סיקור מקיף

חברת ארקוליין הישראלית פיתחה מערכת שמשקמת את רשת החשמל לאחר פגיעה בקו מתח גבוה

הפיתוח מבטיח חסכון של מאות מיליוני דולרים לחברות  החשמל בארץ ובעולם  * חברת החשמל וחברת ההשקעות BHCO שותפות בפרויקט

חברת ארקוליין הישראלית פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך וחסכנית לרשתות הולכת החשמל בארץ ובעולם כולו.  כיום, כל הפסקת חשמל עולה לחברות החשמל מאות אלפי דולרים, הסיבה: בראש ובראשונה מזג האויר; הברקים שגורמים לניתוק הזרם ומוציאים את המערכת מכלל פעולה. מפסקי העל המותקנים ברשתות החשמל מאפשרים את ניתוק הזרם, אך לא מאפשרים להחזיר את רשת החשמל לפעולה עד להגעה של טכנאי אל המפסק.

בחברת ארקוליין מצאו את הפתרון לבעיה ומפתחים מערכת שלא רק שמגיבה בפחות מאלפית השנייה לניתוק החשמל אלא גם מסוגלת לחזור ולתפקד אחרי ירידת המתח. המערכת חוסכת כך לא רק את מחיר המפסק אלא גם את אובדן ההכנסות לחברת החשמל בזמן הפסקת השירות ומונעת את הנזק הנגרם ללקוחות בגלל הפסקת הזרם.

בחברת החשמל הבינו את פוטנציאל הרווחים הצפויים ממפסק מסוג זה והחליטו להיכנס כשותפים בחברה עוד בשלב הפיתוח. חברת ההשקעות BHCO צופה גם היא הצלחה משמעותית למוצר , ורכשה בשלב ראשון 25% מהחברה. כמו כן לקחה על עצמה BHCO את השלמת בניית אבטיפוס ואת הזכות הבלעדית לשווק את "מגביל הזרם" הייחודי.

מנכ"ל BHCO  אוריאל עמר, ציין כי: יעדי השיווק של המוצר הם חברות החשמל באירופה וארה"ב בהן הרגישות לנזקים בגלל הפסקות זרם היא עצומה. BHCO  תעמיד לרשותה של ארקוליין מימון של מיליון דולר נוספים לפיתוח מגביל זרם לרשתות מתח נמוך לפי דרישת לקוחותיה". עמר גם הדגיש את ייחודיות ההשקעה בארקוליין, "מדובר לא רק בהשקעה אלא גם ברכישת הזכות הבלעדית לשיווק הטכנולוגיה החדשנית".

אודות BHCO:BHCO ישראל היא חלק מחברת ההשקעות BHCO Group הרשומה בשוויץ.  החברה מהווה פלטפורמה עסקית למיזמים ומרכזי פיתוח בתחום הקלין-טק: מים, אנרגיה נקייה, פסולת מוצקה וטיהור אוויר. עם כניסתה לפעילות בישראל נכנסה הקבוצה להשקעות במספר מיזמים ומתכננת להרחיב את פעילותה. בהשקעותיה מממשת BHCO את מודל I&M (Investment and management) "השקעה וניהול" שפיתחה כדי לסייע לחברות להפוך לשחקניות משמעותיות בשוק העולמי. על פי המודל החברה מאתרת, מנהלת, מפתחת ומגייסת הון למיזמים שתחת חסותה משלב הרעיון ועד לשלב המוצר המוגמר.

3 תגובות

  1. אוריאל עמר מזה שלושה חודשים שהוא בחו"ל מעל בכספים רבים בהם גם כספי החברות. מדובר בהרבה מאד כסף משפחות שלמות נפלו בעקיצה הזו .

  2. חברת bhco פשטה רגל עקב אי חובת האימונים של הבעלים כלפי המשקיעים, כספם נמחק על ידי מעילה של הבעלים והמנכ,ל עמר. יש לציין כי עמר ברח ונמלט לצרפת. לתשומת האתר המכובד ולתשומת המשקיעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן