סיקור מקיף

דיסקברי תשוגר למסעה האחרון באיחור של יומיים – ביום רביעי

השיגור נדחה עקב דליפת הליום ומימן. נכון לעכשיו מעריכים בנאס"א שהתיקון יוכל להיעשות על כן השיגור

דיסקברי על כן השיגור לקראת משימה STS-133, אוקטובר 2010. צילום: יוניברס טודיי
דיסקברי על כן השיגור לקראת משימה STS-133, אוקטובר 2010. צילום: יוניברס טודיי

שיגור מעבורת החלל דיסקברי, למשימה STS-133 שאמורה להיות משימתה האחרונה, נדחה ביממה לעומת התכנון המקורי וכעת הוא מיועד להתבצע ביום רביעי, 3 בנובמבר, בשעה 15:52 שעון החוף המזרחי, 21:52 שעון ישראל.

המנהלים התכנסו כדי לדון בתוכנית לתיקון דליפות הליום ומימן באיזור הדחוס הימני של המעבורת דיסקברי, המשמש לתמרונים בחלל ׁ(OMS). הדליפה חייבת להיפסק לפני השיגור וההחלטה על העיכוב גרמה להחזרה לאחור של שעון הספירה לאחור.

במהלך מסיבת העיתנואים ביום שישי, אמר מנהל הבדיקות של המעבורת, ג'ף ספולדינג כי סוג כזה של תיקונים בוצע מספר פעמים בעבר על כן השיגור, כך שאינם חוששים שהדבר יגרום לעיכוב ממושך. הם מילאו מחדש את המכלים הדולפים, דבר שחייב את פינוי כן השיגור מעובדים, דבר שכשלעצמו גרם לדחיה משום שהעובדים לא יכלו להמשיך בפעילויותיהם השוטפות ערב השיגור.

נכון לעכשיו, ההערכה היא כי ניתן יהיה לבצע את השיגור ביום רביעי משום שמדובר בתיקונים שגרתיים. הצוות יעבוד יום ולילה על הסרת המכסים שבהם התגלו הדלפות. "התהליך הסטנדרטי הוא להסיר את המכסים כדי לבחון את שני הצדדים של המחברים ולראות היכן היתה הבעיה שגרמה לדליפה" אמר ספולדינג.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן