סיקור מקיף

שידור חוזר- תייר החלל צ'ארלס סימוני ישוב לתחנת החלל ב-2009

האם תיירות החל הופכת לשיגרה? בחברת ספייס אדוונצ'רס איפשרו לתייר שכבר היה שם לטוס שוב

צ'ארלס סימוני, עם נחיתתו בערבות קזחסטן ב-2007. כבר רוצה לחזור.
צ'ארלס סימוני, עם נחיתתו בערבות קזחסטן ב-2007. כבר רוצה לחזור.

חברת ספייס אדוונצ'רס, המספקת שירותים של טיסות פרטיות לחלל, הכריזה ביום שלישי כי צ'ארלס סימוני מתכוון להתאמן עם צוות סויוז TMA-14 כהכנה למשימה באביב 2009 לתחנת החלל הבינלאומית.

סימוני יהיה בכך לתייר החלל החוזר הראשון, לאחר שהמריא לתחנת החלל הבינלאומית באביב 2007. "העובדה שיש לנו כבר לקוח חוזר מדגימה לעולם כי השתתפות במשימת חלל היא חוויה מדהימה אמיתית. זו גם דוגמה מצוינת לכך שהשוק לטיסות חלל גדול אפילו ממה שציפינו קודם לכן, בזכות האפשרות של תיירים לטוס מספר פעמים" אמר אריק אנדרסון, נשיא ומנכ"ל ספייס אדוונצ'רס. "אנו מברכים את צ'ארלס על מחויבותו המתמשכת לטיסות החלל המסחריות. אנו נסייע לו בהכנות למשימת אביב 2009."

הלקוח השישי של חברת ספייס אדוונצ'רס, ריצ'ארד גאריוט, בנו של אסטרונאוט נאס"א אוון גאריוט, מתכונן כעת לשיגורו לתחנת החלל ב-12 באוקטובר 2008.

אגב עבור טיסתו הראשונה שילם סימוני סכום המוערך בין 20 ל-25 מיליון דולר, הפעם עלה המחיר לכ-30 מיליון. לטענת ספייס אדוונצ'רס העליה נובעת מהאינפלציה ומהגדלת העלויות עקב שינויים בשערי המטבעות בעולם.

ובתוך כך נמסר כי איש עסקים יפני שהתאמן לטיסה בת עשרה ימים לתחנת החלל הבינלאומית ונופה ברגע האחרון, תובע החזר בסך 21 מיליון דולרים מחברת ספייס אדוונצ'רס.

דאיסוקה אנומוטו, 37, השלים את אימוניו ברוסיה והיה אמור לטוס לתחנה בחללית סויוז בספטמבר 2006, אך הוא נופה מהצוות זמן קצר לפני השיגור ובמקומו טסה אשת העסקים מדאלס, ממוצא אירני, אנושה אנסארי. אנומוטו הגיש את התביעה בבית משפט מחוזי באלכסנדריה, וירג'יניה, מקום מושבה של ספייס אדוונצ'רס.

להודעה של חברת ספייס אדוונצ'רס

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן