סיקור מקיף

האם צ'רצ'יל ואייזנהואר טייחו דיווח על עב"מ?

ביום שישי פורסמו 18 תיקים חדשים על דיווחי עב"מים בבריטניה. מאחד מהם עולה כי אדם שסבו היה משומרי ראשו של צ'רצ'יל טוען כי ראש ממשלת בריטניה ומפקד כוחות בנות הברית  במלחמת העולם השניה סיכמו כי גילוי קיומם של יצורים מחוץ לכדור הארץ יסכן את אמונתם של האזרחים בכנסיה * משרד ההגנה הבריטי בתגובה: לא נמצאו מסמכים

צ'רצ'יל מסמן V ביום הנצחון במלחמת העולם השניה. מתוך ויקיפדיה
צ'רצ'יל מסמן V ביום הנצחון במלחמת העולם השניה. מתוך ויקיפדיה
משרד ההגנה הבריטי פרסם ביום שישי כחלק משיתוף פעולה מתמשך בן שלוש שנים עם הארכיון הלאומי 18 תיקים ובהם דיווחים כביכול על צפיה בעצמים בלתי מזוהים. מדובר בלמעלה מ-5,000 דפי מסמכים המכילים עדויות ראיה, מכתבים מהציבור ומחקרים הדנים בשאלה כיצד לטפל בנושא כאשר הוא יעלה בפרלמנט כפי שאכן התרחש מפעם לפעם.
אחת הטענות היא שוינסטון צ'רצ'יל טייח דיווח כזה במהלך מלחמת העולם השניה. מדען כתב למשרד ההגנה כי סבו היה אחד משומרי ראשו של צ'רצ'יל. הוא טען כי צ'רצ'יל נפגש עם הגנרל דווייט אייזנהואר, מפקד צבאות בנות הברית במלחמת העולם השניה ולימים גם נשיא ארה"ב והם דנו במקרה במהלך מלחמת העולם השניה שבו מטוס של חיל האוויר הבריטי חזר ממשימת הפגזה וראה עצם שטס במהירות עצומה וביצע תמרונים בלתי אפשריים. לפי טענת שומר הראש, השניים הסכימו לשמור על המידע חסוי מן נציבור כדי למנוע פאניקה ולמנוע אובדן אפשרי של אמונה של בני אדם באלוהים ובכנסיה. פקידים במשרד ההגנה בודקים את הטענות אך לא מצאו כל מסמך שתמך בהן, אם כי הם הודו כי מסמכים בנושא עב"מים שנוצרו לפני שנת 1967 הושמדו כעבור חמש שנים.
מהמסמכים שנחשפו השבוע עולה גם כי הועדה המשותפת של גופי המודיעין דנה בשנת 1957 במסתורי העב"מים ובפגישה הוחלט לסכם כי ארבעה מקרים שבהם נצפו העצמים הללו באמצעות מכ"מ נותרו בלתי מפוענחים. הדוח נמסר לועדה בידי ראש המודיעין במשרד התעופה של בריטניה. סוג כזה של עניין מצד גורמים בכירים מושך תמיד מתקפות של חורשי תיאוריות קשר, במיוחד כאשר המילה מודיעין מופיעה סמוך לביטוי עב"מ.

ואכן ההאשמות לא איחרו לבוא, אחת מהן היא שהחלטות הוועדה היו גורם שמנע שידור על סיפורים הקשורים לעב"מים במדיה הבריטית. ישנה גם התכתבות אודות שני מקרים בהם לכאורה התרסקו עב"מים – האחד בוויילס והשני במחוז פיק, ושהשברים הועלמו בידי סוכנים ממשלתיים. היו גם השערות באשר לאב טיפוס של מטוס ואפילו מסמכים אודות חוקרי עב"מים שנעצרו לאחר שניסו להתפרץ לבסיס חיל האוויר רודלו מאנור בוילטשייר, שם הם מאמינים שנשמרו סודות העב"מים.
בכל אופן, למרות המקרים המוזרים הללו במשרד ההגנה ממשיכים להסביר כי לא הוכח עד כה כי עב"מים הינם מה שטוענים שהם – כלי טייס של חייזרים, ובכלל אין כל עדות לקיומם. אזרח בריטי ביקש להעזר במשרד כדי לגבות חוב הימורים לאחר שהתערב ביחס של 100 ל-1 שחייזרים ינחתו עד סוף המאה ה-20. במשרד נמסר לו כי אין כל עדות לנחיתה כזו.

ועוד ראש ממשלה שנדרש לטפל בדיווחים על עב"מים ואשר ההתכתבות איתו פורסמה במקבץ החדש. איליין פרט מהעיר פטרבורו שבבריטניה אמרה כי ראתה כדור בוהק מחצר ביתה. הכדור טס בשמים מעל העיר סאות'הול ממערב ללונדון בשנת 1999. "אני גרה במסלול הטיסה של מטוסים אזרחיים ומכירה מטוסים. המהירות של העצם היתה גבוהה וגם כיוון טיסתו לא היה דומה למטוסים רגילים.

היא כתבה מכתב לראש ממשלת בריטניה דאז, טוני בלייר מאחר וחששה לבטחון הלאומי של בריטניה. אך לטענתה מכתבה לא טופל ברצינות. לדבריה היא קיבלה תשובה לקונית וממנה הבינה שהם לא מתכוונים לחקור את הנושא.

טייסים אזרחיים טוענים כי עצם בלתי מזוהה טס לידם

מקרה אחר שתואר בדיווחים שנחשפו השבוע הוא מינואר 1995, כאשר חברי צוות של מטוס אחזרי טענו כי כמעט התנגשו בעב"מ בטיסה לילית ליד נמל התעופה של של מנצ'סטר.

אתר הבי.בי.סי מוסר כי מדובר במטוס מדגם בואינג 737, ולדברי הטייס והקצין הראשון, העצם טס קרוב מאדו למטוס דבר שגרם להם לחשש. בדוח המפורט שמסרו השניים לרשות התעופה האזרחית אישר הטייס כי הדבר התרחש בגובה של 4,000 רגל, כ-15 ק"מ ממזרח לנמל התעופה של מנצ'סטר כאשר השניים ראו משהו בוהק חוצה את חלון תא הטייס.

הטייס תיאר את העצם כעצם מאיר הטס מתחת למטוס בצידו הימני של המטוס במהירות גבוהה לכיוון הנגדי. הקצין הראשון אמר כי העצם היה בצורת טריז, עם פס בצבע שחור בצידו. הוא מעריך שגודלו היה בין מטוס קל למטוס נוסעים מדגם ג'טסרים.

לבקשת הרשות ציירו השניים את מה שראו. הטייס גם היה משוכנע כי כי מהעצם בקעו אורות קטנים לבנים כמו עץ חג מולד. הוא הצליח לעקוב אחר העצם במשך שתי דקות דרך החלון הקדמי והחלון הצדדי. שניהם היו בטוחים כי מדובר בעצם מוצק ולא בתופעה מטאורולוגית, בלון או כל כלי טיס מוכר אחר, לרבות מפציץ צבאי. החקירה לא העלתה דבר באשר לזהות העצם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

47 תגובות

 1. ליאיר – אתה ממש טועה. יש הרבה יותר מרק עדויות, ואני מציעה לך ללמוד את הנושא ולא לקפוץ בטענות שונות ומשונות שאינן נכונות. לא חסרים ממצאים פיזיים חד משמעיים ולכן הטיעון שאין ראיות הוא או טיעון פופוליסטי או כזה הנובע מחוסר ידע.

 2. לא יודע מה הולך בכל המסמכים המסווגים האלה, אבל 20% או 5% או אחוז כלשהו של מקרים "לא מפוענחים" אינו אומר שאלה הם יצורים מכוכב אחר.

  בתור אחד ששירת במערך הבקרה של חיל האויר, אני יכול להעיד על עשרות מקרים שהייתי שותף להם באופן אישי של עב"מים. הרוב המוחלט של העב"מים הללו הוא עננים, או מטוס לא מזוהה שלאחר מכן הפך להיות מזוהה, תופעות אטמוספריות, בלונים ומגוון רחב של דברים.

  כמו כן יש דיווחים של אזרחים, ולא רק אזרחים אלא אנשי חיל האויר, ושאר כוחות הבטחון שלאחר מכן מתבדים ככלום. לא רק גורמים קרקעיים, גם מטוסים מדווחים על אירועים כאלה לעיתים.

  יש גם הזנקות של מטוסי קרב ישראלים לעבר דברים בסגנון, אף שוב – לא קרה כלום ואיטי עדיין לא הגיע לבקר אותנו.

  יש גם מספר רב של מקרים "לא מפוענחים". מקרים אלה, משמעותם אינה שניסינו לגלות מה הסיבה בהסבר קונבנציונאלי, אלא שפשוט לאף אחד לא אכפת. אז המכ"מ גילה משהו. סבבה. המדינה עדיין קיימת ושום דבר לא הופצץ, אז נוותר על האירוע ולא נבדוק אותו. כמובן שחובבי העב"מים למינהם מיד יקפצו על המציאה "חיל האויר הזניק מטוסי קרב לעבר מטרה לא מוסברת!". לא דובים ולא יער. פשוט לאף אחד לא היה כוח לבדוק מה זה היה באמת.

  אני בטוח במאת האחוזים שגם חילות האויר של בריטניה וארה"ב פועלים באותה שיטה. עב"מ, להזכירכם – הוא "עצם בלתי מזוהה". זה שהוא בלתי מזוהה, לא אומר בהכרח שניסינו מאוד והזעקנו מדענים והקמנו ועדות חקירה כדי לנסות לזהות אותו ללא הצלחה, אלא שפשוט לאף אחד לא היה חשוב מספיק לזהות אותו.

 3. חוצן -אפור-ירוק -גינגי???
  החיים-(עולם המחשבות) הגיעו לכדור הארץ מהחלל לדברי נאסא – כלומר כל מה שאנחנו חושבים הוא בהחלט לא מיקרי ומוצפן במוחנו שהגיע לבשלות ולהבין שאנחנו לא לבד- אם היו כאן או לא היו אין לכך חשיבות משום שהמקור שלנו מהיקום שמרבה ומפיץ חיים! בדומה לכוכבים גלקסיות ויקומים.

 4. לאנטי חוצנים, עקשנים לא פחות מבעלי החוצנים הודאיים,
  מכאל מציע לנו את השאלה אם יש אישושים מדעיים לחוצנות. אנחנו צריכים אישושים, ללא המילה מדעיים.
  אם הטענה שממשלות מחזיקות ראיות פיזיקליות לחוצנים ומסתירות אותן כוזבת, הרי כל מה שיש בידי הציבור הן עדויות על תצפיות. מאות אלפי עדויות.
  אתם רשאים לטעון שכל העדויות האלה הן – פרשנויות שגויות – הזיות – שקרים.
  כיוון שהויכוחים מסוג זה חוזרים, גם הטענות חוזרות. אני מעלה שוב דבר שכתבתי בעבר בפורום הזה:
  האיש שהמציא את הביטוי שתורגם לעברית "צלחת מעופפת" היה טייס ותיק בחיל האוויר האמריקאי, לפני יותר מ60 שנה. הוא לא היה שיכור בזמן אותה טיסה, לא היה אלכוהוליסט, לא סכיזופרן, חי חיים מיושבים, היה איש מקצוע טכני מעולה – את זה אני מסיק לפי שהיה טייס אמריקאי ותיק. באותו זמן לא היה כל טרנד של חייזרים.
  הוא חזר מטיסת אימון ודיווח על תצפית יוצאת דופן: כליטייס מהירים בהרבה ממטוסו, עגולים בצורת צלחת, 9 במספר.
  חיל האוויר האמריקאי כיסח את העדות הזאת באמצעות המילה מירז', כלומר הזייה, כפי שמדווחת הויקיפדיה.
  מי שיודע על סיבות מוצלחות לשלול את העדות הזאת (וגם כמה עדויות בעלות משקל דומה), מוזמן לנמק את שלילתה.
  השאלה אם הגיעו לארץ חוצנים לא צריכה להסתמך על אמונה, ולא על פון דניקן, אלא על הערכת איכות העדויות לגבי תצפיות.
  הטענה שמעולם לא נתגלו במכ"ם טיסות המשוערות כחוצנים לא מדוייקת.
  גם הטענה שהידע המדעי הקיים שולל למעשה את הסיכוי להגעת יצורים ממרחקי שנות אור לארץ היא אומנם נכונה, אבל חלשה, ועשויה להתבטל כשהידע ישתנה.

 5. כן אני בטח שהחוצן שלנו, שעברה כנראה מיליוני שנות אור בגלקסיה, וסביר להניח שעבר דרך חורי תולעת כלשהם על ידי עיקום המרחב מכיוון שמהירות האור עצמה חסרת משמעות לרחקים המדוברים.. עבר את כל זה אבל!!!! האטמוספרה של כדור הארץ היא זו שהשמידה אותו!! או לחילופין הוא לא הצליח להסוות אותו משאר האנשים..
  חברים תעשו לי טוב, אם תשאלו אותי אם קיימים חייזרים אני יגיד בוודאי שכן!, אם הם היו פה? חברים אתם חיים בסרט, אולי נתחיל להאמין שאנשים תיקשרו עם רוחות?.. שום חייזר לא דרך פה, הכל פרי דימיון של האדם..
  ואגודה כמו שלכם טבעי שתתקיים.. אתם סתם חלק מהסטיות של בני האדם מקו המציאות.. לכן לא נוכל להעלים אותכם..
  בכל אופן אולי כדי שאני יטוס לאיזה קנטינה כלשהי בגלקסיה המרוחקת של סטארוורס.. אתם יודעים לשבת בפאב עם כל מיני גזעים מהגלקסיה..

 6. בתקופת המלחמה הקרה – כמו הלינקים באתר.
  עם האמריקאים היו מזההים עצמים בילתי מזוההים מעל ערים אמריקאיות בגודל של מטוס אנושי – האם לדעתכם רוסיה היתה קיימת? האם העולם היה קיים?

  האם הגיוני שמערכות הביון המתוחכמות ביותר שיש לנו אינן מזהות חייזרים אבל עין אנושית של כל מיני אלמונים כן מזהה? האם החייזרים הם עד כדי כך חכמים כדי להתחמק מכל התקני הגילוי שלנו אבל עד כדי כך מטומטמים שכל מיני תמהונים ימצאו אותם?

  אני לא פוסל קיום של חייזרים. אני פוסל את הטענה שהגיעו לארץ כל מיני חייזרים כל זמן שאין ראיות אמינות.

  אני חושב גם שכל אדם שמציג את עצמו כמומחה לחייזרים וראה אותו מספר חייזרים כמוני (זה מספר עגול…..) הוא מתחזה, ומעניק לדבריו איצטלה מדעית מזויפת. 

  ואגב – חוצון אני מסכים עם כל מילה של מיכאל.

 7. באלפי השנים שחלפו הצטברו עדויות על שדים מעופפים מכשפות שעושות כשפים וקדושים שנלחמים בהם, הסיפורים השתנו השדים והמכשפות הפכו לחוצנים ואלפי עדויות מצטברות של אנשים שפגשו בהם , לכל הטוענים על מפגש עם חוצנים תגידו מאיפה הם מגיעים, (כנראה מהשמש).

 8. רון, גמרנו, אני חוסם אותך ומוחק כל הודעה שלך שתצליח להסתנןגם אם יהיה כתוב בה בוקר טוב.
  אם זמני לא יקר לך, אז גם המאמצים שלך להפיץ שטויות לא יקרים לי.

 9. חוצן מצוי:
  דבריך אינם נכונים.
  אין אדם שלא מאמין במתמטיקה מכיוון שהמתמטיקה מבוססת רק על חוקים שחיינו אינם אפשריים בלעדיהם.
  אפילו פענוח משפט אינו אפשרי ללא אמונה בחוקי המתמטיקה.
  אין למתמטיקה ככלל שום אקסיומות שבני אדם יכולים שלא להאמין להן.
  צריך להבין שבמתמטיקה (כפי שהיא נתפסת כיום) כל האקסיומות המתארות מבנים מתמטיים אינן חייבות להיות נכונות בעולם הפיזיקאלי (במובן זה שלא חייב להיות מודל פיזיקאלי המקיים אותן).
  המתמטיקה רק עוסקת במה שנובע מן האקסיומות הללו במקרה שהן נכונות אבל לא בשאלת נכונותן.
  השאלה היא במה מאמינים מעבר למתמטיקה.
  זה התחום שבו עוסקים המדע, מחד והאמונה – מאידך.
  המדע עוסק בזיהוי החוקים הנכונים בטבע – אלה שיכולים לשמש בתור אקסיומות של מבנה מתמטי.
  הוא מאמת את תקפותם של החוקים באמצעות ניסוי שבודק את קיומם באופן ישיר או את קיום השלכותיהם המתקבלות על ידי חישוב מתמטי שמניח את נכונותם.
  האמונה אומרת שאין מה לבדוק כי אנחנו מאמינים בכך שחוקים מסוימים הם אמת ואיננו זקוקים לשום שכנוע ובטח שאיננו רוצים להיתקל בהפרכה.
  אז זהו.
  עניתי לך למרות שזה לא ממש שייך לדיון.
  הדיון הזה מתקיים בין אנשים שכולם טוענים שהם מקבלים את הגישה המדעית ואינם מאמינים לשום דבר (מלבד חוקי הלוגיקה – שכאמור – כל העולם מאמין בהם) מבלי שנבדק בצורה מדעית.
  הוויכוח כאן הוא האם יש או אין אישושים מדעיים לקיומם של חייזרים.
  החייזרים טוענם שיש.
  האחרים טוענים שאין וגם שהידע הפיזיקאלי שבו אנו אוחזים מקטין מאד את הסבירות שאי פעם ניתקל בכאלה אישושים כי חייזרים – ככל הנראה – בכלל לא יכולים להגיע לכאן בגלל המרחקים העצומים שעליהם לצלוח.

 10. אוקיי, הבנתי אבי.

  אדון בתול בן 40 – אני בז לך

  בלית ברירה,אסיים בזאת :

  מסמכים רשמיים סודיים של האףביאיי, הסיאייאיי וחיל האויר האמריקאי מהארכיב האמריקאי ששוחררו דרך חוק חופש המידע

  *מוכיחים* שהתופעה אמיתית, נלקחת ברצינות ע"י המימסד וחסויה.

  http://www.youtube.com/watch?v=YdKCc8YhzaU

 11. אולי לא הבנת את חוש ההומור התכוונתי להגיד שבזה שיש סיכוי לחיידקים חייזרים (גם אם קלוש) אני מסכים עם דעותיכם, ועל זה הרציתי ואפילו בשמחה. מעבר לכך, בנושא של מפגשים עם חייזרים אין לנו הסכמה.

 12. אבי, אתה מבולבל לחלוטין – היכן דיברתי על התאמת דיעות? סיפרתי למגיבים כי הרצית אצלינו כי שיבינו כי אנו מכבדים זה את זה למרות חילוקי הדיעות. מוזר לי כי חשת אחרת, ודומני שזו עוד דוגמה לכך שאתה משתמש בהרהורי ליבך כדי לפרש את המציאות, לאו דווקא בעובדות. אגב, העובדה שלא שמעת אינה הופכת את הדבר שאותו לא שמעת ללא קיים, כידוע לך ודווקא בהחלט ישנם "מפגשים עם חיידקים חייזריים", אך לא זו הנקודה ולא זהו נושא הדיון.

  בכל הנוגע לתקפותן של תאוריות קונספירציה אני ממליצה לקרוא את כתבתי העוסקת בפרוטרוט כיצד יש לגשת ולנתח תאוריות קונספירציה באספקט המדעי, כמו ם מסבירה את הבעייתיות הקשה כאש מתחילים לפתח תאוריות, או לפסול אותן, על סמך אמוציות ואמונות:

  http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/619/058.html

 13. רק למען הסר ספק וכדי לסבר מעט את האוזן:

  1. התיקים שפורסמו בבריטניה, הם תיקים אזרחיים. אין בהם מידע הנוגע לביטחון הלאומי. סך הכל יש בהם מידע שהגיע מהציבור ולפעמים מכוחות הביטחון. אין שם שום מחקר או תוצאות מחקר. יש רק טפסי עדות.

  2. בפרויקט הספר הכחול, דו"ח מס' 14, שהיה פרוייקט רשמי של ארה"ב – כ- 21% מכלל האירועים נותרו בלתי מפוענחים. לא אכנס לפירוט, אבל נעשו בדיקות השוללות כל אפשרות אחרת, כולל תופעות טבע, זיופים, טעויות זיהוי וכ"ד.

  3. בדוח קונדון, של אונ' קולוראדו – כ- 30% מהאירועים (ככל הנראה אפילו עד 50%) נותרו בלתי מפוענחים.

  הדוגמאות הקטנות לעיל, המהוות רק חלק מכלל המחקרים שכן פורסמו, רק מבהירות שהנושא לא נחקר מספיק ולומר שאחוז האירועים הינו זניח ולכן אין מה לחקור, אין לו שום אחיזה במציאות ובמחקרים שכבר נעשו.

  חנן סבט
  http://WWW.EURA.ORG.IL

 14. רון, כנראה לא איכפת לך אם יהיו הערב עדכונים חדשים באתר, כי אתה סבור שכל מה שיש לי לעשות בחיים זה לראות סרטי קונספירציה ביוטיוב. ואני מבקש, אל תסיט את הדיון. זוכר שבזמנו חסמתי אותך והסכמת להסתפק בתגובה אחת לכתבה בתמורה להסרת החסימה. לא דעותיך מפריעות אל העובדה שאתה תופס משאבים, בעיקר הזמן שלי וזמנם של מגיבים.
  נ.ב. שחכת רק לציין שאף אחד מ-95% שהיו מוסברים לא היו בהסבר שאתה היית רוצה קרי חייזרים אלא תופעות טבע או טכנולוגיה. תעשה לבד את החשבון מה הסיכוי שבין חמשת האחוזים הנותרים יהיה משהו שונה?

  לגיליאן – אכן הרציתי בפניכם, אני מרצה בפני כל מי שמזמין אותי, ודעותי לא משתנות בהתאם למזמין. סיפרתי על התגליות במאדים בדבר ההיתכנות של קיום חיים מיקרוסקופיים בעבר או בהווה. אבל מה זה קשור לסיפורי העבמים, הרי עוד לא שמעתי סיפור על מפגשים עם חיידקים חייזרים….

 15. רון, מה שאתה מציג זה לא הוכחות לקיום חוצנים, אלא, הוכחות לקיום עוד אנשים שחושבים כמוך.
  זה כמובן לא מוכיח את קיום החוצנים, אבל בהחלט יכול להסביר את תופעת ה'בתול בן 40'.

 16. זה מאד פשוט רון – עם כל הכבוד לאבי (שאפילו הרצה אצלינו בכנס לפני שנתיים, למי שעוד לא קלט), הוא מדבר מהרהורי ליבו ומאמונותיו הפרטיות, תוך התעלמות מוחלטת מעובדות וממצאים. כך פועלים גם למשל חובבי תאוריות קונספירציה הזויות (עיין למשל אתרים "אמת אחרת" ו-"קונספיל") – בשני המקרים, בשני הקצוות, מה שמשפיע על הדיעות הוא אמונות ותחושות בטן, לא בחינה אובייקטיבית ומדעית של הממצאים והנתונים.

 17. אבי – אל תחסום את הדיון בנושא כל כך חשוב בהינף יד

  בוא תסביר לי איך זה תאוריית קונספירציה ולא מחזיק מים :

  1990 תקרית העב"מים בבלגיה – קליטת ראדאר + עדויות שוטרים + מטוסים מוזנקים וקולטים בראדאר גם כן – העב"מ עושה תמרונים ובמהירות בלתי אפשריים – מפקד חיל האויר הבלגי מצהיר – זו לא טכנולוגייה אנושית

  http://www.youtube.com/watch?v=s7psGj4M1ZI

 18. רון, כל תיאוריות הקונספירציה לא מחזיקות מים מהיסבה הפשוטה, התופעות הללו הן פשוט תצפיות בתופעות מוכרות, שמגיעות מזוית לא מוכרת או פרשנות לא נכונה של תופעות מוכרות. עובדה שגם הבריטים שבדקו את הנושא הגיעו למסקנה שיש אולי4 מקרים (מתוך עשרות אלפים) של תופעות שעדיין לא מפוענחות, אבל בסיכוי סביר מאוד גם הן יתבררו כמו האחרות – תופעות מעשי ידי הטבע או האדם.

  וחוץ מזה הפעם ריחמתי עליך ואיחדתי את התגובות שלך, אתה לא עומד בהסכם.

 19. נצר זיידנברג:
  הוא אשר כתבתי את המתמטיקה ניתן לבדוק אבל לא את אלו המאמינים בה או בכל דבר אחר כנקודת מוצא לגישתם היחודית למציאות
  לא ניתן לבדוק את האמונות כמו שלא ניתן לבדוק את האכסיומות
  לא ניתן לבדוק שהאכסיומות עליהן מתבססת המתמטיקה הן הטובות והמוצלחות ביותר. יתכן שקיימים ישויות חוצניות שיוכלו להראות לך שהן גרועות ומוגבלות ביותר.

 20. ובחזרה לנושא הכתבה….

  אבי – תודה על הכתבה.

  הנושא אמיתי – וצריך להיות בת יענה בכדי לא לראות זאת לאחר עיון בחומר

  לעצלנים :^) כל המידע בדף אחד

  http://www.richplanet.net/group.php?thegroup=2

  עיינו גם בפאנל מצד שמאל תחת
  חוקרים
  עדים
  ראיות

  השאלה הגדולה – למה זה מוסתר ? כוללת תשובה נוספת ואקטואלית
  לאספקט הכתוב בכתבה.

  והיא מתוארת ע"י סטיבן גריר, ראש פרוייקט חשיפה –
  פרוייקט שליקט מעל 400 עדויות מוקלטות של אנשים מתוך המערכת
  (על שלל זרועותיה – ביטחון מודיעין נאסא וכיוב)
  אנשים שהחליטו לפתוח את הפה ולחשוף את האמת בנושא הנ"ל

  הנה לינק לתיאורו את המצב
  http://www.youtube.com/view_play_list?p=4CCE445516C207FB

 21. אכן אריה, התיקון שלך נכון. תודה. בדיוק כפי שאמר הכינוי שלי מוכר, ובנוסף היות אוני תמיד מצרפת את כתובת אתר העמותה לכל הודעה שלי כאן הרי שאין פשוט מלמצוא בו את כל פרטי.

 22. חוצון – אז זהו שאת המתמטיקה אפשר לבדוק. את מה שגילאן אומרת אי אפשר. (אם אפשר היא היתה מיליונרית….)

  גיליאן – אני מניח שעל פי התשובות שלך פה לי ולאריה שאלון 300 לא היית עוברת. אני מציא שתפני לגהה. תגידי להם שאת מבקשת להבדק ותתני להם את האתר הזה בתור דוגמא. הם כבר יעזרו לך.

  בכלל המשחק הזה של "אנחנו כבר יודעים מי אתה" מתאים לילדים שקוראים את הסיפור של מיץ פטל ולאנשים שמאמינים בחייזרים לכן אני יעצור כאן….

  ואל תביני אותי לא נכון. אני ממש לא מנסה להיות מצחיק או נחמד. אני חושב שאת מסכנת את הציבור בכך שאת מפיצה אמונות הבל. אני עוין לחלוטין לרעיונות שאת מפיצה ולדעתי חובתו של כל בן תרבות לנהוג כמוני. (אני לא חושב שאין לך זכות להציג את דעותיך. פשוט שחברה מתוקנת צריכה לחשוף נוכלים הטעונים לקיומם של חייזרים או לקשרים עימם ללא יכולת להוכיח את טעוניהם…. – פן אנשים אחרים, נוחים לשכנוע, יפלו בפח!)

  ועוד משהו קטן …. יווווו כמה תשובות ילדותיות וסקסיסטיות להפליא היו לי על הנושא של היותך מעלי. אבל הפגנתי בגרות לא אופיינית והתאפקתי!!!

  אההה ועוד משהו קטן … מיכאל… חשבתי על מה שאתה חושב. נכון שתשובה כזאת היתה מצחיקה בטרוף?

 23. מכאל רוטשלד
  לכל אחד/ת יש את הכוכב שלו.
  לגיליאן יש את האמונות שלה בכוכבים שממנה הגיעה
  לאחרים מאמינים בדתות בעידן חדש ובאסטרולוגיה.
  לך עצמך יש את כוכב המתמטיקה ואת האמונות שזה מייצג עבורך והשקפותיך.
  אז מה איכפת לבדוק ולמדוד עפ"י קנה המידה שלך את אמונותיהם של אחרים.
  הרי לא ניתן לבדוק את האמונה עצמה אז אין טעם לבדוק השלכות כאלו ואחרות
  שנובעות מאותה אמונה עבור אדם מסויים.
  הרי כל אחד משליך מהאמונה שלו על המציאות היומ יומית. מה שגורם לעובדות מסויימות להיראות מותאמות לאמונות הפרטיות של אותו אדם.
  לכך אחד יש קני מידה שונים לאמת שנובעים בעצם מהאמונה שלו.
  אין שום יתרון או תועלת לבדוק אחרים עפ"י קנה מידה מתמטי אחיד.
  קונפליקטים מהסוג הזה הם חסרי פיתרון מלכתחילה אפילו לא NP complete

 24. גיליאן – אולי הייתי צריך לכתוב זאת כך:
  נצר – אין זה נכון שגיליאן מסרבת להזדהות בשמה. גיליאן הוא פשוט כינוי בו היא מוכרת.
  בדף הבא תוכל למצוא הן את שמה המלא והן את כינויה.
  http://www.notes.co.il/eshed/56530.asp
  למתעניינים – בדף הנ"ל תוכלו לקרוא על "מלחמות" העבמים והחוצנים בישראל.

 25. גיליאן:
  כשנצר אומר שאת מסרבת להזדהות בשמך הוא אומר אמת וכשאת טוענת שהוא משקר – את משקרת.
  כשמישהו אומר שאת מסרבת להזדהות – ברור שהכוונה היא שאת מסרבת להזדהות בתור כותבת התגובות הספציפיות בהן מדובר ולא בכך שאת מסרבת להזדהות בבנק.
  כאן באתר – מעולם לא הזדהית למיטב ידיעתי (ובדקתי היטב אחרי שפעם שיקרת לי שקר דומה).
  אגב – אם במקרה פספסתי משהו ובכל זאת הזדהית – הרי שטענתך כלפי אריה סתר ריקה מתוכן! אין כל עבירה בהצבעה על זהותו של מי שכבר הזדהה.

  וסתם עצה: היו לך הרבה יותר סיכויים לשכנע אנשים בשקר החייזרים אלמלא היית משקרת אפילו בנושאים שהם יכולים לבדוק.

 26. מגיב 17

  סליחה, אתה צדקת. אלו אכן היו טרולים ולא חייזרים!

 27. מגיב 17

  שקרן!! נכנסתי לקישור וכל מה שראיתי שם זה חייזרים!

 28. מסרבת להזדהות בשמה??? מילא גס רוח ובור, אבל גם שקרן??? מדהים שאדם כמוך מרשה לעצמו לצחוק על אנשים המצויים כמה וכמה רמות מעליו, אני במקומך לא הייתי מעזה לצחוק אפילו על פועל זבל.

  ולא, אל תיקח ממני ביקורת – רק תסתכל על עצמך בראי, משום שאני כלל לא פניתי אליך ולא השמצתי אותך – אפילו אינני מכירה אותך, אתה הוא זה שהחליט להשמיץ את העמותה וחבריה באופן היאה לתגר בשוק במקרה הטוב, לא למי שכביכול יש לו שלושה תארים אוניברסיטאים (ואם זה אכן נכון, אני תוהה מי האידיוט שנתן לך אותם).

  והנה משהו מאת "הטרולית שמזהמת את האתר": (שים לב לדקה 5:00 ואילך: אוי, רגע – מי זה שם? יכול להיות???)

  עצה ידידותית באמת – כדאי לך לבדוק דברים לפני שאתה מפגין את בורותך המדהימה ברבים ועושה מעצמך חוכא ואיטלולא בפרהסיה, ובמיוחד כדאי לך לדעת עם מי אתה מדבר לפני שבכלל תתחיל לחשוב על מה אתה מדבר.

  ולמר אריה סתר: אם היית מתייעץ עם עורך הדין שלך לפני שכתבת מה שכתבת, הוא היה מסביר לך שמה שעשית הוא עבירה על חוק הפרטיות, למרות שכמובן כל מי שנכנס לאתר העמותה יודע מיד מי אני ואפילו את מספר הטלפון שלי. עדיין – לך אסור לכתוב את הדברים מפורשות במקום אחר.

  ואין צורך לקרוא דווקא את הכתבה של אלי אשד – העמותה וחבריה מופיעים באין ספור ראיונות ותכניות טלויזיה כמו גם כתבות בעיתונים גדולים (בניגוד לאתר הקטן, השולי והלא חשוב של אשד), חיפוש קטן בגוגל הוא כל מה שנחוץ.

 29. נצר ואחרים – גיליאן היא גילי שכטר.
  ולכל מי שמתעניין במלחמות העב"מים והחוצנים בישראל מוזמן לקרוא
  http://www.notes.co.il/eshed/56530.asp
  גילי וחנן מופיעים שם והקרדיט על הכל מגיע כמובן לאלי אשד.

 30. חוצונים….

  לא!!!!!!! לא!!!!!!! בבקשה לא!!!!!!!!

  אני יעשה הכל! אני מוכן אפילו לראות את הטרילוגיה השניה של סטאר וורז! אני אוהב את גאר-גאר בינקס!!!!!!!! בבקשה… אההההההההההה!!!!!!!!!

  גיליאן….

  בתור מי שמסרבת להזדהות בשמה ושייכת לעמותה שלא מאפשרת לאנשים לקרוא את התכנים (אלא עם כן הם נרשמים…. מעניין….) שהוקמה על ידי "חוקרי עב"מים מהמובילים בישראל" (מעניין באיזה אוניברסיטה מלמדים לימודי עב"מים ואיזה חוצון הסמיך אותם בדיוק.) אך לא ממש ברור מי הם שבעת המופלאים… (מתביישים בדעותכם? בנתיים אני מסתכן כאן בחטיפה ועינויים על ידי חוצונים.) קצת קשה לקחת ביקורת ממך בצורה רצינית.

  אם אתם בטוחים בדועתיכם לא ברור מדוע אתם לא קוטפים את אחד הפרסים שהובטחו למי שיציג הוכחות לתופעות על טבעיות – הרי אתם כאלא מומחים. נשמע פשוט לא? גם לא ברור למה את צריכה להמציא לעצמך שם דמיוני שנשמע כאילו הגיע ממדריך הטרמפיסט לגלקסיה. אם כבר בחרת להזדהות בשם בדוי אז סתם מיכל או דנה או סיגלית לא מספיק טוב? אולי את מנסה לרמז למשהו?

  ואולי… רק אולי…. אין לכם שום הוכחה לקיומם של חייזרים.
  ממשלת אנגליה היא דמוקרטיה למופת – דוקא בגלל שהיא מאפשרת לכל מיני מופרעים לכתוב שטויות בסאן ולכל מיני חוקרי עב"מים להאמין.
  החייזרים היחידים שנחתו בכדור הארץ הולכים לכנסים על עב"מים ולרוקי הורר פיקצר שואו.

  אולי אתר הידען צריך לצנזר… תגובות של אנשים שאינם מוכנים לעמוד מאחוריהם בשמם המלא.

  וכן… כשהייתי ילד הגיבור שלי היה זאן לוק פיקארד הייתי נורא רוצה לעופף בספינות פנטסטיות בין פלנטות לפגוש חיזריות סקסיות עם מיני קצרצר ולפוצץ קלינגונים במטחי פייזר אימתניים…

  הנקודה היא שאין שום הוכחה לקיומם של חייזרים.

  כל מה שיש זה עדויות של אוסף של תמהונים שלא היו מתקבלות בשום מבחן מעשי
  אוסף נוסף של נוכלים שעושים כסף מכל הסיפור. ואוסף של ילדים מגודלים שעדין נהנים לראות קלינגונים מתפוצצים וחיזריות סקסיות במיני קצרצר.

  עכשיו תגידי לי לאיזה מהקבוצות את שייכת.

  וכן אני צוחק עליך או יותר נכון על האגודה שאותה את מיצגת ושמה לינק עליה – בשמך.

  אם יש לך הוכחות חותכות לקיומם של חייזרים נכון לכרגע, הוכחות ש(אם מדברים על אנגליה) יחתמו על ידי הלוידס מלונדון… אז אני מתנצל. אוכל את הכובע. ואפילו מאושר.
  גם כי חלום החיזריות יכול להתגשם וגם כי זה יסתום סופית את הפה לכל אלא שבטוחים שאלוהים ברא אותנו בלבד ומהם אני מפחד יותר. אבל אם אין לך אז אני אולי טרוגלודית אבל את -בטוח- טרולית שמזהמת אתר העוסק במדע בפרופגנדה חסרת בסיס.

  אני הולך לישון טוב הלילה. ואם יגיעו חוצונים אני מקווה שהם יראו ככה….
  http://www.toomanymornings.com/wp-content/uploads/2009/07/seven-of-nine.jpg

  ואגב לא רק אני צוחק עליך אני די משוכנע שגם חוצונים למעלה… (אני לא מכיר אותו)

 31. גיליאן:
  קודם כל – אם It takes one to know one ואת הצלחת לזהות כאלה אצלכם, משתמע מכך שגם את כזאת.
  חוץ מזה לא ראיתי שנצר כתב שחיפש *** בגיל 10.
  חוץ מזה – אולי תבהירי לנו על איזו שפת ביבים את מדברת? הרי במילה *** גם את השתמשת וזה שהשתמשת בכוכביות במקום באותיות זה רק עניין של כתיב. האם מה שהפריע לך זו המילה "פחמן"?

 32. נצר :
  הזהר לך! קראנו מה שכתבת רשמנו אותך. שים לב הלילה אתה על הכוונת.
  Gillian
  רב תודות לך שהסבת את תשומת ליבנו לענינו של נצר.

 33. אגב נצר, אני חיבת לציין כי יחסית למי שמתהדר ב- 3 תארים אקדמיים, השפה שלך נותרה שפת ביבים. למותר לציין כי שפה מסוג זה גרמה להשעייתן מאתר העמותה, של אותן טרוגלודיטות שאתה כפי הנראה מייצג. אודה לאבי אם יצנזר את הגסויות גם בהודעתך המקורית. אתר הידען הוא בכל זאת אתר רציני ובעל רמה שאין בו מקום לשפת שוק מהסוג הנמוך ביותר.

 34. פששששש… רק שכחת לציין מה אתה אוכל. אגב חיפשת *** כבר בגיל 10? קצת מוקדם, לא? וכמו יהודיה טובה, אענה לך בשאלה על שאלה: מי הם "החברה בעמותה שלך"?

 35. גיליאן…. את די צודקת חוץ מהנושא של שיער פנים. זה תאור מדויק למדי שלי בגיל 10.

  בנתיים פיתחתי שיער פנים, נכונות מוגבלת להתגלח (ולהתרחץ), התחתנתי, נולדה לי בת, השגתי 3 תארים אקדמים, עבדתי תקופות ממושכות ב4 מדינות, הקמתי חברה, גייסתי כסף, עשיתי 2 טיולים מסביב לעולם, עשיתי עסקים, הרווחתי כסף, הפסדתי כסף, הייתי בהופעה חיה של ברוס ספרינגסטין, שיחקתי באליפות אירופה לסטודנטים בברידג, כתבתי קוד שמשמש מיליוני אנשים והשגתי ***. כמה פעמים.

  חבל שהחברה בעמותה שלך נשארו בגיל 10….

  (ועוד שאלה.. למה השעתם אותם?)

 36. בהחלט היו לנו כמה פעילים כאלה נצר, והם כמובן הושעו. אני מעריכה שמכיון שהצלחת לתת בהם סימנים כה מדוייקים ומדעיים, שאתה עצמך היית אחד מהם כי הרי ידוע ש-it takes one to know one.

 37. זה אולי רק דעתי אבל נראה לי שאכן הגיעו חייזרים לכדור הארץ.

  לרב מדובר בבחורים צעירים, בעלי עודף שיער פנים, לפעמים הם נראים כמו צובקה. חושבים שהם וולקנים. אוכלים גם מה שקלינגונים לא היו נוגעים בו ולא מצליחים להשיג זיון…. (מהסוג שמעורב בו עוד יצור מבוסס פחמן והולך על שניים…)

  אה כן… והם פעילים באתר http://www.eura.org.il

 38. מיכאל – הציטוט שהבאת מ-"הארץ" הוא פרשנות של הכתב/ת המקומי, לא נתון נכון. בודאי שיש הזנקת מטוסים לגבי כל עצם בלתי מזוהה, בין אם הוא מכאן ובין אם לאו, מגוחך בכלל לחשוב שלא תהיה כזו. איזה מזל שלא אתה ולא הכתבים ה-"מדופלמים" של הארץ, לא יושבים בחיה"א!

  אבל מה שיותר מעניין כאן הוא שתמיד אתה נטפל לכל מני שטויות הזויות והערות מטופשות של כתבים, לא רק בלי לדעת בכלל במה מדובר, אלא באופן שיטתי ועוור רק כדי לנסות באופן מעורר רחמים ממש, להפריך את המציאות, רק כדי לדחוף את אמונותיך הפרטיות.

 39. למידע נוסף, אני מזמין את הגולשים לפנות לאתר העמותה לחקר עב"מים:

  http://WWW.EURA.ORG.IL

  למיכאל – התוספת של אתר הארץ, לא קיימת ברשומות אלא נוספה תודות לכתבת עצמה, שהחליטה להוסיף מידע שאין לו שום אחיזה במציאות.

  תופעת העב"מים מעולם לא נעלמה ולא פסקה בבריטניה.

  הזנקות מטוסים קיימים בכל מקום, גם בישראל, אלא שלא כפי שהדבר היה בבריה"מ (שם היתה פקודה לנסות וליירט כל עצם בלתי-מזוהה), הרי שבישראל (ומן הסתם בכל המדינות השייכות לנאט"ו), יצאה הוראה שאין ליירט עצמים אלו אלא במקרה וניתנה פקודה ישירה לכך.

  חנן סבט
  http://WWW.EURA.ORG.IL

 40. ראו כאן:
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1183367.html

  אני מצטט:

  אחד המסמכים הוא מזכר, שממנו עולה כי מטוסי קרב של חיל האוויר המלכותי הוזנקו כ-200 פעמים בשנה בתקופת המלחמה הקרה כדי לחקור עב"מים שהופיעו במכ"ם. עם קריסת הגוש הסובייטי, ולאחר שמוסקווה הפסיקה לשלוח מטוסי ריגול למרחב האווירי של בריטניה, תופעה זו של הזנקת מטוסים נעלמה.

 41. אז מאז שיש לכולם מצלמות בסלולרי החייזרים החליטו לא לבוא יותר? 🙂
  רגע, אולי אנשים מצלמים אותם כל הזמן, אבל החייזרים מוחקים להם את המוח. או יותר טוב, הממשלה, בעזרת טכנולוגיית חייזרים מוחקת להם את המוח… רגע, אני יודע, הממשלה הם הם החייזרים! קונספירציה, מישהו?

 42. כמו שנאמר פה:
  "הסכימו לשמור על המידע חסוי מן נציבור כדי למנוע פאניקה ולמנוע אובדן אפשרי של אמונה של בני אדם באלוהים ובכנסיה."
  אני בטוח שמסתירים מהאזרח התמים או איך שתקראו לזה עדויות וכו' לעבמים.
  אני עם הדברים שאני חוויתי בטוח ב100% במה שראיתי ובוודאות אני אומר שהכל קיים.
  הייתי מפרט פה מה ראיתי אבל זה כל כך הרבה דברים שאין בזה טעם ובמילא אף אחד לא יאמין..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן