סיקור מקיף

ד"ר עידו ענתבי פורש מתפקיד מנכ"ל SpaceIL

בעת כניסתו לתפקיד, ציין עידו כי הוא מתכוון למלא את התפקיד עד להשלמת המשימה

מימין לשמאל: ד"ר עידו ענתבי, מנכ"לSpaceIL ; מוריס קאהן, נשיא; SpaceIL אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה; ועפר דורון, מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית. (צילום: אלון רון)
מימין לשמאל: ד"ר עידו ענתבי, מנכ"לSpaceIL ; מוריס קאהן, נשיא; SpaceIL אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה; ועפר דורון, מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית על רקע החללית בראשית בשלבי בנייתה. (צילום: אלון רון)

ד"ר עידו ענתבי הודיע היום (ג') על סיום תפקידו כמנכ"ל SpaceIL עם השלמת המשימה המוצלחת של בניית החללית והגעתה לירח, ובכך הפכה ישראל למדינה השביעית שהגיעה לירח. ענתבי גויס למשימה כמנכ"ל העמותה מפברואר 2018 כשהחליף את קודמו בתפקידו ד"ר ערן פריבמן.

ענתבי נכנס לתפקיד בשלב קריטי בפרויקט ועמדה בפניו משימה הנדסית מורכבת – להשלים תוך זמן קצר את בניית החללית ובדיקתה ולהביאה לשיגור בזמן וכך עשה.

בעת כניסתו לתפקיד, ציין עידו כי הוא מתכוון למלא את התפקיד עד להשלמת המשימה.

מוריס קאהן נשיא עמותת SpaceIL אמר: "לעידו זכויות רבות בהצלחת פרויקט בראשית, שהיה ללא ספק מורכב ורגיש, מאחר ואף אחד מאתנו מעולם לא בנה, שיגר והנחית חללית על הירח. עידו נדרש לעמוד באתגרים רבים וסביבה אי וודאית. יכולתו לעמוד בהצלחה באתגרים ההנדסיים, התקציביים והארגוניים, ראויה להערכה רבה. אני מאחל לו הצלחה רבה בכל אשר יבחר לעשות."

ד"ר עידו ענתבי ציין: "זו היתה זכות גדולה להוביל את עמותת SpaceIL ואת הפרויקט בתקופה המאתגרת של הרכבת החללית, בדיקתה והשלמת המשימה להגיע לירח. ההצלחה הגדולה של הפרויקט התאפשרה בזכות הצוות המצוין של SpaceIL ושיתוף הפעולה עם התע"א. ברצוני להודות למר מוריס קאהן על ההזדמנות שנתן לי להוביל את SpaceIL ועל תמיכתו בפרויקט המדהים הזה".

עם פרישתו של עידו, דירקטוריון SpaceIL, יגבש וועדת איתור בראשותו של מוריס קאהן, לבחינת מועמדים מתאימים לתפקיד מנכ״ל SpaceIL, לטובת ניהול פרויקט בניית בראשית 2.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. עם כל הכבוד לכל העושים במלאכת "בראשית" היה רצוי לנסות ולדייק קצת יותר בכל הקשור למתאם בין הגדרת המטרה להשגתה בפועל. אמת, עצם הבאת החללית לפגיעה בירח היא השג מרשים אבל המטרה הייתה אחרת ולכן ההמעטה בכך שהמשימה לקתה בשלב אולי הקשה ביותר ומכן אי השגת המטרה המוגדרת ,הייתה לדעתי שגיאה וחבל שכך. חשוב שכך יוצגו הדברים לא כשמחה לאיד או כביקורת פוגענית אלא כדרך הנכונה ללימוד נכון, הפקת לקחים מתאימים , ובניית מערך לימודי הולם כדי להצליח בפעם הבאה. כאן אנחנו נמצאים במערכת מדעית ביצועית ולא במדיה הפרסומית-פוליטית ומזה נגזרים ההבדלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן