סיקור מקיף

קומפיוג'ן תשתף פעולה עם מאיו קליניק לגילוי סמנים דיאגנוסטיים חדשים לפלאק טרשתי בלתי יציב

עדיין לא קיימים סמנים אמינים לגורם המוות מספר אחד במחלות לב ושבץ מוחי

קומפיוג'ן מודיעה על שיתוף פעולה עם מיו קליניק בארה”ב (Mayo Clinic) לגילוי ותיקוף (ואלידציה) של סמנים חדשים לאבחון נוכחות פלאק טרשתי בלתי יציב לשימוש כסמנים מקדימים למחלות לב ושבץ מוחי.

מחלות לב וכלי דם הן גורם המוות מספר אחד בעולם המתועש ולתוצאותיהן עלות ישירה ועקיפה המוערכת בלמעלה מ-430 מיליארד דולר בארה”ב ב-2007. פלאק טרשתי בלתי יציב הוא הגורם השכיח ביותר לסיבוכים במקרים של מחלות לב וכלי דם דוגמת התקף לב ושבץ מוחי. כיום אין בדיקות דיאגנוסטיות שמזהות חולים עם פלאק טרשתי בלתי יציב ולכן מציאתם של סמנים דיאגנוסטיים לזיהוי חולים אלו תהווה פריצת דרך רפואית משמעותית.
קומפיוג'ן תעשה שימוש במנועי החיפוש הייחודיים שלה לחיזוי ותיקוף של סמנים דיאגנוסטיים הקשורים לטרשת עורקים פעילה. קומפיוג'ן תשלב באנליזה שתעשה נתונים ביולוגיים שתקבל מה – Mayo Clinic עם הנתונים החישוביים והקליניים הייחודיים שלה. קומפיוג'ן תקבל זכויות מסחור בלעדיות לכל מוצר שינבע משיתוף פעולה זה, ו – Mayo Clinic תשתתף בהכנסות.
” היכולת לזהות נוכחות של פלאק טרשתי בלתי יציב בצורה אמינה ידועה כצורך דיאגנוסטי מרכזי שאין לו כיום מענה. לכן, שימוש ביכולות החיזוי הביולוגיות הייחודיות, שקומפיוג'ן פיתחה במשך למעלה מעשור, יחד עם נתונים רלבנטיים ממרכז רפואי בעל שם עולמי הוא הזדמנות יוצאת דופן עבורנו,” אמרה ד”ר ענת כהן-דייג, סמנכ”ל דיאגנוסטיקה ומטרות תרפויטיות. “זוהי דוגמה נוספת כיצד השימוש בגישת מנועי החיפוש של קומפיוג'ן מאפשרת להתמקד בתחום אחרי תחום, על מנת לאפשר פריצות דרך מהירות במגוון רחב של תחומים דיאגנוסטיים ותרופתיים כגון מנועי החיפוש עליהם הכרזנו לאחרונה לגילוי מולקולות הנקשרות ומפעילות GPCRs, מועמדים חלבוניים תרופתיים, סמנים ביולוגיים חדשים לרעילות תרופתית ונוגדנים תרופתיים”, סיכמה ד”ר כהן-דייג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן