סיקור מקיף

אלביט חושפת בכנס החלל הבינלאומי את מצלמת החלל החדשה

אלביט מערכות חושפת בכנס החלל הבינלאומי על שם אילן רמון את “יופיטר” – מצלמת חלל חדשה. בנוסף למגוון מצלמות חלל וחיישנים תוצג גם אנטנה לתקשורת לווינים בתנועה, המאפשרת העברת נתונים בקצב גבוה על גבי פס רחב

"יופיטר" מצלמת החלל החדשה של אלביט מערכות
"יופיטר" מצלמת החלל החדשה של אלביט מערכות

אלביט מערכות הציגה לראשונה, במסגרת כנס החלל הבינלאומי שנפתח היום (27 -28 בינואר, בית חיל האוויר), את מצלמת החלל החדשה שלה, “יופיטר”, הנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים ומיועדת להתקנה על גבי הלוויין הישראלי OptSat 3000.

למצלמת חלל זו ביצועים משופרים בהשוואה למצלמות החלל הקודמות והיא מיועדת ליישומים צבאיים ואזרחיים. כושר ההפרדה של המצלמה יאפשר הבחנה בעצמים בגודל 50 ס”מ מגובה שיוט של 600 ק”מ.

אלביט מערכות אלקטרואופטיקה ­– אלאופ, היא מובילה עולמית בתחום מצלמות החלל, ומערכות הצילום שלה מהוות את ליבן של תוכניות חלל מרכזיות ויוקרתיות, ליישומים צבאיים, מסחריים ומדעיים. בכנס יוצגו מגוון פתרונות חלל מתקדמים מתוצרתה, ובכללם מצלמות חלל נוספות, חיישנים מתקדמים ואמצעי תקשורת לוויינית.

מצלמות מתוצרת אלאופ פועלות בחלל כשהן מותקנות גבי הלווינים הישראליים האזרחיים ארוס ו-ארוס B (מצלמות “מרקיורי” ו”נפטון”) וכן בשני לוויני המודיעין אופק 5 ו-אופק 7. כמו כן, מצלמות מתוצרת החברה מהוות חלק מתוכניות חלל זרות: קוריאה (מצלמת “אוראנוס” על גבי הלווין KOMPSATII), הודו (מצלמת “TAUVEX” על גבי הלווין GSAT-4 המשמש למחקר אסטרונומי) וצרפת (מצלמת “ונוס” בתכנית CNES לניטור עולמי של נושאים אקולוגיים).

בכנס החלל מציגה אלביט מערכות יבשה ותיקשוב- תדיראן את הפתרון הצבאי החדש לתקשורת לוויינית בתנועה (SOTM), המאפשר העברת נתונים בקצב גבוה על גבי פס רחב, בהתאם לדרישה ההולכת וגוברת בשדה הקרב המודרני להעברת מולטימדיה אינטראקטיבית באמצעות לווין. טכנולוגיה זו, שכבר הוכיחה עצמה בשוק האזרחי, יוצרת סינרגיה והשלמה לטכנולוגיות התקשורת הצבאית המיושמות במערכות ובפתרונות של אלביט מערכות.

10 תגובות

 1. כשם שאם מכוונים טלסקופ למשטח זכוכית המיועד לצפייה במקרוסקופ לא מקבלים תמונה ברורה מאחר והמיקוד של העדשות מיועד למרחק כך אם יכוונו את טלסקופ החלל אל כדה”א, לא תתקבל תמונה ברזולוציה גבוהה יותר.

 2. ל-8. לשאלתך האחרונה: יהיה מעניין לבדוק ב-NSA
  (הסוכנות לבטחון לאומי, להבדיל מ-NASA) אם לא
  זאת הסיבה האמיתית שהאבל נמצא מעלינו….

 3. מה ההבדל (העקרוני)ביין המצלמה הזאת לביין טלסקופ ?
  לא ברור מהכתבה אם השיפור בביצועי המצלמה החדשה הינו שיפור אופטי או אלקטרוני ואולי גם זה וגם זה.
  אם יכוונו את טלסקופ החלל אל כדה"א, האם לא תתקבל תמונה ברזולוציה גבוהה יותר ?

 4. עם כל היכולות הטכניותהגבוהות והמדהימות האלה(לבטח גם הקודמות לפני הפיתוח הנוכחי היו מספיק טובות), מדינת ישראל לא יכלה להציג בפני העולם כמה הוכחות חותכות לגבי טיעוניה הנוגעים ל"עופרת יצוקה"??????????

 5. לא מצאו שם עברי שנשמע טוב גם בלעז?
  כל מי שרוצה לקנות נשק בכמות מסחרית
  מכיר את RAFAEL (הרשות לפיתוח אמצעי
  לחימה) למשל – שם עברי למהדרין; אם כבר
  שברתם את הראש ופיתחתם מצלמה כה
  מוצלחת, לא יכולתם להשקיע עוד קצת
  במציאת שם הולם? הרי יופיטר הפך לשם
  מחרי רשום כמעט של נ.א.ס.א
  והאמריקנים עוד עלולים להתרגז…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן