סיקור מקיף

שיגור כפול מוצלח של חברת Arianespace

חברת Arianespace ביצעה בלילה שבין שישי לשבת (שעון ישראל) שיגור שישי מוצלח השנה באמצעות טיל Ariane 5 והכניסה למסלול שני לוויני תקשורת מסחריים חדשים

טיל ה Ariane 5 GS שיגר את לוויני התקשורת RASCOM-QAF1 ו Horizons-2 במהלך טיסה שנמשכה 32 דקות . עם השלמת המשימה חוגגת חברת Arianespace את העובדה ששהיא שיגרה השנה 80% מכלל הלווינים המסחריים. ראו עוד על הפרוייקט והלווין בסקירה הבאה .

תחילה שוגר מה Ariane 5 למסלולו לווין התקשורת האפריקאי RASCOM-QAF1 בדקה העשרים ושמונה מתחילת המשימה . RASCOM-QAF1 הוא לווין תקשורת פאן-אפריקאי ראשון והוא יוצר במפעלי Thales Alenia Space . משקלו 3,200 ק"ג והוא כולל 12 משיבים בתחום Ku- ושמונה משיבים בתחום C. תוחלת החים המתוכננת של הלווין היא 15 שנה.

לווין התקשורת Horizons-2 שוגר על ידי Ariane 5 בדקה השלושים ושתייםמתחילת המשימה . משקלו 2,300 ק"ג והוא מתוצרת חברת Orbital Sciences Corporation . הלווין יופעל על ידי תאגיד Horizons 2 Satellite LLC המשותף לחברות הלווינים Intelsat ו JSAT היפנית . בלווין 20 משיבים בתחום Ku והוא יספ שירותי תקשורת ושידור לארה"ב ולקנדה..

Arianespace מסיימת את שנת 2007 מחוזקת במיוחד לאור ההצלחה של כמעט כל השיגורים שביצעה השנה וכשבאמתחתה הזמנות לעשרים וארבעה שיגורים נוספים של לוויני תקשורת מסחריים באמצעות טיל Ariane 5 (וייתכן שגם באמצעות טיל Soyuz עבור מטענים קטנים יותר ) , ובנוסף הזמנות של אחד עשר שיגורים מוסדיים באמצעות טיל Ariane 5 ושמוהנ שיגורים נוספים באמצעות טיל Soyuz (שנים מתוכם יבוצעו באמצעות חברת Starsem מבייקונור שבקזחסטאן ושישה נוספים מהמרכז החדש בגוינה הצרפתית ).

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן