סיקור מקיף

סין התניעה תוכנית לשיגור לוויני ניווט שיתחרו ב-GPS בשנת 2020

תוכנית ביידו (Beidou) שיגרה עד כה 20 לוויינים, והיא מתכוונת להגדיל את המספר ל-35 עד שנת 2020 כדי שתוכל לספק שירות מלא.

איור של לוויין ביידו. מתוך ויקיפדיה
איור של לוויין ביידו. מתוך ויקיפדיה

סין התניעה תוכנית לשיגור לוויני ניווט שיתחרו ב-GPS בשנת 2020. אתר החדשות שינחואה מוסר מפי מנכ”ל China Aerospace Science and Technology corporation לי פאנפאי (Lei Fanpei).
תוכנית ביידו (Beidou) שיגרה עד כה 20 לוויינים, והיא מתכוונת להגדיל את המספר ל-35 עד שנת 2020 כדי שתוכל לספק שירות מלא.

השלמת המערכת תשמש חממה לשרשרת תעשיות שייבנו סביב הלווינים הללו, ויביאו יתרונות בתחומים מגוונים לרבות מיפוי, תקשורת והתאוששות מאסונות” אמר לי.
סין תהפוך עם השלמת המערכת למדינה השלישית הפועלת בתחום לוויני הניווט לאחר ארה”ב ורוסיה, אמר (לא מדוייק, לאירופים יש את תוכנית גלילאו, א.ב.). רוסיה פיתחה את פרויקט גלונאס כתשובה למערכת ה-GPS האמריקנית עוד ב-1993. רשת גלונס כוללת כיום 29 לווינים, 24 מתוכם כבר מתפקדים דבר שמאפשר איתור מיקום בזמן אמת ורוחב פס גבוה עבור עצמים ביבשה, בים ובאוויר בכל נקודה על כדור הארץ.

2 תגובות

  1. יצא בתרגום עברי ספר שנקרא: אך יראה העולם כאשר סין תשלוט בו והכוונה ל 2050. באמזון הספר עולה חצי המחיר בכריכה קשה ופחות מזה בכריכה רכה.
    הספר מרעיד את אמות הסיפים ויש עליו סקירה בויקיפדיה ובעוד אתרים וראוי לסקירה באתר הידען אם אבי בליזובסקי סבור גם כן.
    לפי הספר המבוסס על מחקר תרבותי וכלכלי סין לא תהפוך לדמוקרטיה אלא תחיל עקרונות גזע שהיו קיימים בימי הקיסרות ודומים לעקרונות של היפנים במלחמת העולם השניה. התרבות המערבית לפי הספר תחדל מלשלוט משום שהיא לא מאוחדת, ומשום שהיא לא מייצרת כיום יתרון איכותי. אם יורשה לי לומר משום שהיא מתעסקת בשטויות. ראה כתבה היום ב YNET, על הפגנה בעד תנוחות סקס בלונדון והשם הנפוץ ביותר שם הוא מוחמד. אין ביטחון שהספר יתקיים, אבל הספר התקבל בהתלהבות גם מחקרית בכל מקום שיצא. בארץ לא מוכנים להוזיל אותו והמחיר שלו יקר מאד. הספר יומרני כי בדרך יעלה כוחו של האיסלאם באירופה וארה”ב ככוח מלוכד וההיסטוריה עשויה לנוע במסלול שונה לגמרי. גם באיסלם יש אגב תורת גזע דתית.

  2. ומה השלב הבא.מערכות ניווט לוויני להודו,ברזיל,מקסיקו,ארגנטינה.חבל שאין שיתוף פעולה עולמי.לדוגמה מרכז מחקר בירח,משימות למאדים,או חקר אסטרואידים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן