סיקור מקיף

פרופסור מהאוניברסיטה העברית הוא הישראלי הראשון שנבחר למועצה המדעית של האיחוד האירופי

המועצה האירופית למחקר מעניקה מימון למחקרים מדעיים ברחבי העולם במטרה לעודד מצוינות מדעית ולהגביר את התחרות בין מדינות

פרופ' דני דולב. צילום: האוניברסיטה העברית
פרופ' דני דולב. צילום: האוניברסיטה העברית

פרופ' דני דולב מהאוניברסיטה העברית מונה באחרונה על-ידי הנציבות האירופית לחבר במועצה המדעית של האיחוד האירופי, שהיא הגוף המנהל של המועצה האירופית למחקר (ERC). פרופ' דולב הוא הישראלי הראשון שנבחר למועצה המדעית של האיחוד האירופי, בה חברים כיום 22 מדענים ואנשי אקדמיה מרחבי העולם.

המועצה האירופית למחקר מעניקה מימון למחקרים מדעיים ברחבי העולם במטרה לעודד מצוינות מדעית ולהגביר את התחרות בין מדינות. בהתאם לכך, המועצה המדעית של האיחוד האירופי, המנהלת את מועצת המחקר, אחראית להגדרת אסטרטגיית מימון המחקרים, לפקח על הניהול וליישם את תכנית העבודה למען קידום היצירתיות והחדשנות במחקר.

"מינוי פרופ' דולב לוועדה מהווה עדות לאיכות ולרמת המדענים שצמחו באוניברסיטה, ומחזק את היות האוניברסיטה העברית מוסד אקדמי ומחקרי מוביל בקנה מידה בין-לאומי", בירך היום נשיא האוניברסיטה העברית פרופ' מנחם בן-ששון על המינוי. מדי שנה, מדורגת האוניברסיטה העברית בין האוניברסיטאות שזוכות למספר הגבוה ביותר של מענקי מחקר שהוענקו לחוקריה מהאיחוד האירופי, לצד אוניברסיטת אוקספורד ואוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה.

פרופ' דני דולב הוא חבר סגל בביה"ס להנדסה ולמדעי המחשב על-שם בנין באוניברסיטה העברית ומשמש ראש הרשות למחשוב, תקשורת ומידע באוניברסיטה העברית. פרופ' דולב חבר בוועד המנהל של מרכז החישוב הבין-אוניברסיטאי (מחב"א), היה בעבר יו"ר הוועדה הלאומית לפיתוח תשתיות מידע ותקשוב וכתב נייר עמדה עם חה"כ מיכאל איתן בנושא היערכות מדינת ישראל לעידן המידע.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן