סיקור מקיף

מצרים ורוסיה יפתחו ביחד לוויני ריגול "כמענה לאופק"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הגיע אתמול (ג', 26.4.05) לביקור בן יומיים בקהיר במהלכו ייפגש עם הנשיא, חוסני מובארק, ומזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא

  נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הגיע אתמול (ג', 26.4.05) לביקור בן יומיים בקהיר במהלכו ייפגש עם הנשיא, חוסני מובארק, ומזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא.
למרות ניסיונם של שני הצדדים לשוות לביקור אופי מדיני ומסחרי, לפמלייתו של הנשיא הרוסי צורפו ראשי תעשיית הנשק והחלל הרוסית. ממוסקבה נמסר כי שני הצדדים יממשו במהלך הביקור באופן מעשי את שיתופי הפעולה שנדונו במהלך פגישת שני המנהיגים במוסקבה בחודש מאי 2004.
בפגישה לפני כשנה שנו שני הצדדים, בין השאר, על שיתוף פעולה בפיתוח לוייני ריגול. ממשלת מצרים אישרה בשנה שעברה פרויקט שיגור לויין ריגול לחלל. ממשרד המדע המצרי נמסר כי מדובר בפרויקט שמטרתו "לתת תשובה לדומיננטיות הישראלית בחלל המתבטאת בלוויני הריגול הישראלים – אופק".

לווין יסייע למוסלמים לקבוע את מועדי החגים

העולם המוסלמי ייעזר בטכנולוגית לוויינים בכדי לקבוע את מועד מולד הלבנה, ובדרך זו לקבוע את לוח השנה המוסלמי. בקול ישראל דווח, כי אירגון המדינות האיסלאמיות הודיע, כי בתוך שנתיים יוצב לווין בחלל, בפרוייקט שעלותו 8 מיליון דולר. המידע שישלח מהלווין יאפשר לחכמי הדת המוסלמית לקבוע את מועדי החגים בדיוק רב.
 
 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן