סיקור מקיף

לוויין התלמידים הישראלי דוכיפת-1 שוגר בהצלחה מרוסיה

נכון לעכשיו, כחמש דקות לאחר השיגור, הכל בסדר, תחנת המעקב בעומן יצרה קשר עם הטיל, ותמשיך לעקוב אחריו עד להפרדת הלווינים.

השלב השלישי של טיל הדנייפר ועליו בין היתר הלווין הישראלי דוכיפת 1 לקראת שיגורו מבסיס הטילים יאנסי ברוסיה. צילום: התעשייה האווירית
השלב השלישי של טיל הדנייפר ועליו בין היתר הלווין הישראלי דוכיפת 1 לקראת שיגורו מבסיס הטילים יאנסי ברוסיה. צילום: התעשייה האווירית

עדכון 22:30 המקבץ ובו ננו לווינים נפרד משאר הלוויינים שעל המשגר דוכיפת נפרד בהצלחה.

גם אנה הלר, המורה שעמדה בראש הקבוצה שפיתחה את הלוויין דיווחה טלפונית ממרכז השיגור כי הלוויין שוגר בהצלחה והוא נמצא בחלל.

לוויין התלמידים הישראלי דוכיפת-1 שוגר בהצלחה ביחד עם 36 לווינים נוספים על גבי טיל דנייפר רוסי הערב בשעה 22:11 שעון ישראל.


שתי תלמידות המרכז למדעים ברהצליה ממחישות לשר המדע יעקב פרי ולראש עיריית הרצליה משה פדלון כיצד הלוויין משתחרר מהפלטפורמה אל החלל, היום בצהרים

"דוכיפת 1" הוא ננו-לוויין פרי מחקר ופיתוח של תלמידי תיכון ממרכז המדעים הרצליה כחלק מפרויקט חדשני של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע ועיריית הרצליה. הננו-לוויין ישוגר על משגר רוסי יחד עם עוד 37 לוויינים ממדינות אחרות בהם גם לוויין סעודי.

את התלמידים הדריך צוות מסור מחברת ספייסיאליסט, תעשיה אווירית והמרכז למדעים.

 

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי אמר היום באירוע לרגל השיגור במרכז למדעים: "השיגור היום מסמל את תחילתו של עידן הלוויינים הזעירים בישראל, לוויינים שיתנו מענה למגוון רחב של צרכים אזרחיים". השר חשף כי "משרד המדע נמצא בימים אלו במגעים מול משרד האוצר לגבי תכנית החלל הרב-שנתית הבאה, במטרה להרחיב את התקציב עבור תכנית מקיפה לחקר החלל שתגלם בתוכה גם פרויקטים מסוג זה. העבודה על דוכיפת 2 כבר בשיאה ואני מאמין שזו רק תחילת הדרך".

משה פדלון ראש עיריית הרצליה אמר היום באירוע לקראת השיגור, "הלווין ששוגר הלילה מהווה הוכחה לאיכות הנוער ומערכת החינוך בארץ ובהרצליה. אין לי ספק שהלוויין הזעיר עתיד לגדולות. תושבי הרצליה גאים בתלמידנו שבזכותם נמשיך ונוביל טכנולוגיות חדישות בחקר החלל. זוהי רק ההתחלה, התלמידים כבר עובדים על פיתוחים נוספים בתחום ואני מתכוון להשקיע במערכת החינוך ובתלמידי הרצליה – החינוך הוא העתיד של כולנו".

 

לידיעה אודות ההכנות לשיגור ודיווח מאירועי הבוקר במרכז למדעים בהרצליה.

3 תגובות

  1. בהצלחה. תלמידים אלה הם המהנדסים של מחר. יש לעודד תלמידים וסטודנטים ללמוד מדעים והנדסה. יש קצת יותר מדי עורכי דין ובוגרי מנהל עסקים. גם לא בטוח שהם מוצלחים במיוחד. ההשקעה בלימודי מדעים והנדסה תניב את הפירות הרבים ביותר מבחינה כלכלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן