סיקור מקיף

Classiq תשתף פעולה עם מכון פראונהופר ואוניברסיטאות נוספות בפיתוח שיטות חדשות לשימוש קוונטי תעשייתי

Classiq מצטרפת לפרויקט SEQUOIA  המתמקד בהנדסת תוכנה של יישומים קוונטיים ואלגוריתמים קוונטיים היברידיים תעשייתיים

מיחשוב קוונטי. המחשה: depositphotos.com
מיחשוב קוונטי. המחשה: depositphotos.com

Classiq, המספקת פלטפורמה לתכנון אלגוריתמים קוונטיים, הודיעה כי היא משתפת פעולה עם מכון פראונהופר, הארגון המוביל למחקר יישומי באירופה, כמו גם מרכזים אקדמיים מרכזיים אחרים, בפיתוח תוכנה לשימוש תעשייתי במחשבים קוונטיי

פרויקט SEQUOIA, שמרכזו במרכז המחשוב הקוונטי באדן-וירטמברג, מתמקד בהנדסת תוכנה של יישומים קוונטיים ואלגוריתמים היברידיים תעשייתיים. משתתפי הפרויקט חוקרים, מפתחים ובוחנים שיטות, כלים ונהלים חדשים למחשוב קוונטי על מנת לאפשר שימוש תעשייתי עתידי. הוא כולל את  מכון פראונהופר להנדסת תעשייה וניהול IAO, מכון פראונהופר להנדסת ייצור ואוטומציה IPA,  מכון פראונהופר לפיזיקה של מצב מוצק יישומי לחיל-האוויר ,אוניברסיטת טובינגן, מרכז המחקר FZI והמכונים IAAS ו- HLRS באוניברסיטת שטוטגרט.

פרויקט SEQUOIA מתמקד בשלושה היבטים מרכזיים:

  • מרכז היישומים הקוונטיים עם יישומים ואלגוריתמים, למשל  לייצור, ייצור, לוגיסטיקה, אנרגיה והנדסה.
  • ערכת רכיבי התוכנה הקוונטית כבסיס ליישום רכיבי יישום, אלגוריתמים, פתרונות קוונטיים-קלאסיים היברידיים ומפגינים.
  • מודל הנדסת תוכנה קוונטית עם שיטות, נהלים, טכנולוגיות וחוויות משלו מהפרויקט.

“אנו שמחים על ההזדמנות לשתף פעולה עם מכון פראונהופר על עבודת תוכנה פורצת דרך לטובת לקוחות תעשייתיים”, אומר שי לב, ראש פיתוח עסקי ושותפויות ב- Classiq, “שיתוף פעולה זה ממנף את היכולות הייחודיות של Classiq ומכון פראונהופר, שני מנהיגים בתחומם”.

באופן ספציפי, Classiq תעבוד במסגרת SEQUOIA ועם שותפי SEQUOIA על שתי בעיות עיקריות:

  • פתרון בעיות תכנות ליניארי מעורב של מספר שלם (MILP) במחשבים קוונטיים חדישים (מבוססי שער). בעיות MILP הן סוג מיוחד של בעיות תכנות ליניאריות המשמשות לתכנון ותזמון ייצור, אופטימיזציה של רשתות סלולריות וטלקומוניקציה ועוד.
  • פתרון משוואות דיפרנציאליות חלקיות עם האלגוריתם הקוונטי של הרו לויד (HHL). במשוואות אלה משתמשים בבעיות רבות כגון זרימת נוזלים, אלקטרודינמיקה ועוד.

“אנו מברכים את קלאסייק לשותפות סקויה”, אומר ד”ר כריסטיאן טוצ’קו, ממכון פראונהופר. “אנחנו מצפים לעבוד עם צוות Classiq על שיטות חדשניות ליצירת אלגוריתמים קוונטיים”.

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן