סיקור מקיף

בית משפט ברוסיה אישר לאסטרולוגית לתבוע את נאס"א בשל הפגזת שביט בידי דיפ אימפקט

האסטרולוגית טוענת לערך סנטימנטלי לשביט טמפל-1 שזרח כאשר סבה וסבתה נפגשו לראשונה

בתמונה: השביט של ג'יוטו


בית משפט ברוסיה קבע כי אסטרולוגית מקומית תוכל להמשיך בהגשת תביעה כנגד נאס"א בשל תכנונה להפגיז שביט שהרס שלו עלול לטענתו "להפריע לאיזון הטבעי של היקום". כך מסרה סוכנות הידיעות הרוסית איטר-טאס.
עתירתה של הקוראת בכוכבים מרינה באי נדחתה על ידי בית משפט נמוך משום שלרוסיה אין יכולת שיפוט מול נאס"א, אך ההחלטה נהפכה על פיה כאשר עורכת הדין שלה, אלכסנדרה מולוכובה הצליחה להוכיח כי קיים משרד של נאס"א בשגרירות ארה"ב במוסקווה ולכן הדבר נופל תחת שיפוט החוק הרוסי.
באי מבקשת לאסור על נאס"א להמשיך בתוכניתה לשגר קליע על השביט טמפל 1 במבצע שזכה לכינוי "דיפ אימפקט", וכן היא תובעת סכום 8.7 מיליארד רובלים שהם 300 מיליון דולרים.
"מרשתי מאמינה כי פעולתה של נאס"א חותרת נגד הערכים הרוחניים וערכי החיים כמו גם על החיים הטבעיים של היקום, ועלולה לגרום להפרת האיזון הטבעי של היקום." אמרה מולוכובה. עורכת הדין מסרה כי לטמפל-1 יש ערך סנטימנטלי עבור באי, משום שסבה וסבתה נפגשו כאשר סבה הצביע על השביט לאשתו לעתיד.
בפרויקט שעלותו 279 מיליון דולרים, שיגרה נאס"א בינואר את החללית דיפ אימפקט ביחד עם הקליע במשקל 360 ק"ג, שישוגר מתוכה ב-4 ביולי ואשר צפוי ליצור מכתש גדול ממגרש כדורגל. המדענים מאמינים כי החומר החשוף מהמכתש יספק רמזים לדרך שבה נוצרה מערכת השמש וכן מידע חשוב על הדרך שבה ניתן לשנות מסלולם של שביטים או אסטרואידים הנמצאים בנתיב התנגשות עם כדור הארץ. השפעת ההתנגשות תהיה ניכרת לעין גם מטלסקופי חובבים, נכתב באתר האינטרנט של המשימה.

ועל זה נאמר: ספרי לסבתא.
נ.ב. מדי פעם אני קורא ידיעות על תחיית הניו אייג' והאמונות הדתיות והפסוודו דתיות והעלמותו המוחלטת של המדע מהשיח הציבורי ברוסיה. עם כל המגרעות של השלטון הקומוניסטי לפחות הם ידעו לפתח שם מערכת השכלה יסודית ותיכונית מצוינת ואוניברסיטאות טובות בתחום מדעי הטבע, ובנו תוכנית חלל טובה יותר מזו של ארה"ב, חבל שהרוסים ביזבזו את כל הקרדיט שירשו מהתקופה שבשאר התחומים היתה קשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן