אלאופ חתמה על הסכם עם סוכנות החלל הצרפתית על אספקת מצלמה לונוס

החוזה מהווה המשך לבדיקת היתכנות שבוצעה על ידי אלאופ. החוזה לרכישת המצלמה הינו חלק מהסכם שיתוף פעולה שנחתם בין סוכנות החלל הישראלית לסוכנות החלל הצרפתית (CNES) ביוני 2005

בתמונה: חיים רוסו (שמאל), מנכל אלאופ מקבוצת אלביט מערכות, ופייר מוסקווה (ימין), מנהל מרכז החלל בטולוז של סוכנות החלל הצרפתית, חותמים על חוזה לאספקת מצלמת החלל ונוס
בתמונה: חיים רוסו (שמאל), מנכל אלאופ מקבוצת אלביט מערכות, ופייר מוסקווה (ימין), מנהל מרכז החלל בטולוז של סוכנות החלל הצרפתית, חותמים על חוזה לאספקת מצלמת החלל ונוס
חברת אלאופ מקבוצת אלביט מערכות חתמה על חוזה לפיתוח, ייצור ואספקה של מצלמת חלל אלקטרו-אופטית מדעית, שתיקרא ונוס, המיועדת להתקנה על מיקרו-לווין. החוזה מהווה המשך לבדיקת היתכנות שבוצעה על ידי אלאופ. החוזה לרכישת המצלמה הינו חלק מהסכם שיתוף פעולה שנחתם בין סוכנות החלל הישראלית לסוכנות החלל הצרפתית (CNES) ביוני 2005.

החוזה לפיתוח ואספקת המצלמה, נחתם בטקס חגיגי אשר נערך ב-27 באוקטובר במשרדי אלאופ שברחובות, בהשתתפות משלחת מטעם סוכנות החלל הצרפתית בראשותו של פייר מוסקווה (Pierre Moskwa), מנהל מרכז החלל בטולוז, הנהלת אלאופ ונציגים בכירים מסוכנות החלל הישראלית.

אספקת מצלמת החלל תתבצע בעוד כשנתיים וחצי, וסוכנות החלל מתכננת לשגר את הלוויין כשמונה חודשים לאחר מכן.
המצלמה, מתכנון ותוצרת אלאופ, הינה מצלמה מדעית המשמשת למחקר משטחים יבשתיים, ובמיוחד לניטור הפוריות ומאזן הפחמן של מערכות אקולוגיות וגידולים, כמו גם לניהול אספקת מים לגידולי השקיה. המצלמה מבוססת על הקוסנפט הייחודי של חברת אלאופ הכולל גלאים סופר-ספקטרליים מתקדמים וחדשניים, בעלי 12 ערוצים בתחומי הספקטרום הנראה והקרוב ביותר לאינפרא-אדום, המייצרים תמונות ברזולוציה של כ-5.3 מטרים.

זהו שיתוף הפעולה הראשון בין סוכנות החלל הישראלית וסוכנות החלל הצרפתית, אחת מסוכנויות החלל המובילות בעולם. זהו גם הסכם ראשןם שנחתם בין סוכנות החלל הצרפתית ובין חברת אלאופ.

חיים רוסו, מנכ"ל אלאופ, אמר: "אנו רואים פוטנציאל גדול למצלמה ביישומים מסחריים ומדעיים נוספים כגון חקלאות, מיפוי קרקעי, ניטור זיהומי אויר וליישומים בטחוניים ומחקריים אחרים."

אודות אלאופ

חברת אלאופ מקבוצת אלביט מערכות הינה בית המערכות האלקטרו אופטי של מדינת ישראל. החבה הינה מובילה עולמית בפיתוח וייצור מוצרים אלקטרו-אופטיים לתעשיית החלל ולה ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום זה, הממצב אותה בקבוצה מצומצמת של יצרנים מרחבי העולם בעלי מומחיות נרחבת וניסיון מקיף בתחום זה של התעשייה.

אודות סוכנות החלל הצרפתית – CNES

סוכנות החלל הצרפתית CNES (Etudes Spatials’Centre National d), אשר נוסדה בשנת 1961, הינה הסוכנות הממשלתית האחראית על תכנון ויישום מדיניות החלל של צרפת באירופה. סוכנות החלל הצרפתית הינה שחקן מפתח בתכנית החלל האירופית ומקור עשיר ליוזמות והצעות אשר שומרות את צרפת ואירופה בחזית התחרות בתעשיה. לסוכנות למעלה מ-2400 עובדים, ובכללם כ-1,800 מהנדסים ומנהלים – מתוכם כ-35% נשים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן