מרפסת התצפית קופולה נפתחה ואיזה נוף מדהים

הסתיימה הליכת החלל השלישית במשימה STS-130 שפתיחת חלונות המרפסת היה שיאה

מדבר סהרה כפי שנראה מתחנת החלל דרך מרפסת התצפית קופולה בדקות הראשונות להפעלתה, 17 בפברואר 2010
מדבר סהרה כפי שנראה מתחנת החלל דרך מרפסת התצפית קופולה בדקות הראשונות להפעלתה, 17 בפברואר 2010
טייס האנדוור, טרי וירטס פתח אתמול (ד') חלון שנתן להולכי החלל רוברט בהנקן וניקולס פאטריק מראה ראשון של מרפסת הנוף של תחנת החלל מבחוץ פנימה, כאשר הם סייעו להתקין את הרכיב

בהנקן ופטריק סיימו את הליכת החלל השלישית שלהם שנמשכה חמש שעות ו-48 דקות כשהם סיימו את כל משימותיהם המתוכננות, והסירו את מעטפת הבידוד ואת מרסני השיגור מכל אחד משבעת החלונות של קופולה. בתוך קופולה פתח וירטס ומיד סגר כל חלון, ובראש ובראשונה החלון המרכזי המעגלי שקוטרו 80 סנטימטרים. הוא התבונן לראשונה דרך החלון הגדול ביותר בתחנה, המחובר לחלקו הפונה לכדור הארץ של רכיב טרנקוויליטי, המספק מבט רב ערך על כדור הארץ ועל הזרוע הרובוטית של תחנת החלל, כדי להקל על הפעלתה בעתיד.

לקראת סוף הליכת החלל נפתחו כל החלונות בו זמנית. האסטרונאטית קתרין הייר ברכה את הולכי החלל עבור "הסרת המסך על החלון לעולם."

קודם לכן, פתח בהנקן את השני מתוך שני צינורות אמוניה כדי להבטיח זרימת חומר קירור בקירות טרנקוויליטי, וניתק כבלים זמניים. פטריק ההתקין כבלי חימום ונתונים לטרנקוויליטי.

הולכי החלל גם התקינו מעקות על צידה החיצוני של טרנקוויליטי, ומיקמו מחדש מעצורי רגליים. כן הם סגרו תריס של מצלמה בחלק העליון של הארמוני, וניתבו כבלים של מתמר אותות וידאו דרך מתקן המכונה קן החולדות – תשלובת של כבלים וחיבורים ברכיב S0, לרכיב זריה. כבלים אלה יסייעו לזרוע הרובוטית הקנדית של התחנה לפעול גם מהאיזור הרוסי של התחנה.

בהמשך יכלו האסטרונאוטים ליהנות מהנוף, מחר מצפה להם עוד יום עבודה, וביום שישי יעזבו חברי צוות האנדוור את תחנת החלל לקראת נחיתה ביום ראשון בפלורידה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

5 תגובות

  1. איזה חלום מתוק!!! הלוואי שייצא לי יום אחד להביט על כדור הארץ מהחלל
    ותחשבו על זה,בהנקן ופטריק הם 2 השיפוצניקים הכי מבסוטים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן