סיקור מקיף

פרופ' דוֹן הרן מהחוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית נבחר לחבר האקדמיה האמריקאית

פרופ' הרן מצטרף ל-195 חברים חדשים, ביניהם שני נשיאים לשעבר של ארה''ב, נשיא ביהמ''ש העליון בארה''ב, חתן פרס נובל וכמה זוכים בפרס פוליצר

 פרופ' דון הרן. חוקר מוביל בתחומו (צילום: חזי חוג'סטה)
פרופ' דון הרן. חוקר מוביל בתחומו (צילום: חזי חוג'סטה)
האקדמיה האמריקאית לאמנויות ולמדעים הודיעה על בחירתו של פרופ'  (אמריטוס) דון הרן מהחוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים לחבר כבוד באקדמיה לשנת 2006.

פרופ' הרן מצטרף ל-195 חברים חדשים, ביניהם שני נשיאים לשעבר של ארה''ב, נשיא ביהמ''ש העליון בארה''ב, חתן פרס נובל וכמה זוכים בפרס פוליצר.

פרופ' הרן, יליד ארה''ב, חבר החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית מ-1966. הרן פרסם עשרות ספרים ומאמרים וזכה על עבודתו המחקרית בפרסים ובתוארי כבוד רבים בישראל ומחוצה לה; כיום הוא ידוע כאחד החוקרים המובילים בתחומו.

בין תחומי מחקרו, הנפרש מהמאה החמש עשרה לראשית המאה השמונה עשרה, הרנסנס, במובן הרחב של המונח. בעבודתו שם דגש מיוחד על היצירה היהודית המוסיקלית בראשית העידן המודרני, כולל נשים כמשוררות וכמלחינות, רבנים והשערותיהם על מוסיקה ומלחינים מוקדמים.

עם החברים שבחרה האקדמיה האמריקאית לאמנויות ולמדעים לשנת 2006 נמנים נשיאי ארה''ב לשעבר ג'ורג' בוש האב וביל קלינטון; השחקן ובמאי הקולנוע מרטין סקורסזי; והנשיא והמנהל של מוזיאון הלובר בפריז הנרי לוֹירֶט.
 
 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן