סיקור מקיף

מעבורת החלל דיסקברי עגנה בהצלחה בתחנת החלל למרות התקלה במכ"ם

בנאס"א מסבירים כי למרות התקלה במכ"ם יש למעבורת שפע של אמצעי דיוק בעגינה בתחנה * רק כעת יוכלו האסטרונאוטים לשדר לקרקע את תמונות הסריקה שעשו למגן החום של המעבורת, משום שאותה אנטנה אחראית גם להעברת שידורי טלוויזייה

מעבורת החלל דיסקברי במשימה STS-131, דקות אחדות לפני העגינה בתחנת החלל
מעבורת החלל דיסקברי במשימה STS-131, דקות אחדות לפני העגינה בתחנת החלל

מפקד מעבורת החלל דיסקברי במשימה STS-131, אלן פוינדקסטר הצליח לעגון את המעבורת בתחנת החלל הבוקר, כששתי החלליות ריחבפו מעל הים הקריבי ליד קראקס בירת ונצואלה. בגובה של כ-360 קילומטרים. פוינדקטר ואנשי צוותו השלימו את המפגש בלא אנטנת מכ"ם ה- Ku- המשמשת אותו (ואת מערכת שידורי הטלוויזיה והנתונים). במקום המכ"ם השתמשו אנשי הצוות במערך של כלי ניווט אחרים המאפשרים לבצע עגינה מדויקת בתחנת החלל.

עם פתיחת הדלתות בין החללית והמעבורת התקיים טקס קבלת הפנים המסורתי, והפעם מסתבר נקבעו בו שני שיאים – האחד, עליו דיווחנו לפני ימים אחדים – שהות בו זמניתשל ארבע נשים בחלל. שיא נוסף הוא השתתפותם של שני אסטרונאוטים יפניים בו זמנית בתחנה – נאוקו יאמאצאקי שהגיעה במעבורת דיסקברי וסואיצ'י נוגוצ'י השוהה בתחנה.

אחד הדברים הראשונים שייעשו האסטרונאוטים של דיסקברי יהיה לשדר לכדור הארץ את תצלומי הוידאו של סריקת מגן החום של המעבורת, שנועדה לגלות פגיעות בעת השיגור, שאולי חמקו מעיני אנשי הבקרה על הקרקע והמצלמות המכסות את השיגור. גם מערכת שידורי הטלוויזיה ומערכות הנתונים בפס רחב נפגעו כתוצאה מהתקלה באנטנה.

2 תגובות

  1. לא עכשיו הגיע הצוות השני והצוות הראשון חוזר בחזרה בחללית של הצוות השני וכך הם מתחלפים וכו' וכו'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן