סיקור מקיף

דיסקברי עגנה בתחנת החלל

כעת יחלו האסטרונאוטים בעבודת המשך הרכבת התחנה

מפגש הצוותים בין הצוות ה-18 של תחנת החלל וצוות הדיסקברי במשימה STS-119 לפני שעה קלה בתחנת החלל
מפגש הצוותים בין הצוות ה-18 של תחנת החלל וצוות הדיסקברי במשימה STS-119 לפני שעה קלה בתחנת החלל

עדכון 02:10: הפתחים בין תחנת החלל ומעבורת החלל דיסקברי נפתחו וחברי צוות התחנה – המפקד מייקל פינקי, ומהנדסי הטיסה סנדרה מאגנוס ויורי לונצ'אקוב בירכו את הבאים: מפקד המעבורת לי ארצ'מבולט, סגנו והטייס טוני אנטונלי, וחברי הצוות האחרים ג'וזף עקבה, סטיב סוונסון, ריצ'ארד ארנולד, ג'ון פיליפס וקואיצ'י וואקטה.

עדכון: 00:00: לפני פחות משעה, בשעה 17:20 שעון החוף המזרחי, 23:20 שעון ישראל עגנה המעבורת דסקברי במתאם המפגש בחלקו הקדמי של רכיב הארמוני בתחנת החלל. ההתחברות התרחשה כאשר שתי החלליות ריחפו מעל אגם וולס שבמערב אוסטרליה.

לפני המפגש ביצעה המעבורת סיבובים סביב צירה כדי שהאסטרונאוטים בתחנת החלל יוכלו לצלם אותה מכל צדדיה לצורך איתור פגיעות אם אירעו כאלה במהלך השיגור, עוד שלב שהוחל בו לאחר אסון קולומביה ב-2003.

במשך שמונת הימים הבאים, הצוותים המשולבים של תחנת החלל ושל דיסקברי יתקינו את רכיב S6 – הרכיב האחרון של שדרת התחנה, ישלימו שלוש הליכות חלל ויעבירו מאות פריטים בין שתי החלליות.

מימין – טוני אנטונלי, טייס משימה STS-119 וג'וזף עקבה, מומחה משימה ליד בקרת המעבורת דיסקברי, בדרך לתחנת החלל
מימין – טוני אנטונלי, טייס משימה STS-119 וג'וזף עקבה, מומחה משימה ליד בקרת המעבורת דיסקברי, בדרך לתחנת החלל

הפתחים בין דיסקברי והתחנה אמורות להפתח בסביבות השעה 01:00 וטקס קבלת הפנים המסורתי יתקיים כחצי שעה לאחר מכן. בטקס זה יהפוך האסטרונאוט מטעם סוכנות החלל היפנית קואיצ'י וואטקה לחבר הצוות ה-18 של תחנת החלל וסאנדרה מאגנוס תחליף אותו בצוות הדיסקברי. מאגנוס שהתה בתחנה כחברת צוות במשך 121 יום.

6 תגובות

 1. במחשבה שנייה הייתי משכלל את המכשיר כי הכתפיים אינן בנויות לעמוד בלחץ בו עומדות הרגליים. לכן הייתי משתמש בסט גומיות אחד בין כפות הרגליים למותניים ובאחר בין המותניים לכתפיים. גם זה לא מאפשר סימולציה מדויקת אבל זה בהחלט יכול לעזור.

 2. יש להם כל מיני תירגולות כדי לשמור על כושר ועל חוזק העצמות.
  כעיקרון – כמעט כל דבר עוזר.
  אישית הייתי מתקין להם גומיות שמחוברות מצד אחד לכפות הרגליים ומצד שני לכתפיים ואומר להם ללכת עם זה דרך קבע.

 3. מיכאל:
  יש להם מין מחשיר אופניים כזה כדי שיוכלו לשמור על חוזק.
  (נראה לי)

 4. ליבנה:
  הם לא עומדים. הם נמצאים בנפילה חופשית מתמדת – בדיוק כמו תחנת החלל (המצאות במסלול כלשהו שאין צורך בהשקעת אנרגיה לשימורו היא בעצם נפילה חופשית מתמדת) ולכן הם מרחפים בתוכה.
  אחת מתוצאות הלוואי של עובדה זו היא שעצמותיהם מאבדות סידן ונחלשות.

 5. תחנת החלל הבינלאומית חגה במסלול נמוך (LEO) סביב כדור הארץ בגובה של 400 ק"מ לערך. התחנה משלימה סיבוב אחד סביב כדור הארץ כל 92 דקות במהירות ממוצעת של 27,744 קמ"ש. מסלולה של התחנה נטוי בזווית 52 מעלות ביחס לקו המשווה. התחנה כוללת שמונה מקטעים גליליים גדולים המכונים רכיבים. כל רכיב כזה שוגר מכדור הארץ בנפרד, וחובר לתחנה בחלל. עם השלמת התחנה, יספקו שמונה מערכים של קולטי שמש אנרגיה חשמלית בהספק של למעלה מ-100 קילוואט לתחנה. יחידות התחנה מורכבות על שלד מתכת באורך 109 מטרים

  באדיבות ויקיפדיה

 6. תגידו, האנשים שחיים בתחנת החלל נראים כאילו הם עומדים (בעזרת כוח כבידה), הם לא עומדים נכון?

  שמעתי שכל בן אדם ששוהה בתחנת החלל, עולה לארצות הברית מאות מיליוני דולרים או מיליארדים ,אני לא זוכר, אז איך אנשים שוהים שם במשך כל כך הרבה ימים?
  יכול להיות שהתבלבלתי עם השהייה של אנשים על הירח?

  איפה בכלל תחנת החלל נמצאת? מה זה ריחפו מעל אגם וולס, הם לא מחוץ לאטמוספירה? הרבה מחוץ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן