סיקור מקיף

כלי שייט בלתי מאוישים מבית אלביט מערכות: סילבר מרלין וסטינגריי

אלביט מערכות הציגה לאחרונה במסיבת עיתונאים בחיפה כלים בלתי מאוישים. כך מציעה אלביט מערכות, לצד משפחת המל”טים המתקדמים מתוצרתה, גם כשב”מים (כלי שייט בלתי מאוישים): “סילבר מרלין” (Silver Marlin) ו”סטינגריי” (Stingray)

סילבר מרלין של אלביט
סילבר מרלין של אלביט

אלביט מערכות הציגה לאחרונה במסיבת עיתונאים בחיפה כלים בלתי מאוישים. כך מציעה אלביט מערכות, לצד משפחת המל”טים המתקדמים מתוצרתה, גם כשב”מים (כלי שייט בלתי מאוישים): “סילבר מרלין” (Silver Marlin) ו”סטינגריי” (Stingray).

ה”סילבר מרלין” הינה ספינה המסוגלת לבצע משימות באופן אוטונומי מלא, לבנות את התמונה הטקטית סביבה ולהימנע מהתנגשות במכשולים ובכלי שייט סביבה, להבדיל מכלים אחרים הנשלטים מרחוק. בין יתר המשימות מסוגלת הסילבר מרלין לבצע משימות תומכות לחימה, איתור מוקשים, משימות חיפוש והצלה ועוד, במהירות גבוהה ובתנאים קשים.

המערכות המותקנות על גבי ה”סילבר מרלין” מביאות לידי ביטוי את הסינרגיה הקיימת בין היחידות העסקיות השונות של אלביט מערכות ואת מכפיל הכוח שהן יוצרות עבור המשתמש. על גבי הספינה מותקן מטעד מסוג קומפאס שפותח בחברת הבת אלביט מערכות אלקטרו-אופטיקה, ועמדת ירי 7.62 מ”מ או 12.7 מ”מ, מיוצבת ונשלטת מרחוק המפותחת בחטיבת יבשה ותקשוב תדיראן. כמו כן מותקנת על גבי הספינה מערכת “רואים עולם” שפותחה באלביט מערכות עבור תחום הטנקיוניקה ומאפשרת ראייה של 360 מעלות. מערכת המחשב של הספינה נבנתה על בסיס תשתיות המחשוב של מטוסים ללא טייס. תחנה קרקעית אחת יכולה להפעיל גם מל”ט וגם ספינה אוטונומית.

הכשב”מ המהיר “סטינגריי” מתוצרת אלביט מערכות מצויד בתחנת בקרה משימתית ניידת וקומפקטית (mMCS), המאפשרת למפעיליו לנטר את פעילותו ואת המטעדים שהוא נושא לכל אורך המשימה. ה”סטינגריי” מיועד למשימות הגנה ואבטחה ימיים במתאר הנמל וכן לניהול אירועים והערכת נזקים ולאימון תותחנים על מטרה נעה.

שני כשב”מים אלה הנם בעלי יכולות ניווט ומיקום אוטונומיים וחיישני שיוט וייצוב המיועדים למניעת התהפכות, והם מהווים פתרון אופטימאלי למשימות אבטחת חופים ונמלים, איסוף מודיעין ימי ולוחמה אלקטרונית בים.

5 תגובות

  1. תסריט יום עדין קם ונגלה מולנו.בסוף תהיהי מלחמה מול מכונות חשבות.

  2. נו אז מתי הספינות הבלתי מאויישות האלו יחליפו סוף סוף את הסטיל"ים?

  3. זה לפני ד.נ.א. המכונה יכולה להריח את האויבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן