודעים על דברים הקיימים מלפני כמה מיליוני ומיליארדי שנים, איך זה ייתכן שהעולם קיים רק 5126 שנים?

 2. גבי סעיף 2 בכתבה..
  2. לוח-השנה של בני המאייה אינו מסתיים בדצמבר 2012 – בדיוק כפי שלוח השנה התלוי במטבח או במשרד שלך לא יפסיק להתקיים לאחר השלושים ואחת בדצמבר, לוח השנה של בני המאייה אינו מסתיים בעשרים ואחת לדצמבר 2012. תאריך זה הינו סופה של תקופת ספירה ארוכת שנים של בני המאייה, אולם לאחר מכן, בדיוק כפי שלוח השנה שלך מתחיל שוב באחד בינואר – מתחילה תקופת ספירה נוספת של בני המאייה.

  1. מצד אחד לוח בני המאיה אינו מסתיים בדצמבר 2012, מצד שני הוא כן מסתיים אבל בסופו מתחילה תקופת ספירה נוספת??

  2. לא ניתן להשוות בין לוח בני המאיה ללוח השנה שאנו משתמשים בו כיום (הגרגוריאני) מפני שבלוח השנה שלנו אמנם בתום המחזור השנתי הימים והחודשים חוזרים להתחלה אך השנה לא חוזרת איתם וכל שנה מתקדמת מה שמורה על לוח שנה נצחי, ואילו לוח בני המאיה חוזר כולו להתחלה כמו הימים והחודשים כך גם השנה תחזור להיות 1. ואל לנו לשכוח שכמו שלוח השנה שלנו מציין תמיד סוף עידן מסויים (סוף חודש,סוף שנה) כך גם לוח בני המאיה מציין סוף עידן.

 3. אל תזלזלו בבני המאיה. עולמם אכן נחרב… בידי הספרדים…הם לא המתינו ל- 2012…

  אילו שטויות אפשר להסיק מאסטרונומים עתיקים שלא
  היו להם אמצעים לבחון את מערכות החלל ?!
  הם ערכו תצפיות והסיקו מסקנות נאות לפי האמצעים הדלים שהיו ברשותם, וזה כשהתפנו לרגע מטבח והקרבת אסיריהם , תוך עקירת לבותיהם בעודם בחיים.

  הבעיות האמיתיות בעולמנו הוא הנסיגה האדירה מעולם המדע והתרבות של המאה העשרים והנוכחית, אל קנאות דתית ורצחנית ששררה בעולמנו בימי הביניים באירופה, ובחצי האי ערב לפני 1500 שנה. לא שהיטלר וסטאלין פיגרו הרבה אחרי אטילה, או ג’ינגיס חאן, או הנסיכים הרצחניים באירופה או הוואהבים הקנאים של האיסלם.

  היום למרצחים הפאנאטים יש מדינות, צבאות, נשק וגם נשק אטומי [פקיסטן, וחלילה בקרב גם אירן].

  הבעיה היא המנהיגות הפווליטית הפושרת בארצות הדמוקרטיות מול התקיפות והרצחנות של הדיקטטורים.
  כך איפשרו צ’מברליין ומקבילו הצרפתי לנאצים לפלוש לחבל הסאאר, לאוסטריה, לסודטים, לצ’כיה ולמעשה גם לפולין בטרם נקפו אצבע. כפי שהעלימו עיין מהתחמשותה של גרמניה והאימונים שערכה בבריה”מ, באישורו של סטאלין.
  לעולם התרבותי קרה נס בדמותו של צ’רצ’יל, שבאיחור ניכר
  תפס את המושכות הרפויות בבריטניה.

  [כאן נכנסת אותה שאלה גדולה שהעלה לב טולסטוי: האם נפוליאון יצר את ההסטוריה בימיו, או שהסטוריה העלתה את נפוליאון ככלי למימוש התפתחותה…].

  גם בישראל מנהיגות חלושה, מהוססת, אשר עוסקת בפוליטיקה פנימית קטנה ואין לה השקפה רחבה, מנהיגות ועוז נפש להתמודד עם הנעיות האמיתיות שלפנינו.

  כך גם בגוש היורו, המחפש רק שקט ומלקק את פצעיו הכלכליים, ובארה”ב, המדממת בעיראק [אותה תקפה במקום את אירן] ,באפגניסטן ובפקיסטן,, ועסוקה בעיקר במערכת הבחירות.

  ארה”ב הטילה סנקציות [מניעת גומי, דלק ואלומיניום] על יפן ושילמה בטבח מלחיה בפרל הארבור;נמנעה מלסייע במלחמה נגד הנאצים עד שאלו כבשו את כל אירופה והיו למעצמה אדירה.

  האמריקאים איפשרו לצפון קוריאה לצבור נשק גרעיני ועתה ארה”ב חוששת מפניה.

  הרי באיראן האמריקאים הסירו חסותם מהשאח, בן בריתם, וגרמו לעלית חומייני, ממש כפי שעשו למובארכ ידידם באביב [??] הערבי.

  היום ארה”ב מעלימה עיין ממעלליה של סעודיה, בת-בריתה, המפיצה את האיסלאם הפנאטי בכל ה”במדרסות” שהיא מקימה באירופה, בארה”ב עצמה, באסיה ובאפריקה, ומתמיכתה בכסף בארגוני טרור שונים.

  דבר לא משתנה. קל יותר לבגוד בידיד, ולחנוף לכח מהפכני עולה, ואז המצב כולו נעשה חמור פי כמה, כן, כולל זכויות האדם במדינות הנבגדות. נכון, בקובה שלט שליט מושחת, אך בן ברית לארה”ב, אך הוא נזנח, כמו נורייאגה בפנמה. איך אומר אותו פתגם, שהוא טוב גם לרודנים מושחתים: “אלוקים שמור עלי מידידי, עם אויבי כבר אסתדר לבד…” דומה שארה”ב היא דוגמא כואבת לידידות כזו.

  קצת גלשתי? אולי.
  אנא אל תביטו בשמש ובכוכבים- לא משם תבוא הצרה, כמו שגם לא תחבוא משם הישועה . גם אינכם יכולים לעשות דבר בענין.

  גורו והשמרו מהיצרים האנושיים, מפאנאטים רצחנים ומרודנים העולים לשלטון. סוף העולם מצוי בעולם. במצבורי הנשק הגעיני, האטומי, המימני, ובלבו הרע של האדם.
  ומי יודע באלו כלי-שטן נוספים.

  סוף העולם טמון במנהיגים עוורים וחסרי תעוזה, בצרות אופקים.

  אם אנו רוצים למנוע את סוף העולם- עלינו לתקן מיד את העולם. מעולם לא היו בידי בני-אדם כלים להביא לסוף העולם. היום יש !! יוסף אליעז

 4. שלום , כשאמרו שב2000 שנת , יהיה סוף עולם . היה ?!
  וחוץ מיזה שאומרים ש2012 יגיע לקיצו בגלל שבט המאיה , מה קשור ?!
  שבט המאיה ממציענים כדי להפחיד אנשים ,
  אל תאמינו אנשים , זה שטויות במיץ ,
  עם כך , זה יקרה לפחות עוד 10,000 מיליארד שנים ,
  המשך יום קסום (:

 5. אבי דואני,אשמח לקבל את ההרצאה שהעברת בכנס תודעת על לפני כמה ימים.אם זה רלוונטי,המייל שלי הוא:[email protected] תודה מראש

 6. אבי דואני:
  בתגובתי מופיעה ההתייחסות לכתבה כקישור. אם ברצונך לקרוא אותה – פשוט לחץ על הקישור ותגיע אליה.
  זה שהדתיים מאמינים בכל מיני שטויות אינו הופך את אותן שטויות לכלי מדעי והמדע לא צריך להיות פתוח לשימוש בשטויות ככלים מדעיים.
  וכמובן שהמסקנה שמדובר בשטויות מבוססת גם על בחינת המידע שהתקבל בדרך זו. אחרת לא היו אומרים שמדובר בשטויות.
  אחרת – גם אף אחד לא היה מסכן מיליון דולר כפרס למי שיראה שזה עובד (ואם היה מסכן את הכסף בכל זאת – הכסף לא היה נשאר ללא זוכה חמישים שנה)

 7. מיכאל רוטשילד
  ראשית אשמח לקרוא את הכתבה שלך בנושא אם תוכל להעביר לי את הכתבה אודה לך
  לגבי תקשור בתנ”ך מוזכרים הרבה תקשורים משה רבנו למשל ,אני מניח שהאוכלסיה הדתית מאמינה בזה (אני לא שייך לאוכלוסיה הדתית)
  זה שהמדע הגיע למסקנה שזה אינו כלי זה ברור ולראייה הוא לא משתמש בזה .וזו גם הסיבה שאני שהעליתי נושא זה .
  בכדי לבדוק כלי זה יש צורך לבחון את תוכן המידעים המתקבלים ולבדוק באופן מדעי ועל זה המדע לא יהיה מוכן לנסות מכיוון שהוא הגיע למסקנה שזה לא כלי

 8. אבי דואני:
  קשה להבין מה ששאלתי?
  אתה מתלונן על כך שאנחנו משתמשים בכלים קיימים ואני שואל אותך אם אתה רוצה שנשתמש בכלים שאינם קיימים.
  אני חוזר ומציע שאם אתה משיב תשובה חיובית על שאלתי זו, גם תסביר לנו כיצד אפשר להשתמש בכלי שאינו קיים.
  וכדי שיהיה ברור – תקשור אינו כלי וככלי אינו קיים.
  כבר הקדשתי כתבה לעניין ואין כל טעם שאחזור על מה שהסברתי בה.
  אני גם מזכיר לך שיש פרס של מיליון דולר שמציעה קרן רנדי לכל מי שידגים תיקשור או כל שטות אחרת.
  הקרן הזאת כבר פתוחה לנושא קרוב לחמישים שנה ומדענים היו פתוחים אליו מאז ומתמיד.
  הדבר היחיד שהמדע “סגור” כלפיו הוא מה שלא עובד.

 9. מר דואני

  אנא ממך, התגובות הבאות שלך תעביר לכאן אך ורק בעזרת תיקשור, ולא בעזרת מקלדת, תודה.

 10. מכיאל רוטשילד
  האם אתה חושב לרגע שאני מזלזל חלילה בכלים שיש למדע? ממש לא נכון, לא הינו יכולים להגיע למה שאנחנו לולא המדע .
  מה שאני מנסה להעביר ,שבאמצעות הכלים הקיימם לא ניתן לפענח את כל סודות היקום ולכן צריך להיות פתוח גם לדברים “תיקשור, כאמור, מעולם לא התגלה במסגרת זו”

 11. אבי דואני:
  אני מבין שאתה מאד אוהב את מה שלא קיים.
  1. אתה מתלונן על כך שהמדע חוקר רק בכלים קיימים ומשמעות הדבר היא שהיית מעדיף שישתמש גם בכלים שאינם קיימים. אתה יכול להציע לנו דרך לעשות זאת?
  2. המדע יודע לחקור רק דברים קיימים. אתה מתלונן גם על כך שאינו חוקר דברים שאין ולו בדל של עדות לקיומם. האם אתה מציע גם שיחקור את מפלצת הספגטי המעופפת?
  3. המדע כן מנסה ללא הפסק למצוא עדויות לתופעות שטרם נצפו. זה לא נקרא לחקור אותן – זה ניסיון לגלות אותן. תיקשור, כאמור, מעולם לא התגלה במסגרת זו.

 12. לאבי בליזובסקי, כאשר המדע משתמש בכלים קיימים ניתן לחקור ולהוכיח רק במסגרת אותם כלים וכל מה שהוא מעבר לכך לא ניתן להוכיח אף פעם .
  אפשר להתקע ולהתעקש ולא להיות פתוח לדברים אחרים וכתוצאה מכך המדע ישאר מוגבל עד לקצה גבול היכולת של הכלים הללו.
  טוב היה אם המשפט האחרון שלך לא היה נכתב, מוטב שהדו שיח יהיה עניני ולא שיפוטי

 13. לאבי דואני. לא כל תופעה שאיזה ארגון של פסוודו מדענים ממציא צריך לחקור. לתקשור אין שום בסיס הגיוני או מדעי אפילו אם יהפכו את העולם, ולכן חבל על זמנם של המדענים. מקומו של חקר התקשורת בבתי חולים פסיכיאטריים.

 14. “טענות יוצאות-דופן מחייבות עדויות יוצאות-דופן.”
  כאשר אנחנו מנסים לפענח תופעות יוצאות דופן יש לקחת בחשבון את העובדה שהמדע יודע הרבה ויש דברים שהוא עדיין לא גילה ולכן מטבע הדברים שהוא לא מסוגל להתמודד עם כל התופעות ,הכלים שבהם המדע משתמש הם לוגיים והם דורשים הוכחה שהמדע אימץ לעצמו וכך צריך להיות,המדע לא מוכן להתייחס לכלים שהוא אינו מכיר והוא לפי מיטב ידעתי לא מוכן לבדוק אותם ואני מתכוון למידעים שיורדים לכאן באמצעות תקשור פונקציה בריאתית שמכונה “תודעת על” .לדעתי הדבר נובע מחשש להתעסק בדברים שהם לא בקונצנזוס של המדע וצריך מישהו שיש לו אומץ לבדוק עד כמה התוכן המובא שם (ומופץ גם ב-12 ספרים שיצאו בנושא) הוא שווה בדיקה ,הטענה הנוספת שמועלת שיש כל כך הרבה אנשים שמתקשרים ואם צריך לבדוק את כולם לא יהיה זמן לנושאים אחרים ,הטענה היא בסדר מצד אחד מצד שני אולי מפספסים מידע שיכול לתת אור להרבה נושאים שמחפשים עליהם תשובה

 15. אני חושב שאנחנו מפספסים את הנקודה פה, בני שבט המאיה שחיו לפני כ 5000 שנה, ללא טלסקופים, ללא מושג של חלל אינסופי כפי שאנו מכירים אותו היום, ללא שום תצפית אמיתית בחלל כמו שיש לנו היום, הצליחו להסיק ב-דיוק ממש גבוה מתי יתרחש היישור הגלקטי הבא- כדור הארץ עם מרכז הגלקסיה ועוד מספר גופים, זאת בתקופה שלא היה להם מושג מה זה גלקסיה כפי שאנו מכירים אותה היום- השאלה האמיתית היא איך ????
  איך הם ידעו לדבר על מושגים כאלה ולהעריך מצב זה ב-דיוק כזה גבוה ??? איך ?
  בין אם יישות אחרת עזרה להם ובין אם הם הגיעו לזה לבד, העובדה שהם היו ממש חכמים וזה אומר שכן צריך להתייחס לזה ברצינות !
  ממש ברצינות !

 16. קודם כול זה לא סופו של עולם כי הרבה סימנים לסופו של עולם לא ראינו אני נדבר מבחינה דתית . אלה סופו של עידן הטכנולוגיה ותחילת עידן חדש ואם יקרה משהו באמת אסוני עם תחילת העידן הזה לא חושב שיקרה במזרח התיכון כי זה מקום מקודש . אם באמת כמו שאומרים יקרה ב 2012 והסיבוב של כדור הארץ יתהפך והשמש תזרח מהמערב אז צריך לדאוג כי משם מתחיל סופו שך עולם כי יציאת השמש מהמערב זה הסימן הגדול הראשון לסופו של עולם

 17. הבונים החופשיים הם אירגון שקיים מאות שנים. הוא אירגון שהמוטו העיקרי שלו מבוסס על אהבת הזולת ועזרה הדדית.
  הבנייה החופשית מושתתת על עקרונות של “אהבת אחים, עזרה ואמת” באנגלית: Brotherly Love, Relief and Truth.
  במדינות ערב נאסר עליהם לפעול והם הוקעו שם כבעלי נטיות חתרניות, ציוניות או קפיטליסטיות.
  הנאצים שלחו אותם למחנות הריכוז יחד עם היהודים.
  אז, “ערבי עם כבוד” השינאה שלך ודומיך, לאירגונים וגופים המבוססים על אהבה, עזרה ואמת לא מתאימה לכם.
  לכם מענין יותר בתולות ואיך להגיע אליהם. (היו 70 עכשיו הם פחות).
  הייתי מתבייש להיות ערבי.

 18. אחת שיודעת ^_^ כפי שכולנו יודעים בחלל אין כיוונים אז אלוהים למעלה? בלתי אפשרי אין דבר כזה למעלה מבחינת המפה של החלל ויש לך ממש בעיות נפשיות להגיד תאמת (ברור שתסרט 2012 עשו מתחזיות של המאיה ולא ההפך) תבדקי את מרשם התרופות שלך את בטח עוד אחת מהנחמנים מעשני סמים האלה

 19. אנשים אתם נלחצים מכלום.
  אירוע 2012 הוא סרט בלבד!!!
  העולם לא יהרס ואיש לא ימות, אל תשכחו שאנחנו יהודים, העם הנבחר!
  היחידים שיכולים לשנות את הגורל שלהם וכלום לא נקבע לנו מלמעלה, לנו יש זכות בחירה..
  כשהמדינה תשתפר והבעיות ייפתרו יהיה לנו טוב, התאריך המעפן הזה -21/12/2012 לא אומר כלום, חסר השכלה מי שמאמין בשטות כזאת, וגם בושה לעם היהודי להאמין בדברים כאלה כשיש לנו אחד למעלה ששומר עלינו.
  תחשבו על זה.

 20. אני לא חושב שיהיה סוף העולם מפני שהיה לי לפני כול רעעןרקעוקרעיוםקרעיורעקיויוקרעורעקורעיקקערויקרעיועקריו

 21. אנה:
  גם מחר נמצא בעתיד.
  האם את פוחדת רק מ 2012 או גם ממחר?
  חשבי על כך שכל ההבדל בין שני התאריכים הוא שעל אחד מהם עשו סרט ועל השני לא.

 22. אחריי שראיתי את הסרט, שהיה מפחיד ומגניב באותו זמן דרך אגב, נתקפתי חרדה.
  אין הוכחות לסוף העולם ואין הוכחות לכך שלא יהיה אחד, אבל כמו שכולם אומרים – "נחיה" ונראה.
  עכשיו אני מפחדת ממה שיקרה בעתיד. ):

 23. F**CK NEW WORLD ORDER
  כל האסונות בעולם נעשים על ידיי ה FREE MASONS
  הבנאים החופשיים הם קוראים לעצמם והם יעשו הכל כדי שהרוע ינצחחחחחחחח

 24. אתם בכלל לא בכיוון הנכון, החורבן היחידי הנראה לעין הוא התחמשות איראן בנשק גרעיני, אין מה לחפש בכוכבים כ"כ רחוק כאשר התשובה נמצאת כאן כ"כ קרוב..

 25. עירן:
  יש בדבריך אינפורמציה נכונה אבל ההקדמה להם אינה נכונה:
  1. אני לא ביקרתי בילוסטון ובכל זאת אני יודע את הדברים.
  2. גם לא שכחתי אותם ואני מניח שגם שאר האנשים שיודעים אותם לא שכחו. הנושא לא הועלה כי הוא לא שייך לדיון. יש הרבה אסונות שעלולים להתרחש וחלק מהם בוודאי יתרחשו אבל אף אחד מהם לא שייך לשאלה אם האמונה המטופשת בסיפור של 2012 מבוססת על משהו הגיוני.

 26. אתם שוכחים דבר אחד שכל מי שלא ביקר בילוסטון לא יודע..אבל הם התבססו עליו בסרט…
  ילוסטון למי שלא יודע זה פארק לאומי ענק שיושב על סופר הר געש…והסופר פה הוא לא מונח שלי אלא קוראים לו ככה כי בניגוד להרי געש קטנים …יחסית כמובן..הוא בקוטר של 60 ק"מ!!…
  התחזית היא שכל 640000 שנה בערך יש לו התפרצות גדולה.
  אם הוא מתפרץ..ביי ביי מיידית כמעט לכל החלק המרכזי והמערבי של ארצות הברית ולא מעט מקנדה…וכמובן אבק ונזק למזרחי…אבל הבעיה היא כזו…
  המממ

  כרגע ילוסטון נמצא במצב אדום…כלומר עצם העובדה שהוא מבעבע וגייזרים שמה מדהימים את כולם ..אומר שהוא פעיל ..מדענים לא יודעים לחזות כי עדיין אין לנו יכולת חזיה של התפרצות אבל ההערכה שמתי שהוא בין עכשיו לעוד כמה אלפי שנים הוא יתפרץ..נקווה שלא בזמננו 🙂

  מכל הדברים שהם הראו בסרט כנראה זה הכי מדויק שבהם.

 27. אתם לא מאמינים מה שמעתי בתוכנית של דידי הררי אתמול אחד אחד החברים בפאנל סיפר שהוא ראה את הסרט "2012" והם התחילו לנחש ולהגיד שיש לנו עוד 3 שנים לתת בראש ועל התחממות גלובלית לא שכלכך הבנתי מה הם מדברים אני אותי זה קצת הפחיד על מה שהם דיברו בתוכנית אני אשמח לתשובות……

 28. רון:
  קודם כל כשמדברים זה לא שחור על גבי לבן.
  חוץ מזה – אז מה אם הוא מזכיר את המגנטוספרה. אני מבין שהמתכון לשכנועך הוא להזכיר הרבה מילים מדעיות.

 29. אתה לא בעמדה לומר שטויות

  הוא אומר את זה שחור על גבי לבן:
  ההבדל בין 1990 ל2012 הינו המגנטוספירה בכדור הארץ – השיכבה המגנה עלינו.

 30. הוא מתכוון לשטויות.
  הוא חוזר על זה יותר מפעם אחת וגם שאר הדברים שהוא אומר לא משהו.
  לא זכורה לי שום צרה שהתרגשה עלינו ב 1990 או סביבה בעקבות ההתרגשות שלו או של קטבי השמש.

 31. מיקרה של התרגשות בראיון – תקשיב לקונטקסט
  הוא מתכוון שכל 22 שנה (שתי מחזורים) יש שיא בפעילות השמש פלוס היפוך הקטבים.

 32. אוקיי שמענו את נאסא, אבל מה בדיוק הסיפור שמותקף?

  יש הרבה מיסאינפורמציה ודיסאינפורמציה בנושא, כולל הסרט 2012.

  הנה המידע האותנטי בעניין 2012 – כולל האספקטים המדעיים והתחזיות

  זה לא כל-כך דטרמיניסטי – באם היו מיידעים את הציבור להתכונן

  http://www.youtube.com/watch?v=9V9x8ZP3WIg

 33. לא נ-כ-ו-ן תפסיק להפחיד אותם מה נהיית לי מדען נאס"א אז לא……………………..
  מי שיחליט מה יקרה זה הגורל מה שיקרה יקרה ..וזהו אין הוחכות שזה יקרה ואין הוחכות שזה לא יקרה אז תפסיק להפחיד אנשים…. .
  אה ויש לך טעות חמש מטר מתחת לאדמה זה לא יסיפק וגם לא קילומטר…למקרה ושתרצה לחפור קילמוטר יהיה לך ממש חם שמה למטה ואולי גם תטבע……………………………………………………………….בלבה חמה
  תפסיק ויום טוב קרצי…ואת ממש לא דואג…. אז לך תטבע בלבה

 34. אל תאמינו להם , 21 לדצמבר זה הסוף , יש לחפור בור בעומק של 5 מטר לפחות מי שרוצה להנצל כמובן … ולהכניס המון שימורים עד שיהיה שוב צמחיה למאכל אדם

 35. הפסיקו להתיחס לתחזיות אחרית ימים של תרבויות עתיקות בצורה רצינית.
  מעניין יותר לחשב כמה זמן לימוד אנושי בוזבז על נושא זה מאשר להתיחס אליו במישרין.
  מליוני אנשים קוראים ומתעסקים בזה מדי יום, בעיקר מתוך בורות.
  אם אדם קורא ידיעה כזו בחמש דקות
  ומליון אנשים קוראים משהו כזה כל יום
  זה אומר שהאנושות מפסידה חמש מליון דקות של מחשבה ביום
  שהם תשע וחצי שנים בקרוב.

  בברכת חברים,
  עמי בכר, בזבזן זמן כרוני

 36. כל ההתעסקות בסוף העולם וסיפורי קונספירציה היא בזבוז
  זמן. כל עוד יהיו פתאים שיקנו ספרים בנושאים האלה,
  יהיה מי שיכתוב וימכור אותם – בין אם יאמין למה שידיו
  כתבו ובין אם לא. העלאת הנושא הזה ב"ידען" רק גורמת
  ליתר עניין בו, בין אנשים שלא היו מודעים לו.

 37. דורון. 144 הוא גם מספר פלא שאם תחייג אותו בטלפון בזק, תקבל מודיעין של איתור מספר טלפון לפי שם וכתובת.

 38. המספר 144 או 144000 הוא מספר שידליק את כל המסטיקנים. מספר זה מאוד יסודי בהתפתחות היקום וכדור הארץ. 144 הוא מספר המשפחות האנרגטיות/מלאכיות שנוצרו מעבר "לחומת האש" לאחר העזיבה של הבית.

  ובתרגום לפיסיקה [הידועה] הצורה/עיצוב הראשוני של התרום-האנרגיה [מרק קוורקי] לאחר המפץ הגדול. תחילת התגבשות הזהות העצמית..

  דורון.

 39. כל מאמר נוסף בנושא השטותי הזה, גם אם הוא בא להוכיח את השטותיות שברעיון הכליה הצפויה כביכול ב 2012- הוא מיותר.
  הדרך הטובה ביותר להרוג את הנושא היא, בפשטות – אי ההתיחסות אליו, ולא הנסיון הסיזיפי להלחם בו, שכן כל מלחמה כזו נדונה מראש לכשלון(; אי אפשר באמת לנצח באמונות תפלות) והיא רק מעודדת רציונליזציות שכנגד ו’תאוריות’ דמיוניות עוד יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן