סיקור מקיף

18:30 ההכנות לשיגור הדיסקוורי ב-21:49 נמשכות, מזג האוויר סביר

נמשכת הספירה לאחור לקראת שיגור המעבורת דיסקברי בשבת * בנאס"א מוסרים כי היא כשירה לטיסה

צוות הדיסקברי הגיע לכן השיגור

עדכון 30/6/2006
ביום שישי בבוקר מתדרוך סטטוס הספירה לאחור מסר מנהל הניסויים של נאס"א ג'ף ספולדינג "לא נתקלנו בשום בעיה שעלולה לגרום לתקלה שתפשפיע על התוכניות לשיגורה של המעבורת דיסקברי בשבת."
ההכנות לשיגור המשיכו כרגיל גם ביום שישי. העבודות האחרונות על כן השיגור נמשכו וכן מולא מכל הדלק החיצוני. מכיוון שמזג האוויר עדיין מאיים לשבש את השיגור בשל סופות רעמים, הוחלט כי יהיו שני נסיונות שיגור עוקבים – בשבת (מוצ"ש 21:50 לערך שעון ישראל), וביום ראשון, הפוגה ביום שני ושני נסיונות נוספים ביום שלישי ורביעי.
שיגור המעבורת מתבצע כך שהיא תפגוש במועד מתוכנן את תחנת החלל הבינלאומית, ואילוץ נוסף הוא שהשיגור יתבצע בשעות היום כדי שניתן יהיה לצלמו בזוויות רבות ככל האפשר, כאחד הלקחים מאסון קולומביה.

נמשיך ונעדכן

עדכון 29/6/2006

"דיסקברי במצב מצוין," כך אמר מנהל הניסויים של נאס"א, ג'ף ספולדינג (Spaulding). "בהכנות, לא נתקלנו בתקלות כלשהן עד כה. הצוותים שלנו עבדו במלוא המרץ במהלך השנה האחרונה כדי לסייע, ככל יכולתם, לבטיחותם של אנשי הצוות, בטיסה זו ובכל טיסות המעבורות האחרות," הוסיף. "בשעה שאנו מתקרבים ליום העצמאות ה-230 של האומה, אני גאה להכריז כי הצוותים האחראים על רכב השיגור, על השיגור עצמו, לרבות הצוות שילווה את הטיסה וכמובן האסטרונאוטים עצמם – כולם מוכנים לשיגור וימשיכו במשימה להשלמת תחנת החלל הבינלאומית."
מנהלת המטען של טיסה STS-121, דבי האן (Hahn), העירה שהמטען הוטען על המעבורת והיא מוכנה לטיסה. מנהלת מערכת חיזוי מזג האוויר לקראת שיגורים, קטי ווינטרס, דיווחה שיש סיכוי של 60 אחוזים לכך שמזג האוויר יגרום לביטול השיגור בשבת. רמה ברומטרית מעל ברמודה עשויה לשפר את מזג האוויר, אך החוף עלול לסבול מסופות ברקים ומעננים שיכולים להוות גורם מפריע בשל הסכנה לפגיעות ברקים. במקרה עיכוב של 24 שעות, התחזית זהה – סיכוי של 60 אחוזים לכך שמזג האוויר יגרום לדחיית השיגור, וזה המצב גם ביום שני, בעיקר בגלל פעילות של סופות הברקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן