סיקור מקיף

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל הטרי דני דנון: נחשפתי לחלל ולטכנולוגיות בתפקידי כסגן שר בטחון

דנון נכנס לתפקידו אתמול (א') בטקס שהתקיים בבניין המשרד בירושלים. "אני מחכה ליום שבו זוכה פרס נובל יגיע מהפריפריה" הוסיף

 

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון עם כניסתו לתפקידו, 17/5/2015. צילום - דוברות המשרד
שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון עם כניסתו לתפקידו, 17/5/2015. צילום – דוברות המשרד

 

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון נכנס היום באופן רשמי לתפקיד בטקס חגיגי שנערך במשרדים בירושלים.  בהעדר השר היוצא (יעקב פרי שהתפטר לפני מספר חודשים עקב פיטורי ראש מפלגתו יאיר לפיד, והקדמת הבחירות) קיבל את פניו מנכ"ל המשרד עידו שריר.

השר דנון אמר בטקס:" עלינו לוודא שהעולם המדעי והטכנולוגי איננו עולם סגור – לא עבור החרדים, לא עבור המיעוטים, ולא בפריפריה. נעבוד קשה לחזק את המחקר והפיתוח, בדגש על התחום היישומי, נדאג שכל ילדי ישראל ייחשפו למדע, יבחרו, ובתקווה יגיעו להישגים גדולים. אני מחכה ליום שבו זוכה פרס נובל יגיע מהפריפריה. ניתן דגש על קירוב הציבור הרחב לתחומי המדע דרך הרחבת המודעות והנגישות לפעילות המדע, בעיקר בקרב תושבי הפריפריה. נייצר "גשר" מדעי אשר יגיע לפתחו של כל ילד וילדה במדינת ישראל".

עוד הוסיף כי "בעולם מכירים את הטכנולוגיה הישראלית יותר טוב מאיתנו.

דנון סיפר כי תחום החלל אינו זר לו מכיוון שכסגן שר בטחון היה אחראי על הטכנולוגיות הבטחוניות ובין היתר גם על תעשיית החלל.

מנכ"ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל עידו שריר בירך את השר הנכנס ואמר: "יש לוודא ולפעול שהתשתיות המדעיות העתידיות של ישראל, האנושיות והפיזיות, תעמודנה בקצב ההתפתחות העולמי ואף תקדמנה אותו, וכן להמשיך להשקיע בחשיפה ובהנגשת מדע לכלל אזרחי ישראל".

 

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

10 תגובות

 1. במילה אחת – ביזיון, אך למה יש לצפות מראש ממשלה הממנה לשר בריאות בפועל חרדי? כאשר אבדנו, אבדנו…

 2. זה בסדר, אל תשפטו את שר המדע והחלל על בורותו. עדיין הוא לא יודע שלוקח יותר מארבע שנים (בהגזמה פרועה) לקבל נובל/לחנך דור חדש ומשכיל בפריפריה כך שלא יוכל לקבל על זה קרדיט. שיא ההשג שלו בקדנציה יהיה לנחות על כדור הארץ בשלום ובתקווה גם לא לגרום נזק בלתי הפיך לכל מי שעדיין עם רגליים על הקרקע.

 3. דני אתה אחלה של אסטרונאוט אל תאמין לשום דבר שהקנאים האלה אומרים רק תסביר לי כפרה מה הקשר בין מדע לפריפריה ולמה אתה מחכה ליום הזה, זה חלק ממאווייך האישיים או שזה נאמר בתור איש ציבור? מה ההבדל אם זוכה פרס נובל קוראים לו ג'ימי או מחמוד או הרשלה? יש לי הרגשה שהקדנציה אתה הולך להיות הרובין הוד של החלל.

 4. אנא דאג ליישם בתוכנית הלימודים את לימוד תורת האבולוציה גם בבתי הספר החילוניים וגם בדתיים! נמאס כבר מבורותם של בני הנוער בנושא.

  תורת האבולוציה היא הבסיס לכל ענפי הביולוגיה, זה לא סתם ידע "תאורתי" – זה חשוב וזה מעשי.

 5. לא ברור איך הוא מצפה לחשיפה והנגשת המדע לכלל אזרחי ישראל, כאשר רובם לא זוכים לכלל לרמת חינוך בסיסית שתאפשר להם להבין אפילו מה זה מדע שלא לדבר על להבין אותו.

  עולם המדעי והטכנולוגי איננו עולם סגור – לא עבור החרדים, לא עבור המיעוטים, ולא בפריפריה? באמת? כאשר אנשים רבים לא לומדים בכלל איך מדע עובד(בין אם תודות ל"פטור" מלימודי ליבה או פטור מתקציבים לחינוך).
  מצפה לזוכי פרסי נובל מאנשים שלא זוכים לחינוך בסיסי ראוי, הזוי לגמרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן